Telefon KE2100 ne dela

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
^_^
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 1. Mar 2009 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Litija

Telefon KE2100 ne dela

Odgovor Napisal/-a ^_^ » 16. Apr 2009 ob 17:32

Pozdravljeni!
Telefon je prejšnji teden začel "rahlo" nagajati.In sicer sploh ne dela!.Natančneje,signal je ,vsaj kot sporoča lučka na modemu,ampak telefon vseeno ne dela.Izpis na zaslonu telefona je neobstoječ, ga ni,niti sporočila ,da je nekaj narobe z linijo.Kar si razlagam kot dejstvo, da je nekaj narobe s telefonom .Do danes se je dalo zadevo še "resetirati" tako da sem pač izklopil telefon iz elektrike(popolnoma potegnil kabel od napajalnika iz telefona) pa ponovno vklopil,kar je ponastavilo telefon, ter ga spravilo v normalno delujoče stanje.Seveda je spet po nekaj minutah ,urah znova "crknil" :roll: .Pač sem ponovil postopek.Danes pa sploh ne šljivi več.Sem probal že ene desetkrat.Klical sem pomoč uporabnikom in so mi svetovali enak postopek "resetiranja". :roll:
Telefon je seveda tale:http://www.konceptusa.com/index.php?cmp=ke2100a
Ima/je imel kdo podobne težave in kako jih je rešil/la?
Verjetno v končni fazi dobiš nov aparat od T2.Upam da čimprej.In upam da jih ne bo treba "vztrajno prepričevati" (beri: težit k' zmešan da se zmigajo :mrgreen: )
Internet in IPTV pa delujeta brez težav.

Zanima me tudi ali se da mogoče dobiti brezvrvični telefon?Če ne ali lahko zamenjam aparat na lastne stroške,se pravi če T2 ne ponuja bolj"fancy" varianto ,brezvrvični telefon,ga pač sam kupim...?
OPTIKA V LITIJI !!

Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telefon KE2100 ne dela

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Apr 2009 ob 17:43

Daj mi svojo številk priključka na Zasebna sporočila.
Optika 100/10

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Telefon KE2100 ne dela

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 16. Apr 2009 ob 17:51

Če ti čisto nič ne piše na displayju (napaka) potem je verjetno kaj narobe z el. Napajanjem. Preveri vtičnico.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
^_^
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 1. Mar 2009 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Litija

Re: Telefon KE2100 ne dela

Odgovor Napisal/-a ^_^ » 16. Apr 2009 ob 19:12

...no zdaj trenutno dela...smo se spet malo "žogal"..tehnična pomoč uporabnikom in jaz...smo izvedli celo serijo vklapljanja in izklapljanja telefone v WAN in LAN port na telefonu in modemu+ vklapljanje in izklapljanje iz štroma :roll: ...

..če je kaj narobe z napajanjem potem tudi modem nebi delal ,ker je vse skupaj vklopljeno v podaljšek s tremi vtičnicami in nato v stensko vtičnico...je pa možno da nagaja vtičnica na podaljšku v katero je vklopljen napajalnik od telefona..ali se morda motim?..nisem štromar,ne vem...mogoče pa "štrom" kabel od telefona "šteka".. ?

..vglavnem trenutno dela...če bo pa še "sral" te ( Navadni Nimda) kontaktiram na ZS...
OPTIKA V LITIJI !!

Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Telefon KE2100 ne dela

Odgovor Napisal/-a Mark » 16. Apr 2009 ob 21:07

Včasih je lahko sporen sam napajalnik od tel. aparata. Predlagam, da sedaj par dni intenzivno spremljaš dogajanje. V kolikor ugotoviš nepravilnosti kak pogumno prijavi napako in se bo preverilo in po potrebi aparat nadomestilo z brezhibnim.

Če pa želiš menjavo vrvičnega IP telefona za pstn/fax vmesnik pa napiši dopis. Na ta vmesnik lahko potem priklopiš kateri koli analogni (pstn) tel. aparat. Pri T-2-ju imaš npr. na razpolago Panasonic brezžični telefon za 30€ in osatane tvoja last.

Odgovori