Uporaba faksa

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
zulumat
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 5. Jun 2006 ob 09:38
T-2: Še nimam
Kraj: KOper

Uporaba faksa

Odgovor Napisal/-a zulumat » 5. Jun 2006 ob 09:47

Ali potrebujem PSTN/FAX vmesnik, če hočem imeti IP telefonijo in uporabljati faks?

veztax
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 21. Apr 2006 ob 10:40
T-2: Že imam
Paket: 1/1, tv, telefon

Odgovor Napisal/-a veztax » 5. Jun 2006 ob 10:06

Slika

zulumat
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 5. Jun 2006 ob 09:38
T-2: Še nimam
Kraj: KOper

Odgovor Napisal/-a zulumat » 5. Jun 2006 ob 10:27

Sem prebral, ampak ne razumem. Sorry. Omrežno stikalo je isto kot ta vmesnik oz. razcepnik??? Napisite tako, da vsak neuk človek razume, kaj točno rabi.

Sedaj imam multifunkcijsko napravo priklopljeno z enim kablom v router in z drugim v ISDN bazni telefon...

V novi pisarni ne bo nobene stare opreme, nobenih ISDN telefonov, vse na novo... Torej rabim ali ne oz. kako se bo faks priklopil? Faks naj bi seveda imel drugačno številko kot telefon...

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Odgovor Napisal/-a FRAN » 5. Jun 2006 ob 23:33

Ker želiš imeti poleg IP telefonije še faks, boš potreboval še PSTN/FAX vmesnik oz. CPE napravo (omrežno stikalo). V CPE napravi je ta PSTN/FAX vmesnik že vgrajen. Za številko za faks boš imel dodatno naročnino 500 sit.

opomba: IP telefon, ki ga T-2 da v brezplačno uporabo je vrvični.

lp, FRAN
Slika

Uporabniški avatar
zaba
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 4. Maj 2006 ob 10:54
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a zaba » 6. Jun 2006 ob 17:45

Če boš na novo vse opremil si raje naroči pstn fax vmesnik in si kupi fax ki dela na analogno linijo in analogni prenosni telefon.Eno številko boš imel za fax eno pa za telefon to je naročnina 1500 sit.To ti pišem zato ker Ip telefon ni vreden svojega imena.Jaz sem imel Ip telefon pa sem ga jim vrnil in sedaj imam lepo analogni prenosni telefon Panasonic ki stane 12000 pa sem zadovoljen.Seveda si lahko kupiš tudi kaj dražjega.

Odgovori