Tonsko izbiranje

Vse o T-2 IP telefoniji
dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a dal » 22. Mar 2008 ob 13:54

Nimam hkratnega zvonjenja na več telefonih. Telefoni se ob neodzivu preusmerijo na tajnico in potem ona preveže.

Hkratno zvonjenje ti nastavijo na T-2 centrali in klic prevzame tisti, ki prvi dvigne. Na Centreksu se impulzi med hkratnim zvonjenjem niso šteli.

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 14:07

Tako je. Potem pa naj nehajo soliti pamet celotni Sloveniji, da je ta telefonija naprednejša in boljša. Najbolj me pa ob živce spravi to, da sem vedno, ampak res vedno v odgovor odločno dobil "seveda", ko sem kogarkoli iz T-2 5x vprašal, preden sem rekel končni DA, če bo vse ostalo še vedno delovalo na povsem isti način, kot pri ISDN. Potem sem pa poslušal kritike zaposlenih v T-2 na moj račun, češ, kako zahtevna stranka sem in da to kar imam je pač neka standardna rešitev, katero uporablja tudi cela novomeška Krka in podobno. Pred skoraj enim desetletjem mi za boljšo rešitev ni nihče od telekomovcev rekel, da smo kakršnakoli zahtevna stranka. Prišli so in zrihtali, zadeva pa je delovala elegantno brez enega samega problema.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a dal » 22. Mar 2008 ob 14:47

Na trgu obstaja veliko različnih rešitev in ponudnikov. Nihče te ne sili, da moraš uporabljati neko rešitev ali ponudnika in vedno greš lahko drugam. :neutral:

Kaj pa je bil tvoj razlog za prehod na T-2?

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 22:00

Moj razlog je bil povsem enostaven. 8x hitrejši internet za ne kaj dosti več denarja. Skupno razvezan priključek ni deloval, če je kdo klical na takrat še Telekomovo številko, je internet vrglo dol. V T-2 so nas prepričali, da naj vzamemo Patton ISDN vmesnik in ga priključimo pred ISDN centralo in vse bo štimalo. Seveda ni štimalo nič. Sedaj imamo kar imamo.

Bi šel takoj nazaj na Telekom in Siol, zato ker z njimi nisem imel problemov, če Telekom ne bi računal za ponovni priklop 180 eur.

To mi je bila dobra šola. Zato tudi ostajam zvest uporabnik Mobitelovih storitev in sem s potezo izredno zadovoljen, saj se mnogi, ki so prešaltali na Simobil že pritožujejo. Vidim, da bo tudi T-2 v prihodnosti ponujalo mobilno telefonijo...hehe...mene ne vidijo... :lol: :lol: :pivo:

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a borut » 22. Mar 2008 ob 22:15

Pomisli, kako nefer je šele, da ti zaračunajo 180€, da prideš nazaj... :nevem:
Slika

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 22:21

Ne vem, zakaj bi bilo to nefer. Že imajo računico...

Nefer je to, da nekdo nekaj obljubi in nato tega ne izpolni. To je v mojem primeru T-2 in to ne enkrat, temveč kar nekajkrat. Telekomu ni nič obljubljal...so samo naštimali zadevo in le-ta je delovala.
Zadnjič spremenil Virenque, dne 22. Mar 2008 ob 22:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a borut » 22. Mar 2008 ob 22:23

kje jo pa ima T-2 pol? :car:
Slika

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 22:27

OK...zašla sva izven teme, in je nima smisla nadaljevati v to smer. Malo se pozanimaj, kako se dandanes v konkurenčnem okolju štarta novo firmo, kako se obnašajo podjetja, ki so že dolgo na trgu in so včasih celo imela monopol, itd. Jaz ti tega tu ne mislim razlagati.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Malkec » 22. Mar 2008 ob 22:36

Virenque napisal/-a:Moj razlog je bil povsem enostaven. 8x hitrejši internet za ne kaj dosti več denarja. Skupno razvezan priključek ni deloval, če je kdo klical na takrat še Telekomovo številko, je internet vrglo dol. V T-2 so nas prepričali, da naj vzamemo Patton ISDN vmesnik in ga priključimo pred ISDN centralo in vse bo štimalo. Seveda ni štimalo nič. Sedaj imamo kar imamo.

Bi šel takoj nazaj na Telekom in Siol, zato ker z njimi nisem imel problemov, če Telekom ne bi računal za ponovni priklop 180 eur.

To mi je bila dobra šola. Zato tudi ostajam zvest uporabnik Mobitelovih storitev in sem s potezo izredno zadovoljen, saj se mnogi, ki so prešaltali na Simobil že pritožujejo. Vidim, da bo tudi T-2 v prihodnosti ponujalo mobilno telefonijo...hehe...mene ne vidijo... :lol: :lol: :pivo:
Najprej si imel skupno razvezan dostop in je dol metalo? Si bil na vdsl2?

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a andrejs » 22. Mar 2008 ob 22:38

Ja in kaj ti v kombinaciji Patton ISDN tvoja centrala ni bilo všeč ??
Slika

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 22:38

Ne vem, kaj sem imel. Najprej povezavo 1/256, nato 8/1. Kdaj je metalo dol, se ne spomnim točno.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Malkec » 22. Mar 2008 ob 22:39

Če si pa napisal da je metalo dol ob klicu... :?: Predlagam da se po firmi al kjerkoli že je priključek potegne namesto analognih linij utp kable in zamenja analogne vmesnike z ip telefoni. Mislim da bodo težave odpravljene?

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 22:44

andrejs napisal/-a:Ja in kaj ti v kombinaciji Patton ISDN tvoja centrala ni bilo všeč ??
Dve liniji nista delovali. Ven je klical z obema številkama naenkrat in vedno z eno od dveh pustil neodgovorjeni klic. Tisti, ki niso znali preklapljati med čakajočim in aktivnim klicem, me pogosto niso slišali. Uvozniki Pattonov so mi dejali, da ta kombinacija načeloma funkcionira. Seveda me je v to opcijo prepričal naš stari, dobri znanec iz T-2 ( :twisted: :twisted: ). Strokovnjak za ISDN centrale je po dveurnem matranjem z našo centralo dejal, da na centrali ni nič narobe ter da je problem na strani T-2. Občutek sem imel, da šef telefonije na T-2 pojma nima, kaj bi tu lahko bilo narobe.
Zadnjič spremenil Virenque, dne 22. Mar 2008 ob 22:50, skupaj popravljeno 3 krat.

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 22:46

Malkec napisal/-a:Če si pa napisal da je metalo dol ob klicu... :?: Predlagam da se po firmi al kjerkoli že je priključek potegne namesto analognih linij utp kable in zamenja analogne vmesnike z ip telefoni. Mislim da bodo težave odpravljene?
O kakšnih težavah ti sedaj govoriš. Teh težav ni več, odkar smo prešli na T-2jevo telefonijo. Metalo je dol samo v času kombinacije T-2 internet, Telekom telefonija. Seveda ste vso krivdo zvalili na Telekom, kar danes močno dvomim. Kable bi ponovno vlekli samo zaradi ene ugodnosti...lažjega prevezovanja..za to se pa ne splača...oziroma...boste vi financirali? :lol: :lol:

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Tonsko izbiranje

Odgovor Napisal/-a Virenque » 22. Mar 2008 ob 22:52

Sicer sem pa vso zgodovino že opisal mislim da vsaj v eni temi na tem forumu. Počasi me vsa stvar že utruja.

Odgovori