T-2 telefonija

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
St. Peter
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 01:17
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256Kb+Tel.
Kraj: Centrala Rakovnik (Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a St. Peter » 21. Mar 2006 ob 07:45

A ni pr T-2 telefoniji tako, da ko telefoniraš, se vklopi rezervn bandwidht, ki je namenjen samo telefoniranju.

Ker ko se oglasiš na telefon se sekundo al dve zatem zasliši rahel presket, kot, da bi peklopil. Po tem izgine tudi odmev, ki je ponavadi prisoten takoj na začetku.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Mar 2006 ob 09:44

Verjetno je to zelo odvisno od maximalne hitrosti s katero se modem sinhronizira. Če fizično povezava ne omogoča več, potem ja je treba omejit...drugače pa ne.
Slika Optika od 30.5.2008

omar
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 08:30
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a omar » 22. Mar 2006 ob 07:56

Fantje, stvar je taka!
Težave s telefonijo imajo izvor v tem, da T2 pred priklopom ne preveri, kakšna je dejanska hitrost povezzave na parici in vam priklopi internet paket na hitrost, ki si jo sami izberete.

V praksi to pomeni, da če se vam modem sinhronizira na 20/2, ne morete imeti interneta recimo 10/2, ker vam bo ob polnem uloadu na internetu (recimo torrenti) zmanjkal pasovne širine za telefon v smeri proti providerju in zadeva bo začela štekat.

Ip telefonija je sicer res zunaj hitrosti vaše internetne povezave, a če tehnično na kablu ne ostane nobebne proste pasovne širine potem zadeva ne bo delovala.

vsi, ki imate težave s telefonijo, takoj pokličite na helpdesk in naj vam povejo, sa kakšno hitrostjo se vam sinhronizira modem. Potem naročen internet paket prilagodite temu, da bo - predvsem pri uploadu - še vsaj pol mega lufta.

Po taki prilagoditvi so pri meni vse težave s telefoni čudežno izginile.

O.

Krivda je seveda na strani T2, ki ti morno zaračuna hitrost, ki ti je tehnično - ob delujočem telefonu - ne more izpolniti.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 22. Mar 2006 ob 08:01

Kar je dvorezni meč...po drugi strani ti pa SiOL zaradi par kbps ne bo priklopil višjega paketa četudi se strinjaš z nekoliko manjšo hitrostjo...
Slika Optika od 30.5.2008

frenki
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 08:32
T-2: Že imam
Kraj: celje

Odgovor Napisal/-a frenki » 25. Mar 2006 ob 08:50

Imam problem.IP aparat sem vrnil in sedaj imam analognega.V trenutku ko me nekdo kliče se mi ne izpiše številka klicočega in ne pokaže datum
in čas klica.Na telekomovem omrežja pa aparat vse to prikaže.Imam tel.
aparat Philips dect 221.Ima mogoče kdo podoben problem? Je mogoče
fora v kakšni nastavitvi na T-2.Hvala za kakršnokoli informacijo

omar
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 08:30
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a omar » 26. Mar 2006 ob 10:01

Vrejetni je res težava v njihovi konfiguraciji. Pri meni na analognem vsi prikazi štimajo

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stajerc » 26. Mar 2006 ob 14:47

Da ne odpiram teme ; Danes se mi je posodobil software za telefon (slovenski meni), vendar še vedno ne deluje glasovna pošta, kljub temu, da je bila izbrisana iz prejšnjega ang. software-a, potem bi jo lahko tudi tu izbrisali :wink:

Ampak zaenkrat vsaka čas za slovenski prevod !!!
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
opajec
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 TV+tel
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a opajec » 26. Mar 2006 ob 22:58

glede na to, kar vse lahko vneseš v imenik, potem pa vidiš samo številko, je res čudno da tega ne uredijo. Zakaj pa se potem imenuje imenik? Bi blo boljše števnik - he he! :D :shock:
Slika <čakal več kot 6 mesecev

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Mar 2006 ob 23:01

:mrgreen:
Optika 100/10

HardwareMaster
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 00:38
T-2: Že imam
Paket: 1/1Mbit + 2xIPTV + 1xIPVO+UMTS
Kraj: Domžale - Pšata

Odgovor Napisal/-a HardwareMaster » 26. Mar 2006 ob 23:08

Zdravo! Mene pa zanima, ce je mozno menjat IP telefon za pattona, ter ce je kdo ze to naredil. Pac mati je ob izpolnjevanju pogodbe nekaj zasustrala in pozabla oznacit pattona (sicer napisala pod opombe, da bi rada se naprej uporabljala ISDN telefone na novem omrezju, pa vrjetno tega noben ni bral), zdej pa je sam en telefon u bajti ostali ISDNji mi pa pri meru stojijo.

Pa se to, a je treba ISDNje kej konfigurirat ko jih priklopis na pattona, oz. morjo na T2 pattona kej posebi konfigurirat al je to pac preprost vmesnik ki ti ISDN signal spremeni v VOIP.

LP,

Jure
Slika

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stajerc » 1. Apr 2006 ob 11:44

Do včeraj so imeli čas za konfiguracijo PSTN priključka, ker tega niso storili bom pač uresničil svojo napoved in odšel k Trieri.

Jebi ga, naj se bolj potrudijo v dobrobit strank :roll:
Slika
Slika
Slika

nodes
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 18:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a nodes » 5. Apr 2006 ob 10:09

HardwareMaster napisal/-a:Zdravo! Mene pa zanima, ce je mozno menjat IP telefon za pattona, ter ce je kdo ze to naredil. Pac mati je ob izpolnjevanju pogodbe nekaj zasustrala in pozabla oznacit pattona (sicer napisala pod opombe, da bi rada se naprej uporabljala ISDN telefone na novem omrezju, pa vrjetno tega noben ni bral), zdej pa je sam en telefon u bajti ostali ISDNji mi pa pri meru stojijo.

Pa se to, a je treba ISDNje kej konfigurirat ko jih priklopis na pattona, oz. morjo na T2 pattona kej posebi konfigurirat al je to pac preprost vmesnik ki ti ISDN signal spremeni v VOIP.

LP,

Jure
ne more, je potrebno plačat 30KSit... ne razumem, zakaj ne gre z enim aneksom?
a se jim gre samo za 30KSit "zasluška"?

možnost je še ena, da kupiš navaden analogni telefon, samo potem ti morajo preprogramirati "Vood" ...če sploh kdaj to dočakaš..spet ne razumem zakaj takšno zavlačevanje?
pri tem ti noben obisk Brnčičeve ne pomaga!

kaj sem ugotovil s T-2....mal dnarja, mal muzike

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 5. Apr 2006 ob 10:17

Vood so meni preprogramirali na Brnčičevi...
Patton pa stane ful keša, s 30K niti ne pokrijejo nakupne vrednosti. Gre se pa verjetno predvsem za to da se folk ne zmišluje da bi enkrat eno, drugič drugo...
Slika Optika od 30.5.2008

nodes
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 18:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a nodes » 5. Apr 2006 ob 10:42

gulikoza napisal/-a:Vood so meni preprogramirali na Brnčičevi...
pri njih me niti ne čudijo vsaj dvojna merila
gulikoza napisal/-a: Patton pa stane ful keša, s 30K niti ne pokrijejo nakupne vrednosti.
ja, sem ves čas vedel, da v denarju tiči zajec..potem niti slučajno ni prijavnica "tako napisana" da se po defaultu zmotiš...to se je zgodilo meni, ki nisem ravno "zelen"

enim tako gre Patton brezplačen, "večini" pa ne...spet dvojna merila
gulikoza napisal/-a:Gre se pa verjetno predvsem za to da se folk ne zmišluje da bi enkrat eno, drugič drugo...
telefona ne menjaš kot spodnje perilo

gre pa v teh primerih za zlorabo nevednosti oz. nepazljivosti kupca...vsak pameten trgovec iz tega naslova izdelek v prvih dneh menja..
.mislim, da je tole T-2ju bumerang

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 5. Apr 2006 ob 14:13

Nodes, Patton so dobili brezplačno čisto vsi tisti, ki so samo slednjega naročili pri izbiri telefonije. Kdor je zraven izbral še analogni ali pa IP telefon, je pa pač izvisel.
Drugače je pa tale Patton res baje dokaj draga reč. Sicer pa poglej Siol, pri njihovi telefoniji lahko uporabiš samo analogni telefon, drugo sploh podpirajo ne, pa se lahko slikaš, tudi če bi hotel plačat.

Ogo

Odgovori