Zatikanje pogovora

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
stik
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 10:50
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a stik » 4. Jan 2007 ob 18:40

zdaj si pa povedal svoje,upam da si zadovoljen

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Jan 2007 ob 18:44

Nehite se preklat, kajti nismo na Partijskem sestanku! :twisted:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 4. Jan 2007 ob 18:49

NN, če bi že ti bil malo manj skromen pri svojem "ne" odgovoru in podal kakšno bolj temeljito razlago (ali moj link), potem ne bi bilo potrebe po dodatnih razčiščevanjih v stilu "ja, zakaj pa to, zakaj pa ono"... :wink:

Je pa bil moj zadnji komentar mišljen v najlepšem smislu. Še celo link sem poiskal, kar mi prej nikoli na pamet ni prišlo, da so ti Pattoni mogoče kje na netu. :lol:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 943
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 4. Jan 2007 ob 20:33

Navadni Nimda napisal/-a:Belco je čisto v redu. Ima sicer slab LCD display, ampak je pa IP telefon in kot tak sposoben na stotine funkcij, ki jih analogno+isdn krama ni sposobna. Če pa se kje pokvari (moj dela že od februarja 2006, ko sem dubu T-2), je pa to drugo. Made in China pač. :lol:
Nam so zamenjal Belcota in drugi je bil ravno tako zanič.
In, ko sem ga prinesel nazaj na T-2 , sta za mano še dva tipa prinesla nazaj Belcota.

Sedaj, ko imamo PSTN vmesnik in analogni telefon, telefonija deluje bistveno bolje...

Mac
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 19:03
T-2: Že imam
Paket: 1M/1M dela 1M/0.4M
Kraj: Ormož

Telefonija T-2

Odgovor Napisal/-a Mac » 9. Jan 2007 ob 19:35

Internet t2 imam eno 2 meseca , plačujem 1M /1M, deluje pa cca 1M / 300-400k. Rad bi prešel tudi na telefonijo, pa , kolikor vas tu berem, je z njo sama težava. Da nekaj dela odvisno od vremena, dobre volje kakšnega vzdržavalca ali pa od sobne temperature, je sramota za resno podjetje. Čeprav vsi (ja ja, tudi jaz) pljuvamo po telekomu, seveda zaradi do nedavnega monopola in oviranje prehoda k kakemu drugemu ponudniku interneta, pa mi telefon dela vseh 12 al 13 let, kolikor ga imam. Nisem zasledil, da kdaj ne bi mogel telefonirati, ali da me ne bi mogel kdo priklicati.
Ko mi je s telekoma prišel priklapljat razcepnik, sva se dogovorila za popoldne, datum, uro in takrat je bil tudi pri meni ! T t-2 pa me, ko me niso dobili po 1-kratnem klicu, sploh ni več poklical , dokler nisem sam ugotovil neodgovorjenega klica in jih poklical. Kot da nimam drugega dela kot da zijarim telefon .... Pa še potem so prestavljali pa prestavljali ..., skratka so popolnoma neresni. Ko je imel sosed težave (ima t2 že kakšno leto) je en stric prišel sem, pa so en drek ugotovili. Sosed je imel paket 10M/10M, pa je delal upload največ 1M. Pred kakšnim mesecem pa je vse skupaj padlo na 300-400 k, kot pri meni. Vprašaš telekom, lokalnega vzdrževalca, pri njih je vse OK. Vprašaš t2, pri njih tudi. Ampak 1M JE delalo, sedaj pa ne več, pa nihče ni nič kriv. Sosed je šel celo v Maribor,(je s.p., dela na sojem računalniku iz 2. lokacij), pa so tam zaklenjeni, da moraš prošnjo napisati, da sploh prideš na njihovo firmo. Tako da je hodil okoli tiste stavbe pa je bilo skoraj potrebno vrata razbiti, da se je nekdo zmigal in mu odprl. Potem pa so klopfali pa klopfali, pa moralo bi, pa trebalo bi ..., dokler se ni tip odpravol v drugo sobo, verjetno, da ga sosed ne bi slišal mrčati pa preklinjati... pravi heci.

Res škoda takšnega odnosa, pa toliko upov smo vsaj nekateri polagali v t2. na maile ne odgovarjajo (par krat), telefonov ne dvigujejo (iz prve roke, sosed) ali pa dobiš samo kot tu berem ... posredovali ... posredovali ...
Tako da res ne vem, ali se naj odločim za telefonijo ali ne. Pa če ima sploh smisel kaj še spraševati, kdaj bo upload 1M, kot je v pogodbi, in kot je na tej lokaciji ŽE BIL ...

Tako, sedaj me pa pristaši oberite ...

:D

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Jan 2007 ob 19:42

Će je z linijo vse OK potem ni problemov nikjer ne na telefoniji ne na TV ne pri internetu. Če je pa baker star in ošvohnjen potem pa so težave velike.
Slika


Lp, Kitl

Mac
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 19:03
T-2: Že imam
Paket: 1M/1M dela 1M/0.4M
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a Mac » 9. Jan 2007 ob 20:13

Ja, no, po trditvah "strokovnjakov" je vse ok, samo tu berem, da rabiš 1M uploada za telefonijo, potem spet 500 kb, mislim, da sem nekje na t2 zasledil da v osnovi rabiš 180 kb. Sedaj pa vedi ...

