Priklop vmesnikov, razdalja in pozicija

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Eksotik
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 9. Dec 2008 ob 22:29
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + 3XISDN

Priklop vmesnikov, razdalja in pozicija

Odgovor Napisal/-a Eksotik » 21. Feb 2009 ob 08:10

Pozdravljeni,

zanima me, kje je priporočljivo montirat vmesnika ISDN in PSTN-fax ter router T-2.

1. Vmesnika ISDN ter PSTN sta blizu router-ja ter zelo dolgi kabli (cca. 15m) do telefona-bazne postaje-fax. Npr. dovod telefonskega kabla mi pride v klet, tam postavim router ter vmesnika ter od tam razvlečem kablovje bo bajti (I.nadstropje, II. nadstropje). Koliko je max dolžina kabla?

2. Vmesnika ISDN ter PSTN sta blizu telefona-bazne postaje-faxa ter zelo dolgi kabli (cca. 15m) od vmesnika do routerja. Npr. Dovod telefonskega kabla mi pride v klet, tam postavim router, od tam razvlečem kablovje po bajti do vmesnikov. (I. nadstropje, II. nadstropje).

Upam, da sem dovolj jasno obrazložil, Torej kaj je bolj primerno za kvalitetno delovanje ter če so kakšni pogoji glede dolžine kabla?

Hvala ter LP.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Priklop vmesnikov, razdalja in pozicija

Odgovor Napisal/-a kekoke » 21. Feb 2009 ob 08:26

naredi tako, da bo najbolj praktično, torej najmanj kablov za vlečt in da bojo naprave tako, da boš enostavno do njih prišel. Pri hišnih razdaljah (pod 100m) bo vsaka razporeditev enako učinkovito delovala. Nekateri ti bodo svetovali, da če hočeš maksimalen nabor storitev, da montiraš modem (ti praviš router T-2) čim bližje T-2 centrali, samo men konkretno 20m razlike ni spremenilo popolnoma nič. Torej odvisno je na kakšni razdalji od centrale si in kakšne ambicije po t-2 storitvah imaš.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Priklop vmesnikov, razdalja in pozicija

Odgovor Napisal/-a Mark » 21. Feb 2009 ob 11:57

Modem čim bližje tel. vtičnici ali dovodu. Za telefonske vmesnike ni tako pomembno.

Eksotik
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 9. Dec 2008 ob 22:29
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + 3XISDN

Re: Priklop vmesnikov, razdalja in pozicija

Odgovor Napisal/-a Eksotik » 23. Feb 2009 ob 08:22

Ok bom upošteval, hvala za pomoč. Vidim, pa da ni krize.

Odgovori