Problem s telefonijo

Vse o T-2 IP telefoniji
vizer
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 09:50
T-2: Že imam
Paket: 350/100
Kraj: Trzin

Problem s telefonijo

Odgovor Napisal/-a vizer » 11. Dec 2006 ob 19:15

Opazil sem da se mi zadnji čas (ne vem točno koliko ampak več kot en mesec) pojavlja težava z dohodnimi klici. Telefon zvoni, ko pa vzpostavim povezavo - tišina in tako na obeh straneh. Potem seveda vsakdo prekine povezavo in kliče še enkrat. V drugo se povezava ponavadi vzpostavi brez problema. Imam T-2 tel. številko in pa analogni telefon siemens A140. Ima še kdo kakšne podobne težave? Kaj naj naredim, na tehnični pomoči pravijo da je vse v redu?
Slika

finger
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:52
T-2: Že imam
Paket: ve? jih je
Kraj: Lesce

Odgovor Napisal/-a finger » 11. Dec 2006 ob 20:11

Ja tudi jst imam ta problem in iz virov blizu ..... mi je bilo rečeno , da je to napaka ip central in da bodo probleme poštimal. Je pa zadeva vsaj moteča če ne kaj drugega . Predstavljaj si 65 letnega fotra , ki dvigne pol je pa tma.....mislm ddddd. Kako naj mu povem naj potrpi da bojo zrihtal.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 11. Dec 2006 ob 22:04

Odlična tema! Sem jo ravno nameraval začet. Meni se tudi točno tako dogaja zadnje dneve. Opazim pa to na ISDN telefonu, ki je priklopljen na Pattona. Tisti, ki me kliče, pravi, da dobi zaseden signal, kot da bi ga skenslal.

Včasih pa imam občutek, da ko dvignem slušalko in prehitro rečem "prosim", me klicoči ne sliši... in se moram ponoviti čez kakšne 3 sekunde. In prvih nekaj sekund še vedno slišim svoj odmev, potem pa ne več, kot da bi se upload v tem času postavil na pravo hitrost?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Odgovor Napisal/-a Alex » 12. Dec 2006 ob 10:26

Same here.

Imam analognega Panasonica in prvi klic je skoraj vedno neuspešen - prekinja ali pa strašno odmeva. Prekinem klic in pokličem ponovno, nato pa je vse OK. Aja, ni važno v katero omrežje kličem - znotraj T2 ali pa na Telekom - ista zgodba.

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 12. Dec 2006 ob 14:29

Znotraj T-2 jaz še nisem imel težav, se je pa že večkrat zgodilo, da sem klical domov (na T-2) in je ob dvigu slušalke prekinilo zvezo. V drugo je potem vedno vse v redu...
SlikaSlika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 12. Dec 2006 ob 16:40

Na T-2 podpori sem ravnokar izvedel, da je v mojem primeru, ko imam telefonske številke prenesene z Nacioperaterja in prekinja pri dohodnih klicih, problem na telekomovi strani in da jih moram kontaktirat na 116 ter jim povedat, da nepravilno preusmerjajo moje številke.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Dec 2006 ob 17:27

Aha, se mi je kar zdelo, kje je napaka! :)
Optika 100/10

stik
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 10:50
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a stik » 12. Dec 2006 ob 18:09

da še jaz mal razglabljam o tej telefoniji,o prekinjanju pa take zadeve. A ni npr. tako če imaš naročeno internetno povezavo 1Mb/256kb in telefon,da ti ''mora'' zagotovit operater to naročeno velikost internetne povezave v celoti da jo izkoriščaš in še telefon da ti dela vredu, se pravi bi morali dodati še toliko na primer bom reku po domače moči da je zadosti za to kar potrebuje telefon? Saj se men skoraj zdi logično da je to to ker itak plačaš za internet tako ceno kot je plus še za telefon kot je v tarifi.Ne pa da ti od te velikosti kot ti je dodana za internet po naročilu paketa,od tega vzamejo še določene Kb za telefon če ga imaš pri t-2-ju da potem prihaja do problemov pri vzpostavljanju povezave če uporabljaš internet na polno. Ali sem mogoče zgrešu pri tem?
Jaz zaenkrat nimam še tega problema sedaj ko imam ISDN,kakor sem uspel dognat v tem kratkem času kar ga imam,bil pa je prej ko je bil PSTN da se nism mogu zment z osebjem na help desku
Lp

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Dec 2006 ob 18:56

Pravilno razmišljaš. Če naročiš 1 mega plus telefon, potem T-2 odpre linijo za download na 1152 - to je 1 mega za internet in 128 kilo za telefonijo. Podobno se naredi v obratni smeri za upload.

Težava nastopi samo takrat, kadar modem ne zmore teh vrednosti zaradi slabe internet inštalacije ali slabe parice, ki jo telekom ne poservisira ali pa vsega tega v kombinaciji še s preveliko razdaljo od centrale! :wink:
Optika 100/10

stary
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 21:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kr

Odgovor Napisal/-a stary » 12. Dec 2006 ob 19:09

Navadni Nimda napisal/-a:Aha, se mi je kar zdelo, kje je napaka! :)
Ne, ni v tem napaka, če mene vprašaš. To se očitno dogaja vsem s t-2 telefonijo, le da nekateri zaradi tega jamrajo, drugi pač ne.

Sem opazil in opažam občasno enak problem. Tako znotraj t-2 omrežja, pogosteje pa ob klicih v telekomovo omrežje. Zvoni, klicani dvigne in - tišina. Ali pa enkrat zazvoni in nato dobiš znak zasedeno, tako kot bi te klicani skenslal.

Zanimivo, da se taki klici zabeležijo (in zaračunajo, če prav hitro ne odložiš). Poglejte malo po log datotekah in se vprašajte, odkod toliko klicev, ki so dolgi 5 sekund ali celo manj.

O telefoniji v omrežju T2 sem že večkrat kaj kritičnega napisal. Ker sem dobil odgovor, "saj se dela, no", zdaj namenoma nočem kar naprej sitnarit. Dejstvo, da t2 telefonija ni brez napak, zaenkrat še puščam med "porodnimi" težavami. Do kdaj, torej, bomo videli.

Samo da spomnim: vmesni klic je že od vsega začetka totalna sramota za t2. Ne glede na težave in obljube, da se na tem kaj dela: naredilo se doslej ni še nič.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 12. Dec 2006 ob 19:19

Ja, vidiš, to sem pa čisto pozabil vprašat... Na začetku, še pred sklenjeno pogodbo, sem se s T-2 pogovarjal in je bilo rečeno, da "klic na čakanju" deluje ("ne skrbi, vse funkcije ISDNja boš imel..."). Sedaj pa vidim, da v bistvu ne deluje, ker dobim signal zasedeno. Se kaj "dela" na tem?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

icebreakr
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jun 2006 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Jesenice

Odgovor Napisal/-a icebreakr » 14. Dec 2006 ob 11:51

Men se vse od vzpostavitve polno razvezanega dostopa (prenos Telekom ISDN/ADSL k T2) pojavlja težava, da ne moreš sprejeti klica. Po 2x ringu vrže ven kot nedostopno oz. včasih celo reče "številka ne obstaja"... men je sicer vseen za telefonijo (uporabljam skype/ts/gsm) ampak bodo ostali doma k se še zanašajo na to tehnologijo počasi znorel... to da morajo nato klicat folk nazaj, T2 vrjetno ne bo povrnil stroškov...

Uporabniški avatar
Gregz0r
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 1. Dec 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: 5Mbps/5Mbps
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Gregz0r » 14. Dec 2006 ob 11:57

jest mam pa tako tezavo da ko klicem zmeri 2 krat pozvoni pa rece uporabnik nedosegliv pol pa me morajo nazaj skoraj vedno poklicat :shock:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 14. Dec 2006 ob 12:52

No pri meni se pojavlja problem da sem zaseden kljub temu da noben ne visi na telefonu, torej to je zelo motece da te nekdo klice pa te nemore dobit :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 14. Dec 2006 ob 15:46

Tle isti problem, naredl smo prenos cifre iz telekoma in sedaj če kličem noter včasih dobim, da je zasedeno, včasih pa me po 2x zvonenju vrže ven. Sm pa na optiki, tako da ni problem v liniji. :evil:
HulaHop naokrog!

Odgovori