Če pa nebo šlo, pa se preselim potem k DetelFonu , pa bom trkal po deblih ... :D

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Jan 2007 ob 20:23

1M / 300-400k s tem uploadom ti ne priporočam telefonije. Edino če bi pri polno razvezanem dostopu pridobil kaj na uplaodo potem ja.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Re: Telefonija T-2

Odgovor Napisal/-a Steni » 9. Jan 2007 ob 20:41

Mac napisal/-a: Tako, sedaj me pa pristaši oberite ...
:D
Forum ni zato, da bi kdorkoli kogarkoli obiral......
pač pa zato, da vsak lahko napiše svoje mnenje in svoje izkušnje.

Če lahko napišem svoje skromno mnenje, čeprav sem uporabnik T-2 storitev šele 6 dni.
Res je, da sem čakal na priklop več kot 400 dni,(zakaj ne bom nikoli točno vedel), vendar sem dobil (razen ISDN vmesnika) vse kar sem naročil, pa deluje tudi zaenkrat vse kot mora. Prenesel sem dve telefonski številki in obe delujeta kot morata.
To je moja izkušnja.
Slika
Slika FTTH

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 9. Jan 2007 ob 20:42

Pri takem "paketu" je možna uporaba telefonije in TV-ja. Je pa res, da pri torrentiranju pozabi na telefonijo in večino kanalov TV-ja.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 9. Jan 2007 ob 20:44

@ Mac
p.s. imam pa vse preko T-2 in tak "paket" kot tvoj
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 9. Jan 2007 ob 21:16

Mac napisal/-a:Ja, no, po trditvah "strokovnjakov" je vse ok, samo tu berem, da rabiš 1M uploada za telefonijo, potem spet 500 kb, mislim, da sem nekje na t2 zasledil da v osnovi rabiš 180 kb. Sedaj pa vedi ...

Če pa nebo šlo, pa se preselim potem k DetelFonu , pa bom trkal po deblih ... :D
Telefonija potrebuje približno 100Kbitov gor in dol. Po tvojem pisanju sodeč si na SRD in potem ni čudno da ne dosegaš hitrosti. Še večja verjetnost pa je, da si na meji priklaplanja na SRD (torej čez 1000m in manj kot 1200) in je to še dodaten razlog da ti ne dela.

In prosim, ne posplošuj stvari. Če tvojemu sosedu ne dela, še ni rečeno da tudi tebi nebo. Vsaka parica je drugačna!!!!!

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 9. Jan 2007 ob 21:26

Mac, najprej se vpraši, koliko si zahteven uporabnik in kaj pričakuješ. Potem pogledaš še ceno. Če pričakuješ 100%, potem ti cena ne pomeni dosti in si pripravljen plačevati recimo tudi 100% več (kot je trenutno pri telekomu). Če pa ti občutno nižja cena odtehta nekaj dodatnih "sčasoma odpravljivih težav", potem pa go for it. :wink:

Kako ti bo delovalo, je predvsem odvisno od vseh dejavnikov in spremenljivk, ki delujejo na tvoj priklop in ne na sosedovega, čeprav lahko na inštalacijo "do bajte" nekako v isti koš mečeš (razdalja od centrale, volkec na kontaktih...). Zelo pomembna je tudi sama inštalacija po stanovanju/hiši. Torej na splošno, kako so kabli od centrale do modema speljani, kolikokrat prekinjeni... Verjetno ima veliko vpliva na tvoje trenutno stanje tudi zadeva, da nisi na polno razvezanem dostopu in ti telefonski del moti internetno povezavo. Teoretično bi ti moralo pri polno razvezanem dostopu delovati bolje pri obstoječi napeljavi.

Na razne težave pri prehodu na T-2 telefonijo moraš računat vsaj na začetku (ni pa nujno), se pa bojo vsi ti problemi najverjetneje sčasoma rešili.
Zadnjič spremenil pack, dne 9. Jan 2007 ob 21:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Jan 2007 ob 21:27

Steni, nekoč ti bom točno povedal, zakaj si čakal 400 dni. Zvedel boš tudi, zakaj tega nisi spotoma zvedel.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 9. Jan 2007 ob 21:37

Malkec napisal/-a:
Telefonija potrebuje približno 100Kbitov gor in dol. Po tvojem pisanju sodeč si na SRD in potem ni čudno da ne dosegaš hitrosti. Še večja verjetnost pa je, da si na meji priklaplanja na SRD (torej čez 1000m in manj kot 1200) in je to še dodaten razlog da ti ne dela.

In prosim, ne posplošuj stvari. Če tvojemu sosedu ne dela, še ni rečeno da tudi tebi nebo. Vsaka parica je drugačna!!!!!
zanima me odebeljena izjava, kako je lahko kolega na isdn SRD pa smo 1500m+ od centrale ce pa to ne priklapljate :wink: :? :?:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori