Uporaba obstoječega analognega ali ISDN telefona

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Uporaba obstoječega analognega ali ISDN telefona

Odgovor Napisal/-a FRAN » 19. Apr 2006 ob 00:31

Ker se vprašanja (pri polno razvezanem VDSL dostopu do interneta) glede uporabe obstoječih analognih ali ISDN telefonov ponavljajo si preberite:
Oprema, ki jo dobi uporabnik v uporabo brezplačno:
Za VDSL dostop do interneta:
V uporabo prejme VDSL modem.

Za VDSL dostop do interneta in storitev telefonije. Za uporabo internetne telefonije si uporabnik izbere ali IP telefonijo, ali pa ohrani svoje obstoječe PSTN/FAX/ISDN naprave. Uporabnik prejme brezplačno naslednjo opremo:

Uporabnik bo uporabljal IP telefon:
V uporabo prejme VDSL modem in en IP telefonski aparat. V primeru, da ima VDSL modem le en izhod, dobi uporabnik v uporabo tudi CPE napravo (omrežno stikalo).

Uporabnik želi uporabljati PSTN/FAX terminalno napravo ali ISDN terminalno napravo:
V uporabo prejme VDSL modem in CPE napravo (omrežno stikalo).

Opomba:
Uporabniki, ki imajo protivlomno napravo, povezano na telefonsko linijo, morajo izbrati varianto s PSTN/FAX vmesnikom!
Analogni telefon mora imeti tonsko izbiranje.
ISDN bo deloval kot običajno.

Uporabnik lahko poleg IP telefonije uporablja tudi analogne ali ISDN telefone (dodatna naročnina)!
Zadnjič spremenil FRAN, dne 7. Jun 2006 ob 17:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

nodes
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 18:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a nodes » 23. Apr 2006 ob 21:41

mislim, da je price/performance trenutno obdržati obstoječi tel.- prikluček in vzeti Internet T-2 za 3500SIT...

in si zmagu

:D

nodes
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 18:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a nodes » 24. Apr 2006 ob 05:24

Če se bodo pri vseh operaterjih, pa se bodo najbolj pri Telekomu

tukaj je lahko povdarek na če-ju

vedeževanje res ni moja močnejša stran

:D

mislim, da v eno smer gre še vedno brezplačno (če čas pokaže drugače), v drugo z nekaj stroški in sitnosti

je pa res odvisno kakšen uporabnik si...če si poslovni uporabnik je nerodno ko te vprašajo če slučajno kličez iz votline, zakaj prekinja, zakaj te ne slišim...če si fizični potem je pomembno tudi po kakšni ceni te kličejo prijatelji, ker se egoizem tu hitro vrne kot bumerang.

je pa minuta pogovora iz T-2 v bistvu najcenejša, ker T-2 IP telefonije sploh ne zaračunava...

xorr
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Apr 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + telefon
Kraj: Ljubljana

spisek klicev

Odgovor Napisal/-a xorr » 25. Apr 2006 ob 10:34

Eno banalno vprašanje. Imam IP telefon in zaradi znanih pomankljivosti ga bom verjetno zamenjal za brezžični analogni telefon. Me pa zanima, ali analogni telefoni tudi omogočajo beleženje zgrešenih (ali pa prejetih) klicev? Npr. Panasonic CD210? Prej sem imel ISDN, pa mi je bilo to samoumevno, zdaj pa nisem prepričan.

orbter
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 29. Mar 2006 ob 16:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: spisek klicev

Odgovor Napisal/-a orbter » 25. Apr 2006 ob 12:01

Običajno je tako, da če telefon omogoča PIK (prikaz identitete klica), ima možnost shranjevanja zadnjih dohodnih/odhodnih klicev. Jaz sem v Merkurju vzel enega Panasonica za 9 jurjev in krasno deluje.
Skupaj Slika
Optika Slika

xorr
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Apr 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + telefon
Kraj: Ljubljana

Re: spisek klicev

Odgovor Napisal/-a xorr » 25. Apr 2006 ob 15:17

Potem lahko mirno zamenjam. THX

Cwalk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:03
T-2: Še nimam
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Cwalk » 8. Jun 2006 ob 01:00

Mene zanima nekaj stvari o IP Telefonu in iscer:

1. Koliko stane PSTN vmesnik, kako izgleda (da ni prepolno žic)?

2. Kaj s sedanjim brezžičnim ISDN aparatom? Ko sem vzel ISDN sem ga plačal, torej je moj. Ga lahko priklopim na PSTN vmesnik da bi ga uporabljal?

Predvidevam da ne, torej moram kupiti še en navaden brezžični PSTN aparat (okoli 10 jurjev, žični telefon mi je nesprejemljiv) Kaj naj z sedanjim? Ga lahko vrnem na Telekom?

3. Kako nasplošno dela T2-jev IP telefon glede šumenja, prekinjanja...itd (tukaj mislim na stvar, ne na aparat)

4. A s prenosljivostjo številk ni več problemov?

Hvala!
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 8. Jun 2006 ob 05:24

1. PSTN vmesnik dobiš v vsakem primeru če naročiš tudi tv ker je to hkrati tudi switch

2. ISDN telefon ne moreš priklopit na PTSN vmesnik

3. Šumi ne, prekinja tudi ne

4. Načeloma ne
Slika Optika od 30.5.2008

Cwalk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:03
T-2: Še nimam
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Cwalk » 8. Jun 2006 ob 12:48

1. TV zaenkrat nimam namena naročiti, ker že imamo Telemach zato me zanima koliko stane PSTN pretvornik, če T2 kabelske ne vzamem?

2. Kaj lahko potem naredim z njim, ali naj ga prodam? Ga lahko vrnem na Telekom?

3. A sedaj 100% dobr dela pri vseh, al je to odvisno od različnih faktorjev? Na začetku se spomnem ko se je folk pritoževal na te stvari.
Slika

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Odgovor Napisal/-a FRAN » 8. Jun 2006 ob 16:49

2. Zraven T-2 interneta naroči telefonijo na kateri boš uporabljal obstoječi ISDN aparat (naročnina samo 1000 sit), tudi številko lahko preneseš! ISDN vmesnik boš dobil v brezplačno uporabo.

3. če imaš do objekta in v stanovanje napeljano kvalitetno bakreno parico boš z internetom zadovoljen!
Slika

Cwalk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:03
T-2: Še nimam
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Cwalk » 8. Jun 2006 ob 17:08

A potem obstaja tudi ISDN vmesnik, na katerega lahko uporabljaš obstoječi ISDN aparat preko T2 Telefonije? A prikazovanje klicočega v takem sistemu dela noramalno??
Slika

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Odgovor Napisal/-a FRAN » 8. Jun 2006 ob 17:26

prikazovanje klicočega v takem sistemu dela noramalno!

poglej še: viewtopic.php?t=346
Slika

Odgovori