Postavitev telefonije v podjetju

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
WebMajstr
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 6. Jun 2009 ob 15:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Postavitev telefonije v podjetju

Odgovor Napisal/-a WebMajstr » 9. Sep 2009 ob 22:19

Pozdravljeni! Najprej se opravičujem za naslov teme, a se ne spomnim boljšega.

V podjetju imamo 5 telefonskih številk, a le en telekomov priključek, tako da lahko hkrati ven kličeta največ dva uporabnika. Ker je cena dodatnega priključka kar visoka, močno razmišljamo o prehodu na T-2 telefonijo in internet(Tudi internet na Siolu je problem, a ni vredno besed). Ker je pri T-2 IP telefonija, sklepam, da ni omejitve pri številu hkratnih odhodnih klicev. Imam prav?

Zanima me, koliko in katere dodatne naprave(modeme, razdelilce) bi bilo potrebno najeti pri T-2, da bi delovalo vse.

Opis, kaj imamo:

- