090 komercialne številke

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

090 komercialne številke

Odgovor Napisal/-a pack » 31. Jan 2007 ob 15:26

... so trenutno nedostopne iz omrežja T-2, ker še ne obstajajo ceniki oz. verjetno šele tečejo dogovori...

Tema se mi zdi šele od danes relevanta, ker v preteklem mesecu in pol nismo potrebovali supporta s strani dobavitelja določenega računovodskega programa. Ti namreč nudijo takojšnjo podporo preko številke 090 in na tak način komunikacije smo bili vajeni od prej, klic iz telekomovega omrežja je stal 156 SIT/min. Sedaj mi preostane edina možnost, da kličem preko Mobitela, klic pa stane okoli 390 SIT (€1,63).

Torej, kaj zdej. T-2 ne zagotavlja storitve in mu lahko reklamiram Mobitelov račun ter pričakujem dobropis? :?

Sem pa razmišljal v smeri začasne rešitve. Če se prav spomnim, so obstajale (oz. verjetno še vedno) telefonske številke, preko katerih si ceneje klical v tujino. Bi se dalo kaj v tej smeri poštimat, da bi klical neko telekomovo številko in potem od tam naprej na 090? :?:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 31. Jan 2007 ob 15:47

Mislim, da je skrajni čas, da T-2 to uredi saj tako ne more biti. To je isto kot pa je bila blokada spletnih strani. In, da nebi keri izjavil kake na temo hot-line.
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 31. Jan 2007 ob 16:16

To bi moral T-2 vsekakor rešiti.

In tudi klice iz tujine (ne pa, da mi moderator temo zaklene :evil: ).
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 31. Jan 2007 ob 16:20

Ja sej če nisi več v tujini lahko sedaj osebno poveš! Slika
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 31. Jan 2007 ob 16:52

Jaz sem vam povedal zato, da bi problem rešili.
In potem bi objavil kdo od (ne)uradnih T-2 uradnikov, da je stvar rešena.
Tako pa ostaja problem očitno odprt še naprej in za poslovne uporabnike vsaj po mojem to ni ravno nedolžna stvar :?
Jaz seveda ne bom šel razlagati T-Mobilu, kako naj drote skup zrola, da bom lahko klical v T2 omrežje, se ti ne zdi :? :twisted:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 31. Jan 2007 ob 17:03

Saj sem že zadnjič povedal, da je bil problem pri ponudniku mednarodne povezljivosti. Problem ni bil pri T-2, kot se dostikrat zmotno misli. Mednarodnemu ponudniku so bili vsi podatki o neuspelih klicih iz dveh ameriških operaterjev takrat tudi predani. Smatram, da so zadevo poštimali in se opravičili! 8)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 31. Jan 2007 ob 18:36

U-u-u-u, to je tema za številke 090! :lol:

Kaj pol, mam kakšne možnosti za upravičeno povrnitev stroškov klicev v 090 preko Mobitela? (če bi do le-teh res prišlo)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 31. Jan 2007 ob 18:39

@pack: če so mi pa temo zaklenili :twisted:

@Nimda: Meni tega ni nihče povedal (rekel si, da bom kontaktiran, ampak mi ni nihče povedal, da je zdaj urejeno), zato pač nisem vedel, da je zdaj že OK.
Sprobati pa tudi ne morem, ker sem že tu ;-)

Mi je tudi povsem logično, da ni kriv T-2 (razen seveda, v kolikor ne bi imeli poštimanih pogodb), vendar pa, kot že rečeno, ne morem jaz dopovedovati Cingularju, kak naj drote skupla z vami ;-)

No, bomo videli naslednjič, če je res poštimano 8)
Slika

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 31. Jan 2007 ob 19:05

Te 090 so ble ze v ene dveh temah premlete, pa ni blo nic do zdaj.
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 31. Jan 2007 ob 22:08

@pack niso ti dolžni povrniti ničesar
Mislm da je default vseh ponudnikov samo zagotavljanje dostopa do 112 in 113 :)

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 31. Jan 2007 ob 22:13

Resni ponudniki ponujajo vse !
Slika
Slika FTTH

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Odgovor Napisal/-a Surfer » 1. Feb 2007 ob 00:41

