Tonsko izbiranje

Vse o T-2 IP telefoniji
Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 18. Mar 2008 ob 17:45

No, tonsko izbiranje sedaj deluje. Bi bilo pa dobrodošlo, da za vsako tako malenkost ne bi bilo potrebno klicati na T-2. Na Telekom ne vem, če smo v zadnjih 8 letih klicali 5x, na T-2 pa sem v zadnjem mesecu klical že najmanj 20x in se tam 2x tudi osebno zglasil.

Si raje ne predstavljam, kako bi bilo, če bi moral vsakič klicati HD.... :jao: :jao:

puscavnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Mar 2008 ob 12:25
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a puscavnik » 21. Mar 2008 ob 12:32

@Virenque pa si ti v zadnjih 8ih letih pri Telekomu uporabljal IP telefonijo, daj pozanimaj se malo kako so ljudje zadovolnji z Telekomom oz Siol IP telefonijo... samo namig.. ce bos sel v njhovo poslovalnico ti bodo IP telefonijo celo odsvetovali tako dobra je! Samo toliko o kvaliteti! Ne mors primerjat PSTN tehnologije z IP in se pri razlicnih ponudnikih!

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 21. Mar 2008 ob 15:46

puscavnik napisal/-a:@Virenque pa si ti v zadnjih 8ih letih pri Telekomu uporabljal IP telefonijo, daj pozanimaj se malo kako so ljudje zadovolnji z Telekomom oz Siol IP telefonijo... samo namig.. ce bos sel v njhovo poslovalnico ti bodo IP telefonijo celo odsvetovali tako dobra je! Samo toliko o kvaliteti! Ne mors primerjat PSTN tehnologije z IP in se pri razlicnih ponudnikih!
Poglej. Mene prav nič ne zanima, po katerih žicah in na kakšen način se prenaša moj glas. Mene zanima samo to, da zadeva funkcionira stabilno, preprosto ter z vsemi obljubljenimi funkcijami. Jaz sem namreč kupil telefonijo! Saj nič ne rečem, samo naj se potem ne hvalijo in to izredno suvereno, da je IP telefonija veliko boljša od Telekomove ISDN. Še zdaleč ne! A sedaj če pa pri Siolu IP telefonija ne dela brez problemov, pa moram tudi jaz na T-2 pač potrpeti in se zadovoljiti s polovičnimi rešitvami? Ta tvoja logika je povsem neumesna. Kot bi kupil Forda in rekel klinc servo ne dela...ampak nič za to, saj pri Seatu tudi crkuje...

Samo še to...poznam kakšne tri naročnike Siolove IP telefonije in nihče se ne pritožuje.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a andrejs » 21. Mar 2008 ob 17:41

Te pa jih še povprašaj kaj od stare opreme so lahko uporabili za Siol IP telefonijo, razen PSTN telefonov namreč ne deluje nič.
Torej mi razloži kako bi potem uporabil ISDN na siolu če to ne deluje.
Slika

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 21. Mar 2008 ob 18:45

andrejs napisal/-a:Te pa jih še povprašaj kaj od stare opreme so lahko uporabili za Siol IP telefonijo, razen PSTN telefonov namreč ne deluje nič.
Torej mi razloži kako bi potem uporabil ISDN na siolu če to ne deluje.
Ne, ker me sploh ne zanima. To je forum o T-2. Jaz od njih pričakujem, da tisto kar obljubijo, tudi naredijo. Kaj nudi Siol in kakšne probleme ima, me ne zanima več že 2 leti.
Zadnjič spremenil Virenque, dne 21. Mar 2008 ob 20:50, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Mar 2008 ob 20:27

Virenque: em kako sedaj deluje poslovna telefonija?

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 21. Mar 2008 ob 20:47

slow_slow napisal/-a:Virenque: em kako sedaj deluje poslovna telefonija?
Saj pravim. Polovična rešitev. Deluje optimalno glede na zmožnosti T-2jeve poslovne telefonije. To pomeni: 15 sekund zvoni en telefon, po 15 sekundah tisti neha in začnejo zvoniti ostali trije. Takrat tuda začnejo teči impulzi. Koda za prevezovanje iz analognih telefonov je obupna: **int.*2# :jao: Kot je povedal že Malkec: malo denarja, malo muzike. To povsem drži. Zgleda da sem za 10 eur na mesec res pričakoval preveč. Telekom je za 16 eur nudil precej več. Naj malce povzamem, kaj pogrešam:

1. Zvonenje vseh štirih telefonov naenkrat, ne da na nasprotni strani tečejo impulzi in igra neka butasta pesmica. Pri Telekomu je bilo to mogoče, pri T-2 ne.
2. Vezave iz vseh telefonov z eno samo tipko in vpisom interne številke. Na Telekomu je to funkcioniralo, na analognih telefonih, vezanih na Vood ne funkcionira (beri zgoraj).
3. Odmev v slušalki. Pri Telekomu nikoli, pri T-2 predvsem pri klicih v tujino pogosto.
4. Nered v omari, kjer je modem, 2 Vooda in vsi kabli. Katastrofa. ISDN centrala je bila majhna in iz nje je šel en sam kabel, sedaj imamo popolnoma razsute vse kable, kablov pa nasploh 3x več. Voodov in modema se sploh ne da postaviti skupaj ali v željeni smeri, ker se vse na nek čuden način prepleta. Ne vem, kako si T-2jev monter sploh dovoli pustiti za seboj tako razdejanje.

Ni kej, takle mamo. Nekaj sem se vsekakor naučil. Ne menjaj stvari, ki ti dobro služijo, če ti finančno stanje to omogoča. S Telekom ISDN v vseh 8 letih nismo imele niti enega samega problema. S Siolom v pet letih mogoče dva ali tri majhne. S T-2jem v dveh letih 50.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a andrejs » 21. Mar 2008 ob 22:19

1. Preden sem si nastavil drugače mi je hkrati zvonilo pa brez da tečejo impulzi in igra muzika:
- žični ISDN telefon
- 2x brezžični telefon
- analogni fax
- 5x analogni telefon vezano na analogno centralo
Torej skupaj 9 telefonov
2. Pravtako deluje tako kot prej na ISDN-ju, res pa da ne z eno tipko in interno št, tudi prej ni delovalo ker pač moja centrala uporablja drugačni postopek
3. nisem še zasledil, res pa nisem nevem koliko klical
4. od kablov imam eden 30cm utp in eden ISDN delilnik več kot prej, pa še to zato ker ima ISDN adapter smo en izhod NT-2ab pa je imel 2. Drugače pa povezava kablov dosti bolje speljana kot prej.
Slika

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 12:15

Verjetno imaš drugačen paket, tisti s povezavo centrale v javno telefonsko omrežje. Jaz imam virtualno centralo in sem v rednem kontaktu z enim od glavnih telefonistov v T-2 in če on pravi, da ne gre drugače, potem mu verjamem. Čeprav se mi zdi to zelo čudno, da ima v 21. stoletju neka menda naprednejša tehnologija take banalne prepreke.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a andrejs » 22. Mar 2008 ob 12:47

Vse skupaj samo ato ker nočem uporabljati IP telefonije, pri ISDN na T2 pa zaenkrat ni problemov.
Slika

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 12:58

To, da ISDN centrala in vsi telefoni, vezani nanjo, deluje perfektno, ni nobena novost. Tak sistem je prva liga. Je pa taka rešitev, kot jo imaš ti, z izjemo klicev, cenovno na istem nivoju kot pri Telekomu...

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Malkec » 22. Mar 2008 ob 13:19

Ne citirat sporočila nad svojim. Hvala.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a dal » 22. Mar 2008 ob 13:24

Virenque napisal/-a:2. Vezave iz vseh telefonov z eno samo tipko in vpisom interne številke. Na Telekomu je to funkcioniralo, na analognih telefonih, vezanih na Vood ne funkcionira (beri zgoraj).
3. Odmev v slušalki. Pri Telekomu nikoli, pri T-2 predvsem pri klicih v tujino pogosto.
2. Mi smo vzeli T-2 VoIP telefone in to lepo deluje (daš HOLD, vpišeš dvomestno interno številko in predaš klic). Za razliko od Centreksa se lahko preveže tudi na poljubno drugo številko (torej ne samo znotraj podjetja).
3. Kolikor sem opazil je odmev prisoten predvsem pri klicih drugih T-2 uporabnikov.

Preusmeritev ob neodzivu sem nastavil ročno (*23). Koliko časa zvoni pred preusmeritvijo pa še nisem uspel spremeniti.

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 13:35

2. Mi imamo tudi 2 VoIP Koncepta in tam vezave delujejo v redu, se pravi s tipko XFER in nato številko. Je pa problem, ker nimamo UTP kablov po celi bajti, tako da smo morali obdržati dva analogna telefona. Koncepta imamo samo tam, kjer sta tudi oba računalnika, saj potrebuješ samo en kabel, ki gre v telefon in nato iz telefona v računalnik.

Me pa zanima, kako imate poštimano tisto, kar sem napisal pod prvo točko. To mi še vedno ni jasno, kako da ne morejo vsi telefoni zvoniti naenkrat ne da bi klicatelju tekli impulzi..

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 22. Mar 2008 ob 13:52

Zato ker je vsak telefon svoja mrežna naprava, server ne more na 2 IPja pošiljati enak stream.
Slika Optika od 30.5.2008

Odgovori