Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a japanac » 2. Mar 2009 ob 13:13

Pozdravljeni !

Imam vprašanje malo mimo teme in sicer sem zasledil, da je kar nekaj napisano o gigaset centralah. Smo lastniki starejše bazne postaje gigaset 2060 na katero imamo vezanih 6 brezžičnih slušalk, mislim da so comfort 3000, en brezžični vrvični aparat T2000 in fax aparat. Razpeljane imamo 4 številke (MSN-je).

In sedaj težava, do sosednje hiše nam vleče le aparat T2000, ker pa smo se malo razvadili bi rad imel v sosednji hiši brezžično slušalko.

Že nekaj časa imam v rezervi še eno bazno postajo gigaset 2060 ter tudi bazno postajo gigaset 3070. Torej v sosednji hiši bi priklopil še eno bazno postajo in tako razširil obseg brezžičnega delovanja. Kljub navodilom in kar nekaj brezupnim poskusom še nisem uspel povezati obeh baznih postaj v funkcionalno delovanje. Slušalko normalno povezem na drugo bazno postajo z enako interno številko kot na prvi in MSN-jem, vendar ob klicu od zunaj noče zvoniti. Ali pa je mogoče potrebno tudi v drugo bazno postajo pripeljati kabel z linijo ? :hmm: :nevem:

Če ima kdorkoli kašen uporaben link ali pa izkušnje z nastavljanjem večih baznih postaj se priporočam.

Sicer pa že okoli leta dni čakam na ponudbo s strani T-2-ja glede telefonije. Ogledali so si stanje me še enkrat kontaktirali in to je tudi vse.

Z internetom sem zadovoljen, s TV-jem komsi-komsa, telefona pa si glede na vse skupaj, niti ne bi upal prenesti na T-2.
Slika - čakal 30 dni

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Mar 2009 ob 14:03

Japanac, kaj je s tem "komsikomsa"? A boš prijavil napako, če ne dela kot mora?! :namrec:
Optika 100/10

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a japanac » 2. Mar 2009 ob 14:46

T-2 televizijo imam za rezervo, ker imamo med dvema hišama razpeljano kabelsko na 8 TV-jev. Prižgano imam cca 3 x na mesec, ko kabelski signal na eni od televizij "konkretno sneži". S komsi-komsa sem mislil občasno kockanje, ki pa me glede na pogostost gledanja ne moti. Verjetno je kriv prenos mislim, da okoli 14/1,3. Interneta 8/1 pa smo se tudi navadili, tako da ga ne mislim manjšati zaradi TV-ja.
Slika - čakal 30 dni

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Mar 2009 ob 14:55

A monterji so ti že preverili linijo?
Optika 100/10

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Mar 2009 ob 14:00

japanac napisal/-a:Pozdravljeni !

Imam vprašanje malo mimo teme in sicer sem zasledil, da je kar nekaj napisano o gigaset centralah. Smo lastniki starejše bazne postaje gigaset 2060 na katero imamo vezanih 6 brezžičnih slušalk, mislim da so comfort 3000, en brezžični vrvični aparat T2000 in fax aparat. Razpeljane imamo 4 številke (MSN-je).

In sedaj težava, do sosednje hiše nam vleče le aparat T2000, ker pa smo se malo razvadili bi rad imel v sosednji hiši brezžično slušalko.

Že nekaj časa imam v rezervi še eno bazno postajo gigaset 2060 ter tudi bazno postajo gigaset 3070. Torej v sosednji hiši bi priklopil še eno bazno postajo in tako razširil obseg brezžičnega delovanja. Kljub navodilom in kar nekaj brezupnim poskusom še nisem uspel povezati obeh baznih postaj v funkcionalno delovanje. Slušalko normalno povezem na drugo bazno postajo z enako interno številko kot na prvi in MSN-jem, vendar ob klicu od zunaj noče zvoniti. Ali pa je mogoče potrebno tudi v drugo bazno postajo pripeljati kabel z linijo ? :hmm: :nevem:

Če ima kdorkoli kašen uporaben link ali pa izkušnje z nastavljanjem večih baznih postaj se priporočam.

