prikaz številke

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
binchi87
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 19:41
T-2: Že imam
Paket: internet+telefon

prikaz številke

Odgovor Napisal/-a binchi87 » 29. Jan 2008 ob 13:17

Pozdravljeni!
Ker mi operaterji na t-2 net ne znajo ali nočejo pomagati bi rada še tu postavila vprašanje. Naročnik t-2 sem od nekje novembra 2007. Pri priklopu nisem vzela njihovega telefonskega aparata, ampak sem obdržala svoj prenosni telefon, katerega sem uporabljala vsaj 4 leta pri Telekomu, kjer sem uporabljala tudi prikaz identifikacije klicočega. Moram reči, da mi je ta funkcija (PIK) tudi pri t-2 net nekaj časa normalno delovala (cca 2 tedna).Zdaj pa mi pri dohodnem klicu pokaže samo ime klicočega v kolikor je v mojem imeniku, v kolikor pa kliče nova številka, se številka na ekranu ne izpiše.
Sicer jo lahko pozneje preverim (po končanem pogovoru mi jo pokaže, ko pogledam v seznam klicev), vendar mene zanima številka preden se oglasim oziroma se odločim če se bom oglasila ali ne in ne potem.
Nekajkrat sem že klicala tehnično pomoč, pa me odpravijo s tem, da je pri njijh vse v redu, vse nastavljeno tak kot je treba, vztrajajo da sem jaz na svojem telefonu nekaj po pomoti drugače nastavila kot je bilo (vidim pa da imajo tam v svoji bazi zabeleženo, da imam svoj aparat in ne njihovega), vendar v večini primerov funkcija PIK ni odvisna od samih aparatov ampak od operaterjev kolikor jaz vem. Pri Telekomu mi je ta funkcija delovala brez napake in tudi dan in čas prejetih in zgrešenih klicev sem videla pri njih že v telefonskem aparatu samem. Prav tako v mojih nastavitvah telefona te funkcije ni možno nastavljati ročno.
Uporabljam pa telefon proizvajalca Topcom in sicer aparat Butler 2510 c.
Moram pa reči da tudi ne e-mail pošto prav tako ne odgovarjajo, ker sem jim v zvezi s tem problemom tudi 2x pisala, pa na žalost nič.
Lep dan.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: prikaz številke

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Jan 2008 ob 13:26

Pokliči na tehnično podporo: 0590-00-002 ali pa napiši meni na Zasebna sporočila svojo "številko priklučka" s pogodbe.
Optika 100/10

poiuztrewq

Re: prikaz številke

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 29. Jan 2008 ob 15:41

Treba priznati da tako ko preberem na hitro, izgleda kot napaka aparata in ne linije...

Glede (ne)odzivnosti helpdeska ti bo pa sigurno NN akceleriral zadeve ;)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: prikaz številke

Odgovor Napisal/-a Mark » 29. Jan 2008 ob 22:33

binchi daj še poskusi s kakšnim drugim pstn aparatom! Seveda če si ga imaš slučajno možnost izposodit!

binchi87
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 19:41
T-2: Že imam
Paket: internet+telefon

Re: prikaz številke

Odgovor Napisal/-a binchi87 » 30. Jan 2008 ob 07:15

Ja ne vem če je kriv aparat, če je stvar od začetka normalno funkcionirala (celih 14 dni približno).

PINki
Faca
Prispevkov: 195
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 11:07
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + 2 IPTV + 2 TEL
Kraj: Lj - Fužine

Re: prikaz številke

Odgovor Napisal/-a PINki » 30. Jan 2008 ob 12:07

Jst mam tudi telefon ki podpira funkcijo PIK.

A to moram poklicat na HD da mi omogočijo?

PINki
Faca
Prispevkov: 195
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 11:07
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + 2 IPTV + 2 TEL
Kraj: Lj - Fužine

Re: prikaz številke

Odgovor Napisal/-a PINki » 30. Jan 2008 ob 12:17

Evo ga dela. 8)

Uporabniški avatar
tango
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 17. Nov 2007 ob 05:20
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + telefonija

Re: prikaz številke

Odgovor Napisal/-a tango » 14. Feb 2008 ob 17:48

binchi87 napisal/-a:Pozdravljeni!
Ker mi operaterji na t-2 net ne znajo ali nočejo pomagati bi rada še tu postavila vprašanje. Naročnik t-2 sem od nekje novembra 2007. Pri priklopu nisem vzela njihovega telefonskega aparata, ampak sem obdržala svoj prenosni telefon, katerega sem uporabljala vsaj 4 leta pri Telekomu, kjer sem uporabljala tudi prikaz identifikacije klicočega. Moram reči, da mi je ta funkcija (PIK) tudi pri t-2 net nekaj časa normalno delovala (cca 2 tedna).Zdaj pa mi pri dohodnem klicu pokaže samo ime klicočega v kolikor je v mojem imeniku, v kolikor pa kliče nova številka, se številka na ekranu ne izpiše.
Sicer jo lahko pozneje preverim (po končanem pogovoru mi jo pokaže, ko pogledam v seznam klicev), vendar mene zanima številka preden se oglasim oziroma se odločim če se bom oglasila ali ne in ne potem........
Lep dan.
Sem najprej preveril, če zgornjega nisem pisal mogoče jaz :roll: , saj sem imel popolnoma iste težave. Le da je bil aparat Philips Kala.
Prikazovanje številke sem preveril tako, da sem si sposodil pri kolegih njihove aparate, ki so cifro normalno prikazovali. Torej je bila težava v mojem aparatu oz. v njegovih nastavitvah (Bil je kupljen v Avstriji in na škatli napisano, da je tovarniško nastavljen za A oz CH omrežje, vendar je v Telekomovem delal normalno). Ker le teh ni bilo možno spremenit, sem nabavil nov aparat in od tedaj vse dela OK. :D
:idea: Torej, mislim, da je pri tebi tudi aparat oz. nastavitve krivez za nedelovanje PIK - preveri s kakšnim drugim DECT aparatom. :idea:

Odgovori