Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 9. Jun 2009 ob 07:06

Povedano po domače
- Patton je isto kot NT oba skrbita da dobiš ISDN linijo, oba naredita iz ustreznega priključka ISDN linijo.
- priklop NT-ja na pattona ni možen
- predvidevam da bi ti potreboval pri hiši tako ISDN kot PSTN linijo in želiš zato uporabiti NT kateri ti je do sedaj to omogočal. Tukaj ti lahko samo priporočam da uporabiš kakšno gigaset bazo katera ima prav tako dva PSTN izhoda
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Krypto » 9. Jun 2009 ob 17:17

+ to je pa NTBA vmesnik last telekoma.
Na tvojem mestu bi ga če ga imaš še doma odnesel k njim v poslovalnico, da nebi potem kakšnega računa slučajno dobil čez pol leta.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a RobertM » 9. Jun 2009 ob 21:50

Sob_nL napisal/-a:Pozdravljeni!
Imam sledeče vprašanje: A se da uporabiti NT1+2ab končnik pri priklopu analognega telefona na ISDN vmesnik Patoon in če se da, kako naj ga priklopim, da bo delovalo. Za vse vaše cenjene odgovore se vnaprej zahvaljujem.
Lep pozdrav
NT1+2ab je ISDN vmesnik z dvema ISDN izhodoma in dvema analognima izhodoma.
Nemogoce ga je uporabljati na T-2 linijah (tudi jaz ga pogresam) :nevem:
V kolikor uporabljas ISDN brezzicne slusalke je alternativa nabava Gigaset 3070 ali 4070 bazne postaje(glej Bolho) in ustrezna nastavitev le-te.
Ce uporabljas vrvicne ISDN telefone pa lahko nabavis tudi US Robotics ISDN modem in skonfiguriras analogne izhode.
Ce rabis eno steviklo kot samo analogno (Fax) pa lahko najames Vood vmesnik in se stevilka prenese na njega.
Opozorilo: Stevilka ne more biti hkrati na dveh T-2jevih napravah (Patton(ISDN) in Vood(Analogno) naprimer ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Sob_nL
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: internet 10/10, 3xIP telefon
Kraj: Koper

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Sob_nL » 10. Jun 2009 ob 19:42

Vsem se vam za vaše izčrpne odgovore najlepše zahvaljujem!
Hvala pa lep pozdrav!

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Robert » 21. Jun 2009 ob 18:37

Zanima me informativno kam se montira Patton ISDN vmesnik: na tisti ethernet port kot je za internet ali katerega zraven. Hvala.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Krypto » 22. Jun 2009 ob 10:22

Lahko kar zraven, nebi smelo biti problema. Če bi se pojavila težava s konfiguracijo pa pokličeš HD.

zozi
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 22. Jun 2009 ob 16:24
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a zozi » 22. Jun 2009 ob 16:27

Družba se komu sanja kje bi dobil driverje za gigaset 3070?. Sem probal na siemensovi strani pa jih ni več gor. Al pa sem slabo prebrskal.
Hvala za pomoč. :car:

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Robert » 24. Jun 2009 ob 09:11

Gonilnike zadnje verzija imam jaz 6.0.28, vendar mi ne delujejo, jaz pa bi potreboval gonilnike iz original CD-ja se pravi stare. Če jih želiš mi piši na ZS.

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Robert » 25. Jun 2009 ob 10:36

Na pooblaščenem servisu za Siemens Gigaset naprave sem izvedel, da za Gigaset ISDN bazo 3070 delujejo tudi gonilniki za bazo Gigaset SX205 isdn in tukaj je link do zadnje verzije slednjih:

http://gigaset.com/shc/0,1935,hq_en_0_2 ... 07,00.html

schmon
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 29. Jun 2009 ob 11:31
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a schmon » 29. Jun 2009 ob 11:43

ce sem pravilno rezumel temo, obstaja moznost, da se gigaset 3070 obnasa na t2 identicno kot prej na t1, ker na hd vztrajno trdijo da ne, kdo ma zdej prov?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Jun 2009 ob 12:25

T-2 da uporabnikom na uporabo ISDN vmesnik, kjer lahko uporabljaš svojo ISDN centralo še naprej. Podprta je večina funkcij, ki si jih vajen, morebiti katera ni. Ta vmesnik je dan na uporabo kot del storitve telefonije, če je to prva naprava za telefoniranje. Več o tem tule:
http://www.t-2.net/?AUID=0007667D160100042001

Kaj je tvoje vprašanje? :)
Optika 100/10

schmon
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 29. Jun 2009 ob 11:31
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a schmon » 29. Jun 2009 ob 12:32

rad bi uporabljal isdn enako kot na t1 :

- z dvema slusalkama bi rad klical socasno z isto stevilko
- na eno stevilko sprejemal socasno dva klica (brez preusmeritve)
- imam patton, siemens 3070 in dve stevilki

schmon
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 29. Jun 2009 ob 11:31
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a schmon » 1. Jul 2009 ob 13:21

ali obstaja kdo, ki ima nastavljen patton tako, da omogoca, dva dohodna in dva odhodna klica socasno na isto stevilko, tehnicna pomoc pravi, da to ni mozno brez preusmeritev

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 2. Jul 2009 ob 20:06

kot sem slišal so T2-jevci tukaj na forumu spet preveč pametni in delijo nasvete da ni možno iz iste ISDN številke hkrati opraviti dveh klicev

kot kaže se bomo spet šli vojno ko boste trdili nekaj kar ni res, podobno kot ste trdili da ni možno imeti hkrati na enem ISDN vmesniku več kot 2 telefonskih številk kasneje ste pa prebrali navodila in se naučili nastaviti tudi to kar sem trdil že od začetka da deluje.

Pa prosim ne odgovorov da to kar rabi schmon ne deluje povem vam iz prve roke da deluje uporabljam sam doma. Za vklop te funkcije je bil samo potreben obisk pri enem od tehnikov na brnčičevi, kjer sem mu osebno razložil kaj mi ne deluje, tačas ko sem prišel nazaj domov v MB je problem že bil rešen in od takrat lahko hkrati dobim na isto telefonsko številko sočasno dva dohodna klica na katera se tudi brez problema javim na dveh prenosnih slušalkah na mojem gigasetu (ja in oba klica dobim na isto telefonsko številko), tudi v primeru da kličem iz te številke mi v primeru dohodnega klica normalno zvonijo telefoni in za to ne potrebujem nobene prevezave.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Jul 2009 ob 11:10

OK, imel sem pwnkyr tega in sem šel preveriti, pri naših stručkotih. :nevem:

Patton ima lahko DVA hkratna incoming klica na isti telefonski cifri. Vendar je za to nujno imeti naročeni DVE telefonski številki (torej prva in druga). Pri klicanju ven, pa se klicatelj javlja z isto telefonsko, RAZEN, če je že nekdo klical - tedaj se pač klicanemu javlja z drugo številko.

Kdor hoče imeti svoj ISDN v tem modusu, se mi mora javiti, saj zadeva zahteva "ročno" konfiguracijo. Naši jo bodo naredili, so mi potrdili.

Glede 8 linij: Patton ima lahko skonfiguriranih do 8 (osem) linij, vendar lahko HKRATI servisira le dve. Tudi v tem primeru gre za posebno konfiguracijo, ki se jo naredi na zahtevo, zadeve delujejo identično kot zgoraj, vendar je v igri lahko do 8 številk.
Optika 100/10

Odgovori