Sicer pa že okoli leta dni čakam na ponudbo s strani T-2-ja glede telefonije. Ogledali so si stanje me še enkrat kontaktirali in to je tudi vse.

Z internetom sem zadovoljen, s TV-jem komsi-komsa, telefona pa si glede na vse skupaj, niti ne bi upal prenesti na T-2.
ti bi rad imel "bridge" prenos isdn signala iz ene centralo na drugo ?
če to misliš sem se jaz pozanimal, se ne da... žal.

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a japanac » 5. Mar 2009 ob 19:26

Glede na navodila bi moralo delovati saj lahko priklopiš do 6 baznih postaj na enako številko.

Link z navodili za centralo 2060:

http://www.hipath.pl/klik/KlikFiles/do_ ... sdn_en.pdf

Na strani 82 - Multicell system je zadeva lepo opisana, vsaj v teoriji, v praksi pa . . . :jao:
Slika - čakal 30 dni

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Krypto » 5. Mar 2009 ob 20:15

Kolikor jest zastopim tale navodila moraš zadevo na izvor prklopit, v tem primeru ISDN vmesnik.
Nabavi si tole : http://www.le-tehnika.si/upload/letehni ... XGQhPR.jpg, vtakni not obe bazi, nastavi msnje in to bi moralo biti to. Mogoče bi andrejs največ vedel povedati glede tega.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Mar 2009 ob 20:42

Japanac še zdej ni povedal, če je že bil monter na obisku. :roll:
Optika 100/10

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a japanac » 5. Mar 2009 ob 21:52

Monterji so bili edinkrat do sedaj cca 14 dni po priklopu in tedaj sem tudi vrnil en TV vmesnik in povečal hitrost interneta. Kot sem že napisal zelo redko uporabljam T-2 TV (največ nekajkrat v mesecu), zato jih še nekaj časa ne nameravam gnjaviti.
Slika - čakal 30 dni

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Mar 2009 ob 07:18

Jaz pa nerad vidim, da se govori, da je storitev manj kot stoprocentna, posebej, če se jo da poštimati. :nevem:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Mar 2009 ob 16:06

evo kako zgleda moja konfiguracija, na hitro narisano

Slika

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a turist » 18. Mar 2009 ob 21:18

Tudi jaz sem imel na Pattonu dve številki, za fax pa še dodatnega Vooda. V Kranju na T-2 so trdili, da drugače ni možno.
Po prebiranju tega posta sem se ZS obrnil na Marka in v enem dnevu je zadevo ( vse tri MSN številke) spravi na Pattona in zadeva sedaj špila brez problema.
Ko sem na T-2 v Kranj nazaj nesel Vooda, me je una češpla tam prepričevala, da to ni možno in naj Vooda zadržim, ker mi drugače fax ne bo špilal!

Mark, še enkrat hvala! :pivo:

Eni se zastopijo, eni pa tišijo svoje, čeprav nimajo blage veze !!!

Matjaž :grrpc:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Mark » 18. Mar 2009 ob 21:23

Ni problema, me veseli, da si zadovoljen!

lp :pivo:

poiuztrewq

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 19. Mar 2009 ob 07:52

turist napisal/-a:Ko sem na T-2 v Kranj nazaj nesel Vooda, me je una češpla tam prepričevala, da to ni možno in naj Vooda zadržim, ker mi drugače fax ne bo špilal!
Ko sem jaz naročil v poslovalnici tretji MSN, mi je dečko za pultom verjel šele, ko sem mu povedal, koga s telefonije naj pokliče... :hmm:

Sob_nL
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: internet 10/10, 3xIP telefon
Kraj: Koper

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Sob_nL » 7. Jun 2009 ob 19:18

Pozdravljeni!
Imam sledeče vprašanje: A se da uporabiti NT1+2ab končnik pri priklopu analognega telefona na ISDN vmesnik Patoon in če se da, kako naj ga priklopim, da bo delovalo. Za vse vaše cenjene odgovore se vnaprej zahvaljujem.
Lep pozdrav

Odgovori