Priklop Gigaset 3070 ISDN centrale na VoIP od T-2

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Priklop Gigaset 3070 ISDN centrale na VoIP od T-2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 6. Jan 2008 ob 12:12

Gigaset 3070 je odlicna zadeva :D
Sam sem jo tudi nadgradil na 4170 - preko USB kabla in programa,ki sem ga snel z Siemensove strani.Dobila je par novih funkcij a na zalost se ne spomnim katerih,saj ze dve leti lezi na podstresju :neutral:
Je bila pa draga ampak je zadovoljevala VSE takratne potrebe oziroma jih se danes v povezavi z Pattonom in xDSL :D
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Priklop Gigaset 3070 ISDN centrale na VoIP od T-2

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Jan 2008 ob 12:22

Jp, Siemensovci so nam "šenkali" firmware z več funkcijami... na žalost mi zadeve Vista ne prepozna, tako da ne morem preverit, če je bila v zadnjem letu kakšna nova posodobitev...

mipax
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + VoiP

Re: Priklop Gigaset 3070 ISDN centrale na VoIP od T-2

Odgovor Napisal/-a mipax » 9. Jan 2008 ob 15:38

Komar, sam pazi, za priklop ISDN Gigagset 3070 moraš vzeti PATTON ISD vmesnik in ne analogni vmesnik pri T-2.
Če boš pa vzel pri T-2 brezžični telefon, boš moral pa za drugo napravo (ISDN vmesnik ali analogni) plačevat mesečno najemnino, po mojem.
Jaz imam dve telefonske številke preko Gigaset centrale, tako, da imam dve brezžični ISDN telefonski slušalki GIGASET 4000L, pa še analogni telefon s faxom priklopljen. Kateri telofon zvoni in s katerega kličeš preko katere številke pa itak sprogramiraš v centrali. Pa ni mi potrebno nič plačevat za najemnino vmesnika, ker je PATTON prva naprava, ki sem jo izbral:D

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Priklop Gigaset 3070 ISDN centrale na VoIP od T-2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Jan 2008 ob 21:52

Patton in Gigaset 3070 sta vsekakor najboljsa izbira za kombinacijo ISDN in PSTN telefonov.
Pa se veliko Gigasetov lezi na podstresjih pri sorodnikih,znancih,... :D
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

poiuztrewq

Re: Priklop Gigaset 3070 ISDN centrale na VoIP od T-2

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 12. Jan 2008 ob 14:11

Ima kdo izkušnje s centralo Siemens Gigaset 4110?

Na njo imam "obešeni" dve wireless slušalki, vsaka ima svoj MSN.

Hvala
D

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Priklop Gigaset 3070 ISDN centrale na VoIP od T-2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 12. Jan 2008 ob 19:07

Ko bos prehajal na PRD opozori,da prenasas OBE stevilki :!:
Praviloma se prenese samo "nosilna",pa ne samo pri nas ampak tudi pri Siol-telekomu,kjer ti za povrh vsega ne nudijo ISDN vmesnika,ceprav so ti drago prodali ISDN telefone :roll:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Priklop Gigaset 3070 ISDN centrale na VoIP od T-2

Odgovor Napisal/-a andrejs » 27. Jan 2008 ob 15:15

KoMar napisal/-a:Jp, Siemensovci so nam "šenkali" firmware z več funkcijami... na žalost mi zadeve Vista ne prepozna, tako da ne morem preverit, če je bila v zadnjem letu kakšna nova posodobitev...
na naslovu http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,h ... rN,00.html izberi dalje international/english in potem gigaset 3070.
Prideš do linka za download zadnje verzije programa za računalnik (6.00.28) katera vsebuje tudi zadnjo verzijo FW (04.204.01.17) ob namestitvi programa v računalnik se ti nadgradi FW na gigasetu če je potrebno in če ga želiš. Vsi uporabnik pazite ker se centrala postavi v začetno stanje z tovarniškimi nastavitvami, tako si boste morali na novo skonfigurirati centralo.

Zadeva deluje 100% pod Windows Vista. Ob namestitvi programa te sicer cca.10x nekaj gnjavi (ker potrebuje administratorske pravice) sama namestitev pa je trajala cca 30min. Po ponovnem zagonu program deluje brez problema.
Slika

Odgovori