Zamenjava telefona

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
zaba
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 4. Maj 2006 ob 10:54
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Murska Sobota

Zamenjava telefona

Odgovor Napisal/-a zaba » 10. Maj 2006 ob 18:03

Trenutno uporabljam ip telefon, bi ga pa rad zamenjal z analognim prenosnim telefonom pa me zanima kaj moram narediti in kakšni bodo stroški.

buhica
Model
Prispevkov: 265
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:46
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+1HDTV+1TV+telefon

Odgovor Napisal/-a buhica » 10. Maj 2006 ob 19:27

Napišeš dopis na T-2 (po navadni pošti s podpisom) da ti aktivirajo analogni priključek na Vood-u (sveti plavo) ter vrneš IP telefon. Dobiš drugo številko za ta analogni telefon, dokler IP telefona ne vrneš plačuješ 500 SIT dodatno za ta drugi telefon (imaš dve številki omrežne skupine 0590). Če boš res vračal IP telefon mi javi ker ga hoćem tudi jaz in bi bili manjši stroški (sem tudi iz MS pa še vem kdo si :wink: )...

lp Buhica

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Odgovor Napisal/-a FRAN » 10. Maj 2006 ob 21:13

buhica napisal/-a:Če boš res vračal IP telefon mi javi ker ga hoćem tudi jaz in bi bili manjši stroški (sem tudi iz MS pa še vem kdo si :wink: )...

lp Buhica
Pokliči na T-2 in se dogovori, da bi rad IP telefon vrnil tehnikom, ki bodo hodili po terenu v tvojem kraju. Na en list papirja napiši podatke, da IP telefon vračaš, prevzemnik pa se naj podpiše. Tako sem jaz naredil :D
Slika

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Re: Zamenjava telefona

Odgovor Napisal/-a FRAN » 10. Maj 2006 ob 21:24

zaba napisal/-a:Trenutno uporabljam ip telefon, bi ga pa rad zamenjal z analognim prenosnim telefonom pa me zanima kaj moram narediti in kakšni bodo stroški.
Pisno naroči, da bi rad uporabljal analogni telefon in da boš vrni IP telefon. Vood ti bojo skonfigurirali na daljavo. Pri T-2 ne boš imel stroškov :D
Slika

Uporabniški avatar
zaba
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 4. Maj 2006 ob 10:54
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a zaba » 21. Maj 2006 ob 12:28

Hvala vsem za nasvet v petek 19.05.06 so mi zriktali na t-2 tako da zdaj uporabljam prenosni analogni telefon.

Žaba

disergio
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 24. Jun 2006 ob 21:52
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a disergio » 25. Jun 2006 ob 07:40

imam ISDN telefon in sem mislil narocit ISDN vmesnik za to da se vedno uporabljam ISDN telefon v naprej.
Ampak sem zabluzil in nisem nic napisal o tem v pogodbi.

Zdaj imam IP telefon ki ga ne potrebujem in bi rad zamenjal na ISDN vmesnik. Klical sem na T-2 in so rekli da zdaj lahko samo doplacam
30k sit in ga dobim in ni drugi moznosti. Tole meni je malo sumljivo.

Kaj ce bi prikinil IP telefonijo in potem spet narocim samo ISDN vmesnik?
mogoce obstaja kak drug nacin???

hvala!

Uporabniški avatar
zaba
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 4. Maj 2006 ob 10:54
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a zaba » 25. Jun 2006 ob 11:01

Jaz sem imel isti primer sem pisal prošnje pa ne gre brez doplačila.Kar napišeš v pogodbo to dobiš prvič brezplačno naprej pa vse za doplačilo.Najceneje je da sikupiš analogni telefon pa narediš kot jaz opisano je zgoraj pod fran.

disergio
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 24. Jun 2006 ob 21:52
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a disergio » 25. Jun 2006 ob 14:09

kaj pa ce prekinem IP telefosnko razmerje(internet se ostane)
in potem spet na novo to narocim ampak z ISDN vmesnikom?

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stajerc » 25. Jun 2006 ob 14:11

Ko skleneš pogodbo, skleneš za vse kompletno. Potemtakem bi moral prekiniti celotno razmerje (tudi internet), ter se ponovno naročiti.
Slika
Slika
Slika

hexburn3r
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 30. Jun 2006 ob 21:35
T-2: Že imam
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a hexburn3r » 1. Jul 2006 ob 16:57

Imam isti problem, rad bi zamenjal ip telefon z isdn vmestnikom.

Rekli so mi da je mogoče, brez stroškov na sedežu podjetja, samo ko dobijo isdn vmestnike, ker jih trenutno nimajo.

bomo videli.
Slika

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a niko » 3. Jul 2006 ob 10:12

Jaz bom glede isdn vmesnika povedal takole ... sem ga imel in sem ga vrnil namreč od vseh škatl ki jih dobiš je ta največja in sem jo komaj nekam skril nato mi je do*izdilo in sem jo vrnil zdaj imam brezžični analogni telefon in tako eno veliko škatlo manj eno prosto vtičnico in še telefon dela hitrej kot ta gigaset od telekoma ga prodam če ga kdo želi.


Aja glede isdn vmesnika je tudi ena fora sam sem oddal oz. izpolnil obrazec kar preko neta, kjer pa ne moreš izbrat da želis ISDN vmesnik ampak samo:
*****
Telefonija: telefon
število tel. priključkov: 0 1 2 3 4 5
število PSTN/FAX vmesnikov: 0 1 2 3 4 5
Soglašam z objavo v imeniku: ne da
****
ko sem dobil pogodbo sem to opzail in še tja podpisat seveda smo prej to popravli tako da mogoče se da kaj dogovoriti ampak vseeno jih pa razumem da jim to spreminjanje pogodbe samo škodi oz. imajo dodatno nepotrebno delo.
Slika

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Odgovor Napisal/-a FRAN » 3. Jul 2006 ob 21:23

Elektronski obrazec bi morali na T-2 dopolniti, da bi lahko stranka na njem izbrala ISDN vmesnik, saj v rubriki Povpraševanje ponujajo brezplačen ISDN vmesnik: http://www.t-2.net/povprasevanje_0A.html

Tudi zaradi pomanjkljivo napisanega obrazca in s tem pozneje dodatnega spreminjanja naročenega prihaja do gneče v T-2 naročniški službi in imajo tako dodatno nepotrebno delo!

Upam, da kdo od odgovornih pri T-2 spremlja tale forum.

Vsem lep pozdrav.
Slika

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 13. Jul 2006 ob 14:34

mene pa zanima če ponuja T-2 kak prenosni IP telefon in koliko košta to in ali se da zamenjat to s tem stacionarnim (+ kej doplačaš)?

p.s.: sm postal tukaj, da ne odpiram nove teme....
SpaceInvader!
Slika

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Odgovor Napisal/-a Alex » 13. Jul 2006 ob 22:39

disergio napisal/-a:kaj pa ce prekinem IP telefosnko razmerje(internet se ostane)
in potem spet na novo to narocim ampak z ISDN vmesnikom?
Zanimivo. Meni so pa januarja brezplačno zamenjali IP telefon za ISDN vmesnik. Napisal sem dopis da je IP telefon "jajc" (kar je 100% resnica - izgleda to vedo tudi oni), nakar so me poklicali in sem šel zamenjat na Brnčičevo.

Imam pa še eno vprašanje. A še komu na ISDN telefonu ne kaže pravega datuma in časa? Sem že parkrat urgiral na T2, pa nič.

zigomir
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 11:32
T-2: Že imam
Paket: 10 / 10 FTTH

Odgovor Napisal/-a zigomir » 14. Jul 2006 ob 13:33

Nam doma pa ta IP telefon povsem zadostuje. Dosti boljši od prejšnjega navadnega iskra aparata, ko vse kar maš je redail in pač številčnico :D
Slika
Slika - Optika

Odgovori