Sem pa razmišljal v smeri začasne rešitve. Če se prav spomnim, so obstajale (oz. verjetno še vedno) telefonske številke, preko katerih si ceneje klical v tujino. Bi se dalo kaj v tej smeri poštimat, da bi klical neko telekomovo številko in potem od tam naprej na 090?
Dobra ideja. A bi se prosim lahko kaj takega zmenili? Za tiste, ki nujno rabimo je kakršnakoli rešitev dobra!
Slika 8)

carniolan
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 8. Feb 2007 ob 13:51
T-2: Še nimam
Kraj: pod Pireneji

Odgovor Napisal/-a carniolan » 8. Feb 2007 ob 15:14

Po evropskih regolativah ce imas popolnoma razvezan dostop in ne vec linije nacionalnega operaterja ti je slednji provider dolzan zagotovite vse nujne linije - fakturiranje na specialne stevilke v visoko doddano vrednostjo pa ti jih lepo izpise na racunu in fakturira. Osebno sem obcutil pri telekomu Slovenije, ker ne dajo dostopa do brezplacnih francoskih providerjev katere stevilke se zacenjajo z O8 7X XX XX XX

Ker so se med temi stevilkami z kodo O8 drzale tudi Hot-line z O8 92 po 34 ct/min so nam vsem spremenili sedaj stevilke na 09 5X XX XX XX

Najvecji problem zame in mogoce se za marsikaterega tujca pa je, da so v Sloveniji pod 05 O3 O4 tudi prenosni telefoni , potem pa ne ves ce si klical 5-fiksni na Primorsko - 03 celjsko 04 gorenjsko regijo. Resda imajo za temi stevilkami se "1" samo noben tujec tega ne ve. Francija je regulirala enostavno od O1 do O5 so vsi fiksni telefoni 06 so vsi GSM-i, 01 70 companija COLT, ki prodaja stevilke velikim uporabnikom, 080 brezplacne in O89 hudooo visoke cene ( n.pr informacije o stanju na vasem racunu na banki - luksus ) 09 pa vse VOIP-In in VOIP-Out stevilke, ki jo dobite ob narocilu ADSL - pri teh zadnjih stevilkah je v elektronskem in tiskanem imeniku oznaka *prepovedan telemarketing*

Pri popolnoma razvezanem dostopu ti zmeraj ostane stevilka od Telekoma (ne placujes pa vec nikakrsne narocnine, ker jo placa ADSL provider 5 € namesto tebe, ki bi jo placal 15€) provider pa ko ti v enem tednu poslje po posti modem (vsi so z WIFI) opremljen z tvicnico RJ na eni strani na drugi pa specialna francoska vticnica) . Ti si kupis en navaden telefon priklopis na modem-roteur - skonfiguriras zvonjenje na tvojem osebnem portalu, preko katerega potem vse lahko spreminjas. posto, prevezavo klicev na drugi telefon, tajnico preko katere namesto govora dobis sporocila v E-mailih etc. SIP klienta si skonfiguriras sam , imas stevilko ki si jo dobil od providerja vstavis desetmestno crkovno geslo in nastavih ali hoces klice preko SIP-a ali preko BOX-Modema. Osebno, kadar grem za mesec ali dva v Slovenijo si dam SIP, ki mi zvoni na mojem telefonu v Suhi Krajini, ce me nekdo klice iz Francije, jaz pa z istim lahko telefoniram potem brezplacno v 49 drzav vkljuceno na fiksno slovensko omrezje TS, (Volja, T2,SIOL in AMIS ni mogoce klicati z SIP-om FREE kompanije - gredo pa skozi stevilke preko BETAMAX-ovih klonov Enostavno kakor srbski fizol!

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 9. Feb 2007 ob 10:34

Bemti, zanc sm hotu klicat v un crap k je na A Kanalu in sm vedu pravi odgovor. T-2 you own me 150€! :)

Dejte to ze zrihtat no :cry:
SpaceInvader!
Slika

zigomir
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 11:32
T-2: Že imam
Paket: 10 / 10 FTTH

Odgovor Napisal/-a zigomir » 12. Feb 2007 ob 10:39

Men pa ni jasno zakaj nam doma Belco prikazuje, da smo klical neke 090 številke, ko pa pogledam odhodne klice na inetu pa ni nič...s tem da vsi doma trdijo da nihče ni klical te številke. :?: :roll:

aj možno daj kdo le klical, pa ni mogu priklicat, saj kot pravite se tega še ne da? :lol:
Slika
Slika - Optika

Zaklenjeno