Telefon PSTN

Vse o T-2 IP telefoniji
lokrum
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Feb 2008 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: Giga 4

Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a lokrum » 17. Feb 2008 ob 18:30

Pozdravljeni!
Sem nov na T-2 in na tem forumu!
Pred dnevi smo dobili priključek interneta in prenosni telefon Panasonic KX-TG 1100.
Vse dela, ampak menda sem ga polomil s prenosnikom.
Prej sem imel pri Telekomu ISDN in telefon EURIT 35, ki mi je kazal veliko funkcij, ker pa sem hotel imeti prenosni telefon, sem dobil prenosnik, z majhnimi številkami, precej nepregleden in še plačati ga bo treba- 30 €.
Monter mi je rekel, da na VOOD lahko priklopim vsak analogni telefon poleg prenosnika, pa Vas prosim, če mi pomagate izbrati navaden telefon, ki naj bi prikazoval, kdo me je klical, ko me ni bilo, da bi imel velike tipke in še kaj( približno kot prej EURIT 35, ni pa treba vseh funkcij).
Ali mi mogoče svetujete, da vzamem brezplačen T-2 IP telefon, pa si dokupim prenosnik, če ja katerega in kaj.
Kaj pa imate ostali poleg prenosnika? :?:
Bil sem neroden, upam, da ste me razumeli!
Lep pozdrav

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a ervins » 17. Feb 2008 ob 19:38

Jaz bi ti svetoval Siemensov Gigaset. Je mal dražji a je zakon. Če boš vzel IP telefon ti bodo vzeli vooda in ne moreš priklopiti analogni telefon. Jaz bi na tvojem mestu vrnil Panasonica in kupil Siemensa.
Slika

lokrum
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Feb 2008 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: Giga 4

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a lokrum » 17. Feb 2008 ob 20:14

Hvala za odgovor! :D :D
Najbrž bom tako storil! Bom pa še vseeno vprašal:
Ali je kakšna varianta, da bi poleg IP telefona imel daljinca brez kakšnih večjih stroškov in dodatne številke?
Se oproščam, ampak podobnega vprašanja nisem našel!
LP

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a ervins » 17. Feb 2008 ob 20:24

Pri telefoniji dobiš od T2 samo en kos opreme zastonj. Če se odločiš za IP telefon moraš za vooda plačevati najemnino pa kot jaz vem si IP telefon in VOOD ne moreta deliti ene številke, nisem pa 100%.
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a andrejs » 17. Feb 2008 ob 20:30

- Če boš želel imeti zraven IP žičnega telefona še prenosni telefon boš moral mesečno plačevati najemnino za PSTN/FAX vmesnik.
V tem primeru si boš moral potem še omisliti en PSTN brezžični telefon katerega boš tudi moral kupiti.

- Če boš želel imeti zraven IP žičnega telefona priključen še kakšen telefon (IP, PSTN ali ISDN) boš moral imeti na T2 naročeno še dodatno telefonsko številko za katero boš moral plačevati mesečno najemnino

- Najboljša kombinacije so ti Gigaset ISDN centrale (3070, 4075, sx205,...) katere ti omogočajo priklop osmih brezžičnih ISDN telefonov + 2x PSTN telefon + kakšen hišni domofon, od T2 potrebuješ samo ISDN vmesnik katerega dobiš kot prvo napravo zastonj brez dodatnih mesečnih stroškov (v primeru da ne želiš hkrati klicati iz več kot enega telefona ne potrebuješ dodatne telefonske številke)

PS: poglej si malo bolho in našel boš sigurno kakšen poceni gigaset
Slika

lokrum
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Feb 2008 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: Giga 4

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a lokrum » 18. Feb 2008 ob 17:35

Andrejs in Ervins res sta super! :D Hvala Vama!
Sedaj smo malo prespali vse skupaj. Naj ostane ta Panasonic. :?:
Probal sem na vood priključiti z razdelilcem navaden telefon pa delata oba telefona, istočasno zvonita.
Dodatne številke ne bom kupoval, ampak bom verjetno kupil navaden vrvični telefon, da ga priklopim na razdelilec na VOOD-u.
Pa je zopet problem, ker v mojem kraju kakšne izbire nimam, na Bolhi in internetu pa tudi ne najdem kaj posebej uporabnega? Rad bi imel večje številke in ekran, ki bi prikazoval nekaj EURIT 35 primernega, vsaj nekaj osnovnih stvari.
Našel sem tole:
http://www.vamotel.si/index.php?id=104&lang=sl
Prosim svetujte - večje številke in na ekranu nekaj funkcij!
Razmišljal sem tudi o Gigaset ISDN , pa daljinca še vseeno rabimo, tako da....?
Lepo prosim! :D
LP

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a andrejs » 18. Feb 2008 ob 19:30

Rekel si da si razmišljal o Gigaset ISDN in da rabiš daljinca še naprej.
Saj omenjene gigaset centrale tak delujejo z daljinskim telefonom, preko kabla gor priklopiš samo analogne telefone.
Drugače pa če boš imel ISDN vmesnik tak lahko zraven centrale priklopiš vzporedno še stari eurit katerega omenjaš. Tako imaš vse skupaj rešeno.

Tukaj imaš par poceni gigasetov
- SX205 za 50€
- za 45€
- [url=http://www.bolha.com/oglas2610908]3070
za 46€
- 3070 za 40€ ta ima priloženi celo 2 prenosni slušalki ostali samo eno.

Sam uporabljam ravno 3070, gor imap povezano dve brezžični slušalki, vzporedno z gigasetom je priklopljen star ISDN telefon ki sem ga dobil zraven ISDN priključka, dodatno imam pa na prvi analogni liniji še FAX na drugi pa 15let staro analogo hišno centralo.

V tvojem primeru zamenjaj PSTN adapter od T2-ja za ISDN adapter, gor priklopi eurita in recimo gigaset 3070. Panasonic brezžični analogni telefon pa lahko probaš vrniti če ti ga bodo slučajno vzeli, drugače pa ga priklopiš na analogni izgod gigaseta 3070 in ga pač dalje uporabljaš.

Lahko pa mi na ZS pošlješ svojo telefonsko pa se v živo pomeniva kako in kaj.
Slika

Uporabniški avatar
mirkotra
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 26. Jun 2006 ob 17:56
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Žiri

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a mirkotra » 19. Feb 2008 ob 09:09

Koliko PSTN aparatov pa lahko priklopiš na PSTN vmesnik z razdelilci, da bi hkrati zvonili?
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a andrejs » 19. Feb 2008 ob 09:33

V teoriji koliko hočeš, v praksi pa enih par ker potem ti lahko preveč pade napetost na telefonski liniji in ti telefoni ne zvonijo
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Feb 2008 ob 12:39

Če imajo telefoni lastno napajanje, jih lahko priklopiš več, če pa se napajajo preko telefonskega kabla, pa manj!

Če boš pa vmes dal telefonsko centralo, pa lahko priklopiš toliko telefonov, kolikor jih omogoča centrala.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

lokrum
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Feb 2008 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: Giga 4

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a lokrum » 20. Feb 2008 ob 20:24

Pozdrav!

Rešujem tale moj nesrečni Panasonik, ki ga bom vrnil, obljubljeno mi je, da ne bo problema. Mislim, da je najboljša rešitev, ki jo predlaga Andrejs in tako bom naredil. :!:

Ko hodi človek po svetu, sreča veliko ljudi. Sam obiskujem kar nekaj forumov, kjer sem našel nekaj čudovitih ljudi in kot analfabetu v telefoniji sem s svojim vprašanjem in neznanjem mislim da rešil problem, ki ga ne bi bilo, če bi mi pri T-2 že takoj v začetku prav svetovali. Žal pa sem šele pred dnevi našel ta forum in na njem prijaznega Andreja! :D :D

Andrej, hvala za vse!

Lep večer želim vsem

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a Krypto » 22. Feb 2008 ob 11:34

Pazi!

Če si telefon kupil (30,05€) ga ne moreš vrniti, saj si ga kupil.
Verjetno v mercatorju tudi ne kupiš kumaric, jih doma odpreš in nato vrneš kajne?

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a andrejs » 22. Feb 2008 ob 15:32

Vedno obstaja možnost, ponavadi velja pravilo da lahko vrneš vsako stvar v trgovino v roku 8 dni od nakupa.
Slika

lokrum
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Feb 2008 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: Giga 4

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a lokrum » 22. Feb 2008 ob 16:04

Pozdravljeni!

Krypto, telefon Panasonic PSND sem dobil v petek 15.02.08 in mehanik mi je rekel, da je na prevzemnici tistih 30,05 € cena samo informativno in mi ga ni treba plačati. Če bi mi mehanik ob prevzemu povedal, da ga moram plačati, ga sigurno ne bi vzel! :oops:
V torek 19. 02. 08 sem izdelek reklamiral in ker z izdelkom nisem zadovoljen, ga imam pravico v roku 8. dni vrniti, kot pravi andrejs in tako pojasnilo sem tudi telefonično dobil na T-2, ter na zvezi potrošnikov.
Menda bo ratalo.
LP

lokrum
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Feb 2008 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: Giga 4

Re: Telefon PSTN

Odgovor Napisal/-a lokrum » 5. Mar 2008 ob 15:36

Ojla!
Meni še kar menjavajo ISND vmesnik. Najprej je bila pritožba v reševanju, potem je zmanjkalo teh nesrečnih ISND vmesnikov, sedaj so jih baje dobili in bo v bližnji prihodnosti vse zamenjano, tako mi je bilo včeraj obljubljeno. :oops:
Prijazna svetovalka pa mi ni vedela povedati, kdaj to bo. Vsaj prijazna je bila!
Jutri zopet telefoniram! Bom poročal!
LP

Odgovori