PSNT težave s telefonijo

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

PSNT težave s telefonijo

Odgovor Napisal/-a music95 » 14. Jun 2009 ob 20:19

Pozdravljeni vsi skup!

Že nekaj časa sem imel hude težave s televizijo (kockanje, snemalnik in videoteka sta bila totalno sesuta) pogosto je padala hitrost interneta ali pa sploh ni bilo povezave ... ampak ok ... razneslo me pa je ko sem ugotovil da je moj PSNT telefon dobesedno mrtev (torej slušalka je tiho, kaj naj rečem ...) Klical sem 2x na HD. HD2 je jamral da je odzivni čas modema zelo slab in da praktično ona ne more nič narediti da bo dala primer tehnikom ... Ko sem vprašal za telefon so rekli da so nastavitve vooda (malo) drugačne kakor morajo biti, bojo oni poštimali in pokličejo nazaj. Klica nisem dočakal.

In prišel je monter, ves nasmejan z bluetooth slušalko ki je zamenjal modem (prvi se ni povezal drugi delal ok) in do sedaj še nism opazil kakih težav. Monter je rekel da nova serija modemov ni tako občutljiva kam kaj priklopiš zato je vse UTP kable v modem priključil naklučno. Ko je odšel sem ugotovil da je tale monter še bolj amater in da prikljopil vse skupaj tako kot mora biti (Lan 1: Vood, Lan 2: IP Tel, LAN 3: Router (internet), LAN 4: TV) in v trenutku je vse delalo ok. PSNT telefo :grr: n pa še kar tiho ... OK grem do varovalk komplet reset cele elektro inštalacije v bajti ... Bo že sedaj! Čakam, čakam, čakam ... Nič! Poskusim resetirat Vood. Čakam, čakam, čakam ... Nič!

Ok pustimo času čas telefon itak nisem rabil tisti moment grem gledat tv vse ok. Nasledni dan s telefonom nič. Še naslednji dan ... Nič. :grrpc:

Ves besen spet kličem na HD in ko se mi javi (verjetno) študentka sem kar odložil slušalko ker sem vedel da ne bo nič. Raje kličem HD2. Javi se kdorkoli pač že in vse lepo in prav bo poštimal in me poklical na mobitel. Tudi tega klica še nism dočakal. Oh ja smola pa taka! :hmm:

Moj PSNT telefon je praktično mrtev že kak teden T-2 pa kljub klicarjenju ne naredi nič. Lahko pomagate rešiti ta problem? Ali je možno da je crknil Vood? :grr:

Hvala v naprej.

Aia pa upam da se razumemo:

HD 1 = 059 000 000
HD 2 = 059 000 002
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: PSNT težave s telefonijo

Odgovor Napisal/-a NoName » 14. Jun 2009 ob 22:03

v primeru nedelovanja katere izmed storitev vsekakor prijavi napako na 002! naknadno pa mi privat sporoci id prikljucka, pa bom jutri poskrbel, da bo zadeva prisla v prave roke. najverjetneje pa ponoven obisk monterja ne bo potreben, cetudi imas enega izmed obeh portov na voodu skurjenih, se da le-ta prekonfigurirat, da aparat deluje na drugem.

preveri tudi, da imas vse kable pravilno vstekane, ergo telefonski aparat v pstn vmesnik :owned: ce imas moznost, preveri tudi s kaksnim drugim telefonskim aparatom, obstaja tudi moznost, da je telefon 'hin'.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori