Dodatni telefon

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
S.S.
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Feb 2009 ob 01:31
T-2: Že imam
Paket: Paketna ponudba

Dodatni telefon

Odgovor Napisal/-a S.S. » 6. Apr 2009 ob 14:03

Dober dan! :)
Imam eno številko in en prenosni telefon, ki je večinoma v dnevni in kuhinji... ženske vedno letajo z njim. :P

Od sestre sem dobil še en prenosni telefon... tega bi rad imel v spalnici na namizni omarici saj ponavadi trenutni telefon ne nosim s seboj v posteljo.

Torej... glede na to, da imam samo eno številko... bo to kaj vplivalo na telefona?

Spomnim se, da smo pred leti, ko še ni bilo vas imeli en prenosni in en stacionarni telefon z eno številko... mislim da nebi smelo biti težav... ko najdem kabel ga bom poskusil priključiti ampak rad bi vseeno pred tem vedel, ali so možne kakšne težave.

Hvala. :)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Dodatni telefon

Odgovor Napisal/-a Cobane » 6. Apr 2009 ob 14:41

Sicer ne omenjaš, katero telefonijo uporabljaš (Analogno/PSTN, ali ISDN ali IP). Če uporabljaš PSTN, potem telefona vežeš vzporedno in oba hkrati zvonita!

Sicer pa ne vem, kdo bi si napeljal telefon v spalnico!?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

S.S.
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Feb 2009 ob 01:31
T-2: Že imam
Paket: Paketna ponudba

Re: Dodatni telefon

Odgovor Napisal/-a S.S. » 6. Apr 2009 ob 14:54

Jaz bi si! :D
Napačno si me razumel... polnilca za telefon bi bila poleg TV-ja, kjer imam tudi tisti sprejemnik od T2ja za TV... en telefon bi imel v kuhinji/dnevni.
Drugi v spalnici/na balkonu... oba sta prenosna.

ISDN imam. ;)

Poleg tega mi je že nekdo omenil, da je neki osebi napeljeval kable za telefon v kopalnico... nisem toliko čuden. :P

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Dodatni telefon

Odgovor Napisal/-a RobertM » 6. Apr 2009 ob 20:14

ISDN imam ...

Ali je novi telefon istega tipa - napisi oznake obeh saj se verjetno da prijaviti oba na isto bazo.
Druga resitev je ISDN razdelilec - tak dvojni razdelilec in vtaknes oba na Pattona.

Seveda moras v novi telefon vpisati MSN stevilko.

Malo bolj se razpisi o obeh telefonih in spravimo nekaj skupaj :pivo:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

S.S.
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Feb 2009 ob 01:31
T-2: Že imam
Paket: Paketna ponudba

Re: Dodatni telefon

Odgovor Napisal/-a S.S. » 6. Apr 2009 ob 20:25

Telefon št. 1 (priključeni) je Siemens Gigaset SX680 isdn
Telefon št. 2 je Siemens Gigaset S450 SIM

Zdaj sem opazil, različne oznake ISDN in SIM... ampak ko sem pogledal na spodnjo stran baze, kjer so vtičnice za kable in to... je na obeh bazah isto. ;)
Zadnjič spremenil S.S., dne 6. Apr 2009 ob 23:55, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Dodatni telefon

Odgovor Napisal/-a RobertM » 6. Apr 2009 ob 20:41

Jaz bi poizkusil izklopiti bazo tel.2 in ga prijavit na bazo tel.1
Bazo tel.2 bi potem uporabljal samo kot polnilnik.
Navodila za prijavo na novo bazo dobis na linkih, ki si jih podal zgoraj.
Pa MSN moras prepisati v tel.2.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

S.S.
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Feb 2009 ob 01:31
T-2: Že imam
Paket: Paketna ponudba

Re: Dodatni telefon

Odgovor Napisal/-a S.S. » 7. Apr 2009 ob 00:06

Hvala Robert. Navodila za prijavo sem pregledal... Na telefonu št. 2 mi še vedno piše iskanje osn. enote (že pribl. 10 minut)
Kako naj prepišem ta MSN? Iskal sem po obeh telefonih a tega nikjer nisem našel...

Glede na to, da mi te stvari ne gredo najbolje od rok bi prosil nekoga da si vzame par minutk časa zame in mi pove kaj naj storim... :P

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Dodatni telefon

Odgovor Napisal/-a ip3 » 7. Apr 2009 ob 13:02

Ker sem ravno danes sestavil dve različni gigaset slušalki na isto bazo...
Glavna "težava" pri registraciji druge slušalke je, da je treba bazo spraviti v način, ko sprejema registracijo novih slušalk.
To se doseže z najmanj 3-sekundnim pritiskom na gumb (iskanje, registracija) na bazi. Potem pa običajna procedura prijave slušalke.

Tule je link, kjer dajejo navodila za sestavljanje modelov po želji in možnostih:
http://gigaset.com/shc/0,1935,hq_en_0_1 ... rN,00.html

Ker je interface ISDN, je treba uporabiti prvo bazo. Pravzaprav bi bilo priporočljivo zamenjati ISDN vmesnik za PSTN in uporabljati telefon (predvsem bazo), ki omogoča branje imenika s sim kartice... Glede na to, da pa prvi telefon ima možnost za "repeater" - povezavo 4 baz, bi se najbrž lahko s pridom uporabili obe bazi, s tem, da je samo prva na telefonski liniji. Navodila za telefon.

Režimi zvonjenja in internih prevezav med obema slušalkama pa je stvar nastavitev v telefonih in dogovora v hiši. Zaradi tega, če se veliko ne uporabljata, ni potrebno imeti dveh telefonskih številk. O vpisovanju MSN številk je pa vse v navodilih za telefona.

Odgovori