Telefonija na PCju

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Telefonija na PCju

Odgovor Napisal/-a sce » 22. Maj 2007 ob 16:18

Sem iskal in iskal toda nič našel. Mogoče je kje ta tema? Če ni pa začnimo novo ;)


Rad bi probal proklopiti T-2 Telefonijo na računalnik in s tem klical iz računalnika (kot skype). Nekje sem nekaj časa nazaj prebral da se to celo da. Ima kdo kako idejo kako? Dve mrežni? Posebni modem?...
Slika

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 22. Maj 2007 ob 18:12

ce in ko bodo znane enkrat SIP nastavitve... prej ne bo slo

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 22. Maj 2007 ob 23:01

Jaz imam povezan isdn modem(računalnik) z ISDN vmesnikom in mi telefonija (fax in pogovori) normalno delujejo.
Slika
Slika FTTH

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Odgovor Napisal/-a antjest » 23. Maj 2007 ob 18:45

Vse lepo in prav. Ne moreš pa ti ta računalnik odnesti v Zimbabwe (če gre za NB) se tam priklopit na ISDN linijo in klicat po cenah T2.

Skratka imaš namesto fix tel. aparata imaš fix tel. računalnik :roll:
kar je včasih lahko tudi praktično.

Ko/če bodo znane SIP nastavitve, se boš lahko kot s Skypom, kjerkoli na svetu priklopil na net in klical po T2 cenah.

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a Razor » 23. Maj 2007 ob 22:11

Lahko. http://www.asterisk.org/ :)

Sam ti more pa en racunalnik doma laufat z ISDN/pstn modemom medtem k si ti v Zimbabveju ;)
Slika
Slika
Slika
» MG.

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 23. Maj 2007 ob 22:19

in kaj bi ti naredil z Asterixom? bore malo v tem primeru...

v nobenem primeru ne mores klicati iz Zimbabveja po T2 cenah, dokler ima operater zaprte SIP nastavitve

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Odgovor Napisal/-a NoName » 23. Maj 2007 ob 23:47

wifi4all... nikoli ne reci nikoli... :twisted:
oz. z drugimi besedami, vse se da, ce se hoce... pac.. hipoteticno, da ti dobis sip user pa pass. user je recimo enak tvoji telefonski stevilki, oz nekaj v stilu 20000138615555444, geslo pa je eno pac 'nakljucno' izbrano recimo desetmestno stevilo :roll: pol pa na masini, kjer bo laufal asterisk (ja.. napise se najprej s, potem k, ker asteriks je en drug mudel, k pije carobni napoj pa postane mocn pa ma kolega obeliksa pa kuzifiksa pa tak naprej...) no u glavnem... na tej masini spoffas mac adreso tvojega vooda/pattona/belcota/swissvoica ter ip naslov, asterisk pa prepricas, da se javlja z user-agentom prej omenjene naprave. ljudem na t2ju se pa se sanja ne, da si ti kaj spremenil (ali pac) :twisted:

seveda je vse to samo plod moje domisljije in prostega casa. kakrsnakoli povezava z resnicnim zivljenjem je nenamerna in...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 24. Maj 2007 ob 08:18

svoj zanimiv prispevek si zacel z
da ti dobis sip user pa pass.
to pravim ze od zacetka - kam potem naprej zroutas paketke je pa druga zadeva... first things first

sej na trgu obstaja kar nekaj SW za IP telefonijo, Asteriks je samo eden izmed njih, recimo mogoce najbolj poznan in najbolj (?) uporabljen

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 26. Maj 2007 ob 07:31

antjest napisal/-a:Vse lepo in prav. Ne moreš pa ti ta računalnik odnesti v Zimbabwe (če gre za NB) se tam priklopit na ISDN linijo in klicat po cenah T2.

Skratka imaš namesto fix tel. aparata imaš fix tel. računalnik :roll:
kar je včasih lahko tudi praktično.

Ko/če bodo znane SIP nastavitve, se boš lahko kot s Skypom, kjerkoli na svetu priklopil na net in klical po T2 cenah.
Računalnika ne bi odnesel v Zimbabwe, pustil bi ga doma in poizkusil z https://www.logmein.com , morda bi pa zadeva delovala in bi lahko klical po cenah T-2.

Poizkusiti ni greh.
Slika
Slika FTTH

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Odgovor Napisal/-a NoName » 26. Maj 2007 ob 09:49

ni mi najbolj jasno kaj ima ta logmein z voip-om. ce bi zelel na domaco masino delat od remote, obstaja vnc (js uporabljam tightvnc) ter seveda microsoftov rdp. slednji podpira tud zvok preko mreze, vsaj za poslusat. za oddajo, torej mikrofon, pa nism preprican.
za sip odjemalec pa uporabis recimo X-Lite
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

stary
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 21:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kr

Odgovor Napisal/-a stary » 28. Maj 2007 ob 00:42

Trenutno je možno (ker ne poznamo direktnih SIP nastavitev) tako, da imaš na domač router priklopljen gateway (npr. Linksys SPA 3102), T2jevo telefonijo pa na analognem VOOD vmesniku. Potem analogni izhod iz Vooda za telefon vključiš v gateway, ta pa potem deluje kot ena mini SIP centrala. Torej ne rabiš doma prižganega računalnika, pač pa samo gateway.

Na tak gateway potem dostopaš kjerkoli iz interneta s SIP telefonom - hardverskim ali softverskim.

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 28. Maj 2007 ob 00:46

samo se gateway rabimo ;)

misljeno je bilo brez HW dodatkov, ceprav je pa resitev zanimiva (logicna), a dvomim, da se jo bo kdo malo bolj resno lotil

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Odgovor Napisal/-a NoName » 28. Maj 2007 ob 02:52

jao.. pa ne vem kaj tak komplicirate! sip nastavitve se dajo dobit, ce se hocejo!
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 28. Maj 2007 ob 11:00

NoName napisal/-a:......... ce bi zelel na domaco masino delat od remote, obstaja vnc (js uporabljam tightvnc).........
tightvnc in logmein sta podobni zadevi, obe omogočata dostop do desktopa računalnika in upravljanje z njim z druge lokacije.
Po domače : "isto sranje samo drugo pakovanje"
Takšnih software-ov je še mnogo.
Pa brez zamere.
Slika
Slika FTTH

mHook
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 20. Okt 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Re: Telefonija na PCju

Odgovor Napisal/-a mHook » 23. Dec 2007 ob 00:28

Ali je možno uporabljati (upravljati) T-2 telefonijo (podobno kot druge IP telefonije) prek Windows-ov - npr. klicanje iz Outlooka?
Ponavadi se uporablja TAPI, vendar je predpogoj TSP (Telephony Service Provider).

Odgovori