uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Vse o T-2 IP telefoniji
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Feb 2007 ob 20:12

KoMar napisal/-a:Vse skupaj ti nič ne bo pomagalo, ker T-2 ne omogoča uporabe poljubnega SIP clienta...
Tole je samo še vprašanje časa. :wink:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Feb 2007 ob 00:03

uff.. verjames, da sm uspesno stestiral t2 preko x-lite? :twisted:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 9. Feb 2007 ob 07:23

@NN: Torej bo potem možna uporaba katerega koli ip telefona :?:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 9. Feb 2007 ob 08:29

Navadni Nimda napisal/-a:
KoMar napisal/-a:Vse skupaj ti nič ne bo pomagalo, ker T-2 ne omogoča uporabe poljubnega SIP clienta...
Tole je samo še vprašanje časa. :wink:
to pa bo zur ! :lol:


z (javnim) odprtjem SIP nastavitev bo VOIP dobil se dodaten zagon... predvsem pri geekih..

je pa to najbrz povezano tudi z licenco za UMTS tehnologijo...

brainatwork
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Avg 2007 ob 17:36
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50
Kraj: obala
Kontakt:

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a brainatwork » 21. Avg 2007 ob 18:04

hello,
torej.. ze dolgo uporabljam svoje nokia E-serije kot voip telefone in delujejo fantasticno. trenutno imam e61i

za zacetek naj ti povem zoran, da zal T-2 ne podpira te funkcije, ker njihovi routerji hocejo imet tvojo MAC adreso zapisano v svojih sistemih - kar po domace pomeni, da ne bo slo :)
ampak..

lahko uporabis recimo siolovo stevilko. jaz sem iz obale, in tu je ze vsak centimeter pokrit z wlan signalom ponavadi odprt, tako da je voip stevilka kar precej "handy". v nasem podjetju imamo vec wifi routerjev in moj telefon zna preklapljat med enim drugim, tako da sem prakticno non-stop dosegljiv na moji 059xxxx stevilki. sicer sam to uporabljam, zato da nimam stacionarnega in gsm telefona na mizi, imam rad minimalisticno pisarno :)

kako to deluje...
rabis nekoga z siol narocnino. nekdo ki ti zaupa, da mu bos poravnal obveznosti ki jih bos pac naredil. nima veze kak paket, ... as far as I know, je lahko tudi dial up paket.
naslednji korak je ta da si zdownloadas njihoh glup klient (siol komunikator) in si skreiras username in password, za tem deinstalliraj aplikacijo :)

ko imas uporabnisko stevilko v stilu "059xxxx" in geslo za to, vzami svojo nokio v roke in pojdi pod tools, settings, connections, sip settings. options / add new profile, use default profile
profile name : poljubno ime npr. "doma"
service profile: ietf
default access point: wifi dostopna tocka, ki jo itak ze uporabljas za surfanje in ostalo..
public username: sip:tvojasiolstevilka - brez nicle@voip.siol.net, ce to ni blo jasno, ex. sip:59912345@voip.siol.net
registration: when needed
use security: no

proxy server: sip:voip.siol.net
realm: voip.siol.net
username : tvoja stevilka brez 0
password: tvoje geslo
allow loose routing: yes
transport type: udp
port: 5060

enake nastavitve napisi v registrar server

shrani, nato pojdi v zgornji meni pod " internet tel. settings"
options, new profile - poljubno ime oziroma, "siol"
sip profiles: izberi nastali profil

shrani, in ponovno pojdi v sip settings... odpri profile ki si ga ustvaril, in tam kjer si prej izbral "when needed" izberi "always on" shrani, pojdi ven iz menuja .. pocakaj par sekund .. in napisalo ti bo " registered"

izberi si poljubni kontakt, options, call, internet call... in voila'

ce sem pa prehitro in totalno nerazumljivo napisal se opravicujem, let me know and I'll fix it :)

to je opcija "siol" zal noben drugi ponudbnik v sloveniji ne dovolji tega... amis, t-2 in ostala banda.. nisem probal z detelfonom.. pomoje da bi slo tudi s tem.

opcija B je pa meni zelo priljubljen Truphone http://www.truhpone.com, fantje so razvili svoj applet ki ga "poklikas" na telefonu in ze funkcionira. dobis amerisko stevilko oziroma uk stevilko iz katere lahko klices in te lahko drugi klicejo.. podobno kot vsa ostala banda, s to razliko da je ta servis izkljucno spimpan za gsm telefone oziroma za nokie.

voip preko wifi signala dela fantasticno, deluje dokaj uredu (0.5sekundna zamuda) tudi preko mobitelovega umtsja, zal grps ali edge pa ni dovolj hiter za brezhibno komuniciranje. moram se sprobat hsdpa.. ko pride e90 :)

to je to, upam da sem komu kaj pomagal.

be cool,
harris

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a NoName » 22. Avg 2007 ob 14:04

detel, mislim da deluje, vendar ne mors uporabit tistega uporabniskega imena in gesla, ki ti je bilo dodeljeno za registracijo, saj se za sip uporabljajo nastavitve, ki jih poslje njihov web server preko ssl-ja, njihov reply pa zgleda nekako takole:
ok|sipUsername;123456@phone.detel.eu|sipPassword;123456|sipProxy;80.246.224.110|imUsername;aaaaaa|imPassword;aaaaaa|imProxy;im
.detel.eu|voipPhone;01234567890|CCL_SVC_CFU_ACTIVATE;72#%s|CCL_SVC_CFU_DEACTIVATE;73#|CCL_SVC_CFB_ACTIVATE;74#%s|CCL_SVC_CFB_D
EACTIVATE;75#|CCL_SVC_CFNR_ACTIVATE;76#%s|CCL_SVC_CFNR_DEACTIVATE;77#|detelfone_version;0.90.0.42|CCL_SVC_CLIRS_ACTIVATE;67#%s
|ftProxy;80.246.226.34|callsLimit;1000|motd;▒DetelFone▒gek.detel.eu▒▒google▒www.google.com▒▒|motd_slv;▒Brezpla▒na telefonska .
tevilka▒<WEBDOMAIN>/inlife/user/phoneNumber.php?username=<WEBUSERNAME0>&masterid=<MASTERID>▒▒Brezpla▒na telefonija▒<WEBDOMAIN>
/inlife/user/onnet.php?username=<WEBUSERNAME0>&masterid=<MASTERID>▒▒Revolucija se .iri iz Slovenije v svet▒<WEBDOMAIN>/inlife/
user/index.php?username=<WEBUSERNAME0>&masterid=<MASTERID>▒▒|motd_eng;▒Free telephony▒<WEBDOMAIN>/inlife/user/onnet.php?userna
me=<WEBUSERNAME0>&masterid=<MASTERID>▒▒Free telephone number▒<WEBDOMAIN>/inlife/user/phoneNumber.php?username=<WEBUSERNAME0>&m
asterid=<MASTERID>▒▒The revolution is growing from Slovenia to the world▒<WEBDOMAIN>/inlife/user/index.php?username=<WEBUSERNA
ME0>&masterid=<MASTERID>▒▒|periodic_refresh;599|MSK_subscriber_type;default|MSK_phonebook_roaming;Y|MSK_phonebook_local;Y|MSK_
phonebook_LDAP;Y|MSK_phonebook_presence;Y|MSK_phonebook_search;Y|MSK_calls_roaming;Y|MSK_calls_num;10|MSK_calls_local;Y|MSK_bl
acklist_num;100|MCL_codecs;iSAC,iLBC,G723,G729,PCMA,PCMU,GSM,CN|MSK_phonebook_num;100|MCL_RTP_VOICE_ACTIVATION_DETECTION_STATU
S;1|MCL_RTP_AUTOMATIC_GAIN_CONTROL_STATUS;1|MCL_RTP_NOISE_SUPPRESSION_STATUS;1|MCL_RTP_ECHO_CANCELLATION_STATUS;1|MCL_RTP_ECHO
_CANCELLATION_TYPE;1|MSK_CallHold;Y|MSK_CallWaiting;Y|MSK_CallReject;Y|MSK_CallConference;Y|MSK_Instant Messaging;Y|MSK_CLIP;Y
|MSK_CLIR;Y|MSK_CFU;Y|MSK_CFB;Y|MSK_CFNR;Y|MSK_Avtomatska_tajnica;Y|MSK_FTP;Y|MSK_Recording;Y|MSK_TAPI;Y|MSK_DND;Y|MCL_codecs_
broadband;iSAC,iLBC,G723,G729,PCMA,PCMU,GSM,CN|MCL_codecs_dialup;iLBC,G723,G729,PCMA,PCMU,GSM,CN|endmasterID;OK250H190M2D7O12Z
Z7K-600|motd;▒google▒www.google.com▒novica 2▒link 2▒novica 3▒link 3|MSK_subscriber_type;default|MSK_phonebook_roaming;Y|MSK_ph
onebook_local;Y|MSK_phonebook_LDAP;Y|MSK_phonebook_presence;Y|MSK_phonebook_search;Y|MSK_calls_roaming;Y|MSK_calls_num;10|MSK_
calls_local;Y|MSK_blacklist_num;100|MCL_codecs;iSAC,iLBC,G723,G729,PCMA,PCMU,GSM,CN|MSK_phonebook_num;100|MCL_RTP_VOICE_ACTIVA
TION_DETECTION_STATUS;1|MCL_RTP_AUTOMATIC_GAIN_CONTROL_STATUS;1|MCL_RTP_NOISE_SUPPRESSION_STATUS;1|MCL_RTP_ECHO_CANCELLATION_S
TATUS;1|MCL_RTP_ECHO_CANCELLATION_TYPE;1|MSK_CallHold;Y|MSK_CallWaiting;Y|MSK_CallReject;Y|MSK_CallConference;Y|MSK_Instant Me
ssaging;Y|MSK_CLIP;Y|MSK_CLIR;Y|MSK_CFU;Y|MSK_CFB;Y|MSK_CFNR;Y|MSK_Avtomatska_tajnica;Y|MSK_FTP;Y|MSK_Recording;Y|MSK_TAPI;Y|M
SK_DND;Y|MCL_codecs_broadband;iSAC,iLBC,G723,G729,PCMA,PCMU,GSM,CN|MCL_codecs_dialup;iLBC,G723,G729,PCMA,PCMU,GSM,CN|endRefres
hmasterID=
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

