Brezvrvični telefon

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
LordAragorn
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: T4 + 4xGSM
Kraj: Radovljica

Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a LordAragorn » 30. Sep 2008 ob 11:42

Pozdravljeni!

Do sedaj sem imel vrvični IP telefon. Sedaj pa zaradi selitve ni mogoče pripeljati kabla do telefona. (oz zelo težko - pa preštemat bi moral pol nove bajte-kar pa ne pride v poštev!)
Torej bi rad imel brezžični IP telefon ( o dogodivščini s T2 in ostalimi, ko sem to hotel izpeljati ne bi sedaj govoril :mad: ) ali pa pač navadni telefon- seveda brezžični (sem videl da je brezžični IP telefon še utopija, čeprav bi blo treba samo novo mac adreso T2ju vnest če bi ga sam kupil) .
Zanima me: - Kakšen je postopek (vrnem IP telefon, dobim vmesnik (PSTN verjetno) in priklopim nov brezžični telefon na to in "voila" bi moralo delat?
Kam pride ta PSTN vmesnik? Če ga grem sam iskat na T2. Se mi namreč mudi, brez telefona pa nekaterim pri nas ni za bit .... :p
Hvala za nasvet/pomoč

LP

amg85
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 4. Jun 2008 ob 18:56
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a amg85 » 30. Sep 2008 ob 11:45

brezžični IP telefon zaenkrat še ne, drugače lahko pa seveda zamenjta oz. pač naredite menjavo vrvičnega telefona za pstn/fax vmesnik na katerega priklopite katerikoli žični ali brezžični telefon.

amg85
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 4. Jun 2008 ob 18:56
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a amg85 » 30. Sep 2008 ob 11:47

pstn vmesnik pride med modemom in telefon. torej iz modema utp kabel v pstn vmesnik in potem gre iz pstn vmesnika tel.kabel v bazno postajo.

amg85
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 4. Jun 2008 ob 18:56
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a amg85 » 30. Sep 2008 ob 12:02

če ste iz ljubljane potem najbolše če utegnete do 16 ure na brnčičevo narediti menjavo in potem kot ste napisali priklopite doma in zadeva mora delovati, oni potem samo še številko prenesejo iz vrvičnega telefona na pstn vmesnik in to je to. v primeru da boste kupili pa isdn telefon potem potrebujete pa seveda isdn vmesnik.

LordAragorn
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: T4 + 4xGSM
Kraj: Radovljica

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a LordAragorn » 30. Sep 2008 ob 13:08

amg85 napisal/-a:pstn vmesnik pride med modemom in telefon. torej iz modema utp kabel v pstn vmesnik in potem gre iz pstn vmesnika tel.kabel v bazno postajo.

super hvala ! :mrgreen: ;-) Torej grem še danes po vmesnik in ga zamejam za telefon...in potem naj bi delovalo? Koliko časa traja da prenesejo številko iz aparata na vmesnik? To naredijo takoj ali gre vse na servis in čakaš v nedogled?

amg85
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 4. Jun 2008 ob 18:56
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a amg85 » 30. Sep 2008 ob 13:30

številka se enostavno prenese iz naprave na napravo kot da bi en film iz C diska dal na D disk, traja cca 5 min ampak to morajo v poslovalnici sporočiti tehniku da naredi.

LordAragorn
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: T4 + 4xGSM
Kraj: Radovljica

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a LordAragorn » 30. Sep 2008 ob 15:25

A to naredijo, ko imam ze doma priklopljeno ali v poslovalnici?

THX ;-)

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a Skorc » 30. Sep 2008 ob 15:30

Meni so sicer naredili v "vmesnem času", še predno sem prišel domov so mi zadevo skonfigirirali.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a Mark » 30. Sep 2008 ob 21:09

amg85 za večjo preglednost foruma predlagam, da ne pišeš trojnih postov. Se pravi enega za drugim, ker bi to lahko spravil vse v eno sporočilo!

LordAragorn glede menjave se ne rabiš obremenjevat, ker imamo zelo dobro ekipo za takšne stvari. Vse kar je na tvoji strani je to, da zamenjaš napravi in podpišeš dopis o menjavi. Ostalo se uredi v najkrajšem času (Ponavadi takoj).

bartman
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 10. Jul 2008 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a bartman » 3. Okt 2008 ob 01:14

@LordAragon: Ko sem sam pregčedaoval ponudbo brezžičnih analognih telefončkov sem našel dobre modele od Motorole! Ravno pravšnji so za tvojo situacijo, ker imajo dvojno brezžično povezavo - najprej od bazne postaje (ki se s kablom priključi v VOIP2PSTN vmesnik) do polnilnega podstavka za telefon, potem pa še od tega podstavka do telefona.

orbter
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 29. Mar 2006 ob 16:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Brezvrvični telefon

Odgovor Napisal/-a orbter » 12. Okt 2008 ob 09:43

Po mojih izkušnjah: Čeprav sem IP telefon nesel v poslovalnico in uredil vse potrebno, sem bil 4 dni brez telefona :-(
Skupaj Slika
Optika Slika

Odgovori