Pripadajoča oprema

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
blaze666
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:36
T-2: Že imam
Paket: T-2 trojček
Kraj: Jesenice

Pripadajoča oprema

Odgovor Napisal/-a blaze666 » 3. Jul 2008 ob 20:57

Torej, mineva že kar nekaj časa od kar smo uporabniki T-2 storitev in takrat smo pač dobili kot pripadajočo opremo pri telefoniji IP telefon in pa vood142.
Ker ima omenjeni switch še dva analogna izhoda za telefon, me zanima če se to zadevo da legalno (pokličeš na T-2 in se zmeniš če je opcija) skonfigurirat, da bi nanj priklopil še en analgni telefon in pač oba hkrati zvonita, ali je kot nujno potrebno najeti PSTN vmesnik in vrniti IP telefon nazaj.
Ko sem že ravno pri najemih opreme, me zanima še to. Zakaj vrnem telefon nazaj, ki mi v osnovi pripada, potem pa moram najeti vmesnik? Ne da ne bi bil zadovoljen s samim telefonom (ga premalo uporabljam) ampak ravno danes sem začel čistilno akcijo po bajti in opazil, da mi je ob vsakem prehodu k drugemu ponudniku ostal po en ali več telefonov, ki so sedaj neuporabni (od starih Iskrinih, ko smo bili še na Telekomu, do obveznih ISDN zaradi ADSL priključka, sedaj pa še IP telefon).

Hvala!
Lp!
Slika
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Pripadajoča oprema

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Jul 2008 ob 21:00

Prve opreme ti ni treba najemati, torej vzameš IP telefon ali PSTN vmesnik.
Več o tem tlele:
http://www.t-2.net/?ctxID=000766&funcID=1

Torej če vrneš IP telefon, lahko zahtevaš PSTN vmesnik, ampak samo za 1 številko, odnosno 1 vhod.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Pripadajoča oprema

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Jul 2008 ob 21:06

Na IP telefonu in PSTN ali ISDN vmesniku ne more biti hkrati ista stevilka :!:
V kolikor zelis,da ti vec telefonov hkrati zvoni na isti stevilki je edina varianta PSTN vmesnik in zadaj vzporedno vezanih vec telefonov (se dobi razdelilec ) ali ISDN vmesnik z bazno postajo, na katero se priklopi vec telefonov(ze opisano na forumu)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
blaze666
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:36
T-2: Že imam
Paket: T-2 trojček
Kraj: Jesenice

Re: Pripadajoča oprema

Odgovor Napisal/-a blaze666 » 3. Jul 2008 ob 23:33

@Nimda: To sem želel prebrati :D

@RobertM: Zanimalo me je samo za vood142, glede na to da ima še 2 analogna izhoda, če se ga da zrihtat. Hja...očitno je vood višek opreme, ki mi je ostal, saj mi ga v PE Kranj ob menjavi modema ni žele vzeti nazaj. No ja...ga bom že uporabil za kaj "koristnega" :D

Hvala obema za odgovor!
Lp!
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Pripadajoča oprema

Odgovor Napisal/-a Mark » 3. Jul 2008 ob 23:39

Ni višek opreme! Dobil si ga verjetno kot switch, ko si imel 1 portni modem! Če imaš sedaj 4 portni ga je potrebno vrniti, če ga ne potrebuješ in imaš IP aparat vključen direkt na modem!

Na vood 142 se da skonfigurirat do 2 novi različni številki, ki ne smeta biti enaki, kot na IP telefonu! Lahko pa vrneš IP aparat in ti nastavimo, na vooda prejšnjo številko! Z ustreznim razdelilcem imaš lahko potem na enaki številki npr. 2 analogna tel. aparata!

Odgovori