T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
stomaz
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Avg 2007 ob 20:13
T-2: Že imam

T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a stomaz » 29. Avg 2007 ob 22:32

Pred 12. dnevi se je oglasil študent in prinesel vso naročeno opremo. Ko jo je priklopil, se mu modem ni "postavil". Signala ni bilo. Odšel je rekoč, da je napako prijavil in da se bo nekdo oglasil v kratkem. Par dni smo mčakali in ni ne duha ne sluha o serviserju niti nihče ne pokliče. Klicali smo na 059000000 in na 059000002 že neštetokrat, vsakič nekaj obljubujo in napišejo naprej in ni nič. Po 10. dneh se oglasi serviser, ki pregleda zadevo, nekaj pomeri in pravi, da mogoče v centrali ni priklopljeno. Ko odhaja pove, da bo naslednjin dan uredil v centrali in poklical nazaj. Ni bilo klica in zadeva je mrtva še naprej. Naveličal sem se klicati.

Ne vem kaj se dogaja, kakšna je to firma, da :
- po 12. dneh ne vem zakaj ne dela in kdaj bo
- je servis tako nesposoben ali pa obremenjen,
- nisem toliko vreden, da me kdo pokliče in pove kakšno vest,
in še:
- kdo bo plačal naročnino za telefon in TV za čas, ko še nič ne dela,
- ali obstaja kakšen rok, da se zadeva uredi,

lahko pomagate?

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a pack » 29. Avg 2007 ob 23:46

Mogoče še napišeš, v katermu kraju se to dogaja, ali si na novo priklapljal, ali pa si že imel linijo pri drugem ponudniku (recimo Telekom); se pravi, da ti nič ne dela (tudi internet ne)... Dandanes bi temu dejansko lahko rekli "nedopustno", pa naj bo čist posebna situacija gor ali dol.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a Cobane » 30. Avg 2007 ob 06:15

Čakaj malo... v prejšnji temi http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=4&t=2294 razlagaš, da samo ven ne moreš klicati (verjetno billing), v tej temi pa razlagaš, da se modem ne postavi (torej ti ne more nič delovati).

Kaj je sedaj res?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

stomaz
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Avg 2007 ob 20:13
T-2: Že imam

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a stomaz » 30. Avg 2007 ob 07:06

Zgodba se dogaja v okolici Tržiča. Tisti del zgodbe, da ne morem ven kliocat se dogaja pri meni, ta del zgodbe, da sploh nič ne dela pa 50 m stran pri mojem tastu. Za oba pa sem odgovoren jaz, saj si tast samo želi telefonijo in seveda TV. Naročil je paket za 22 EUR.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 30. Avg 2007 ob 08:03

Napiši mi številko priključka na zasebna in bom dal takoj preveriti. Za čas ko ne dela, ne bo treba plačevati, odnosno moraš narediti reklamacijo po uradni poti (dvovrstični dopis).
Optika 100/10

smrkec
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 28. Avg 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 2xTV + VOIP

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a smrkec » 30. Avg 2007 ob 09:43

enako težavo sem imel tudi jaz.
monter je vse priklopil vendar ni bilo povezave. nato nam je bilo obljubljeno da čez 2dni pride en drug človek pogledat kje je napaka. ati je mal po ovinkih izvedel kdo je ta človek, ga na videz pozna in je šel kar osebno do njega. naseldnji dan je res prišel ta človek in zadevo porihtal. baje je v omarici bil fizično odklopljen kabel.
odhodni klici pa niso delal od 12 do 17ure.

priporočam, ti da tudi ti osebno stopiš v kontakt s tem človekom ki ima vstop v omarico.

stomaz
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Avg 2007 ob 20:13
T-2: Že imam

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a stomaz » 31. Avg 2007 ob 16:30

Danes se je s pomočjo g. NN stavr premaknila naprej. Prišel je serviser T-2 kot je bilo napovedano in ugotovil, da je v centrali Telekom narobe zvezal ta priključek in še nekaj drugih. Oddana bo zahteva Telekomu, da popravi. Rok, ki ga ima Telekom je menda 3 delovne dni. Torej se tastu nasmiha končna rešitev nekje 5.9.07. Če bo to res, potem bo od izklopa 16.8. do ponovne ureditve zadeve preteklo natanko 20 dni. Upajmo, da bo.

Hvala za posredovanje g. NN.

stomaz
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Avg 2007 ob 20:13
T-2: Že imam

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a stomaz » 7. Sep 2007 ob 22:49

Zadeva je končno rešena danes 7.9.2007 oz natanko po 22. dneh. K tastu je prišel serviser Telekoma in povedal, da je v centrali rešil zadevo, ter ga vprašal, če dela. Zadeva res dela.
Nikoli pa ne bom razumel, kako poteka stvar od naročila napake na T-2 do realizacije, namreč 22 dni je katastrofa. Če pomislim, da ima Telekom kot upravljalec omrežja 3 delavne dni časa, da napako odpravi, kaj se je delalo pa preostalih 19 dni.

Resnično povedano, če ne bi rešili danes, bi razdrli pogodbo in šli na Siol ( Telekom).

lp

Tomaž

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Sep 2007 ob 10:00

stomaz napisal/-a:Resnično povedano, če ne bi rešili danes, bi razdrli pogodbo in šli na Siol ( Telekom).
Saj to je bil tudi namen Telekoma.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a BOBI » 9. Sep 2007 ob 11:46

No sedaj veš zakaj je 19 dni zamika ;-)

maksimsi
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 3. Nov 2006 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Ljutomer

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a maksimsi » 10. Sep 2007 ob 19:58

V petek 7.9. so mi namestili ISDN vmesnik Patton. Vhodni klici mi delujejo izhodni pa ne. Na HD pravijo da se bo zadeva pošlihtala in da naj čimvečkrat probam klicati da bo potem prej delalo ??? Ampak to bi se naj uredilo maksimalno v 24h jaz pa čakam že polne 2 dni pa še vedno nič.
NN prosim če lahko pohitriš zadevo če se da, ker že en teden ne morem klicati nikamor. En teden pa zato ker mi je TS odklopil telefon že v ponedeljek 3.9.
in sem bil do petka lepo brez. Sedaj pa nebi rad še teden dni čakal da bom lahko klical.
št.priključka: [CENZURIRANO :) ]

Hvala in lp.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a obi » 10. Sep 2007 ob 20:34

hm tule zna bit al biling al pa msn številka.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Sep 2007 ob 21:01

maksimsi napisal/-a:V petek 7.9. so mi namestili ISDN vmesnik Patton. Vhodni klici mi delujejo izhodni pa ne. Na HD pravijo da se bo zadeva pošlihtala in da naj čimvečkrat probam klicati da bo potem prej delalo ??? Ampak to bi se naj uredilo maksimalno v 24h jaz pa čakam že polne 2 dni pa še vedno nič.
NN prosim če lahko pohitriš zadevo če se da, ker že en teden ne morem klicati nikamor. En teden pa zato ker mi je TS odklopil telefon že v ponedeljek 3.9.
in sem bil do petka lepo brez. Sedaj pa nebi rad še teden dni čakal da bom lahko klical.
št.priključka: [CENZURIRANO :) ]

Hvala in lp.
Tole je sedaj poštimano. Prosim vse preveri in takoj javi, če ni vse 100% - to ne velja samo za danes, ampak za vedno!
Optika 100/10

maksimsi
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 3. Nov 2006 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Ljutomer

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a maksimsi » 11. Sep 2007 ob 09:18

Zdravo

Zdaj je to zrihtano. Hvala. Imam pa še eno vprašanje. Prej sem lahko klical v istem omrežju brez področne kode.
Sedaj to več ne gre ali je še kaka "finta" in bi se dalo zrihtati?

Še enkrat hvala in Lep Pozdrav

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 telefonija ne deluje - ni signala

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Sep 2007 ob 10:13

Vedno vtipkati področno kodo!
Optika 100/10

Odgovori