anddrej
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 12. Dec 2006 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA 100/10
Kraj: Lj-Dravlje
Kontakt:

Re:

Odgovor Napisal/-a anddrej » 27. Avg 2007 ob 18:23

NoName napisal/-a:uff.. verjames, da sm uspesno stestiral t2 preko x-lite? :twisted:
Kaj naj to pomeni?
Da imaš SIP, up.ime in geslo od T2?
Ker samo te tri stvari se vpišejo, da zadeva laufa. Mi imamo v službi x-lite za klicanje v tujino ter austrijskega providerja.
Me pa zadeva zanima za doma, ker sem na T2.....
LP

Andrej

http://www.anddrej.si
Slika
Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a NoName » 28. Avg 2007 ob 00:07

hipoteticno, ce mas sip uporabnisko ime in geslo, lahko uporabis pri x-liteu al kateremkoli drugem odjemalcu. pri t-2ju se pa 'baje' :roll: :twisted: pojavljata dva problema. prvi je ta, da mors met odjemalca v njihovem omrezju z njihovih internih ip naslovov (10.114.x.y/16) ter pravih mac naslovov. to je resljivo s kakim sip proxy serverjem... poznam nekoga k pozna nekoga k pozna nekoga k je probu z asteriskom :oops: pa zadeva zal ni delala, ker se 'odjemalec' torej asterisk ni predstavlal kot 20006386.. ampak kot 'asterisk' pa ga t-2jev sip server ni je*al 5%.. verjetn bi slo ce bi se lotil s kakim openser-om al kako podobno zadevo k ma advanced moznosti... k tale asterisk tud pr 1.4 ni dost pametn da bi se znal predstavljat pravilno pr sip-u, al pa fejkal user-agente pa tak naprej... se lub komu spisat kak modul zanj?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 28. Avg 2007 ob 00:13

to bi bilo pa fajn videt tud v praksi...

odprte SIP nastavitve... upam, da ne dolgo vec samo zelje... ce bo pa kaksen hack za tole zadevo pa se toliko boljse ;))

anddrej
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 12. Dec 2006 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA 100/10
Kraj: Lj-Dravlje
Kontakt:

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a anddrej » 28. Avg 2007 ob 19:43

Do konca leta bodo itak pr T2 omogočl tut to opcijo....testirajo jo že, sam nej bi mel še mal problemov...To bo pa zlo hmal :)
LP

Andrej

http://www.anddrej.si
Slika
Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!

Uporabniški avatar
Admiral
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 all inclusive
Kraj: Koper

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a Admiral » 20. Sep 2007 ob 14:42

Imam Nokio E 60
http://www.fring.com ponuja luskano resitev za wi-fi (tudi gprs) klice preko Skypa (pa še Google Talk, MSN,.. zraven)

uporabno na kakem letaliscu ali hotelu, kjer imajo "odprt" wi-fi

na ta nacin placate samo skype-out tarifo, oz. nic, ce klicete na drugi skype.
Slika

Malajlo
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 21:19
T-2: Že imam
Paket: 10/4+2TV+2tel
Kraj: Domžale

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a Malajlo » 20. Sep 2007 ob 16:54

Ahmmm, zakaj pa so SIP nastavitve taka skrivnost? Kaj če bi bil firma in bi hotel imeti npr. enega asteriska, ker pač imam v tujini poslovalnico/partnerja?
Torej naj prenesem telefonsko številko namesto na T-2 na DeTel, da bom lahko uporabljal kaj več, kot samo napredno tehnologijo prenosa zvoka?
(namreč gornji scenarij z DeTelom deluje; Nokie in podobni telefoni lepo delajo z asteriskom, GSM doma, v firmi, pri strakni ali pa v bližnjem bifeju, ki ima WiFi)
T-2, kam naj torej prenesemo telefonijo? Ker imeti GSM za klice preko T-2 na stacionarne, je menda ja bolje, ker cekini ne letijo Mobitelu (ali Simobilu). Ali pač ne.

brainatwork
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Avg 2007 ob 17:36
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50
Kraj: obala
Kontakt:

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a brainatwork » 12. Okt 2007 ob 17:06

obstaja se ena alternativa fring-u. in sicer nimbuzz - http://www.nimbuzz.com. oboje dela zelo cool, tako da je stvar okusa. to je sicer gateway za klasicne im/voip aplikacije .. skype,gtalk, msn.. yadda yadda.. za symbian telefone ehm.. nokia :)
btw,
pomagajte globalnemu free wifi-ju z fon idejo http://www.fon.com

sicer pa prihaja na slovensko sceno opcija potom ene medijske hise (spooky) kjer bo vsak user, ki se bo registriral in bil pripravljen oddajati svoj signal drugim userjem - zastonj router z open source firmware-om. podobno fon-u. vendar lokalno za slovenijo z zastonj routerjem. sounds like a plan ? :)

have fun :)

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 13. Okt 2007 ob 01:27

se ve ze kaj vec o temu planu o oddajanju signala?

Uporabniški avatar
Admiral
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 all inclusive
Kraj: Koper

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a Admiral » 16. Okt 2007 ob 11:59

@ brainatwork

Ti si vključen v FON ?
Malce sem brskal po njihovi strani. Če imaš Linksysa ti ponujajo njihov patch, če sem prav razumel..
Ampak potem mi povozi tomatota, ne? :shock:
Slika

Odgovori