ISDN vmesnik

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 8. Jan 2007 ob 15:03

Sej Pattona imamo vsi enakega verjetn, a ne?

http://www.patton.com/products/pe_produ ... tegory=359

Imam ga pa od sredine novembra 2006. Je samo en izhod ja, samo lahko potem daš naprej kakšen razdelilček (jest ga imam še od stare telekom ISDN variante). Zato me pa zanima, če bi tist razdelilec delal, ker povsod piše, da ta Patton podpira samo 2 telefona.
Zadnjič spremenil pack, dne 8. Jan 2007 ob 15:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

stik
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 10:50
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a stik » 8. Jan 2007 ob 15:06

aha to je, ja imam istega sem mislu da so bili prej kaj drugače narejeni 8)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 8. Jan 2007 ob 16:15

Patton podpira 2 številki, ne 2 telefona. Razdeliš lahko naprej več telefonov po sistemu dvojčkov :)

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 8. Jan 2007 ob 16:24

Ok, kaj pa ISDN telefoni, ki nimajo lastnega napajanja? Kolikor vem, Patton lahko napaja dva telefona. Se pravi, tisti razdelilec na 5, ki sem ga prej omenjal, bi deloval b.p., seveda v primeru, da imajo telefoni lastno napajanje? Se pravi, da za priklop večih telefonov na Patton dejansko ne potrebujem switcha, kot to pravijo na HD? V primeru, da noben od 5 telefonov nima lastnega napajanja, mora biti switch ali pa sploh ne bojo delovali? To je vse, kar me tukaj zanima. :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

sbor
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 18. Sep 2006 ob 11:32
T-2: Že imam
Paket: 1/1+isdn
Kraj: Trbovlje

Odgovor Napisal/-a sbor » 8. Jan 2007 ob 22:41

Zakaj za vraga pa 5 telefonov? A ni lažje nabaviti ene brezžične bazne postaje in lahko potem na njo priklopiš 9 al koliko že prenosnih slušalk?
Konec koncev pa mi tukaj sploh ni jasno kaj bi ti switch koristil - če je za isdn potrebna takšna in takšna napetost in jo patton zagotavlja toliko in toliko, je tudi switch ne bo prispeval kolikor bi je primanjkovalo - ali pa se motim?

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 8. Jan 2007 ob 23:28

Naročil sem tudi ISDN vmesnik, pa jih žal 03.01.2007 ni bilo. Menda naj bi jih dobili danes.
Ali so jih?
Ne morem se navaditi na žično slušalko.
Slika
Slika FTTH

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 8. Jan 2007 ob 23:54

Sbor, zakaj toliko telefonov? Večino za službene zadeve, verjetn, a ne. In če maš pol to še v domači bajti... in po možnosti, da že imaš tolk aparatov, pa ne bi dnarja na tone zdej stran metal samo zato, ker si prešel na T-2, in bi rad ponucal obstoječo opremo... Lažje bi bilo, ja, ni pa poceni. Zanima me pa to predvsem zaradi prakse, ker poznam nekaj ljudi, ki so potencialni kandidati za tale T-2 in jim težko kaj svetuješ, če ne veš točno, kako stvari stojijo, a ne. Predvsem dokler so IP telefoni še bolj tko-tko. :roll:

Sicer me pa to zanima zase, ker bi načeloma imel v končnem 4 vrvične ISDN telefone (dobiš ga za 5k bivših sit - itak da bi imel raje brezžično, sam Božiček in Dedek Mraz sta že mimo, pa nista nič takega pustila pod smrekco).

Glede switcha so mi na T-2 že od samega začetka pravili, da dobim ISDN vmesnik z enim izhodom in če hočem gor priklopit več telefonov, da potem dam naprej vmes switch s poljubnim št. portov. Nisem pa pomislil na dobavo elektrike po tem kablu in predvsem nisem vedel, da obstaja tak pasivni razdelilec, kot sem ga zgoraj napopal.

Zato zdej tle mal firbcam, če ima kdo že kaj izkušenj in da ne grem odkrivat tople vode, predvsem pa ne stran metat denarja in časa. :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

sh4rk
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 21:44
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a sh4rk » 9. Jan 2007 ob 21:50

jst mam tega pattona in grem po navodilih tako kot kaze v knjigici pozenem cd in prtisnem tist program mi pokaze ip in potem das webbrowse in se mi sploh ne pokaze potem tisti Menu da rihtas pa to se mogoce komu sanja zakaj nemorem dostopat do tistega menuja?

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 9. Jan 2007 ob 22:00

Hehe, zato ker ti nimaš kej za štimat po tej škatli, ti samo priklopi. Ostalo ima T-2 čez.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Jan 2007 ob 22:16

po defaultu nimas dostopa do njega.. tisto geslo so zamenjal... pa user tud ni vec administrator, ampak je admin... drgac pa.. nimas tam kaj delat... itak ni nc pametnega not :twisted:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

sh4rk
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 21:44
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a sh4rk » 9. Jan 2007 ob 23:15

Aha oky :D jst sm prklopu tist tko kot je treba sam dela mi pa ne :) je mel mogoce kdo isti problem? :O

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 9. Jan 2007 ob 23:19

Aha, potem sklepam, da si že vse tle na forumu prebral, kako se kabli povežejo, kako MSN številko nastaviš... Potem je možno, da ti ga mora T-2 še do konca skonfigurirat. Jutri čimprej zjutraj pokliči na HD in se pozanimaj. Mogoče pa probaš kar zdele, če je kakšna nočna ptica na delu. :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

sh4rk
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 21:44
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a sh4rk » 9. Jan 2007 ob 23:35

Msn stevilko? :O kako se jo pa nastavi jst sm to na hitr neki prebral :)

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 9. Jan 2007 ob 23:47

Na 3. strani te teme ti piše:

MSN-ja moraš vpisati brez 200001386,samo 8 številk(1xxxxxxx),1 je za Ljubljano,xxxxxxx je tvoja številka. (primer je za preneseno iz telekomovega omrežja 01)

Nastaviš jo pa v svojem ISDN telefonu nekje v meniju (Nastavitve telefona/MSN A, recimo).
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

sh4rk
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 21:44
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a sh4rk » 10. Jan 2007 ob 00:02

Ja sm najdu v telefonu msn stevilko in je bla nastevlena 01xxxxxxx zj sm jo pa nastavu na 1xxxxxxx pa se zmeraj nic ne dela ;o drugace
ali je to normalno da na tisti skatli VoIP lucka utripa? ker ostali dve eth pa bri pa samo svetita

Odgovori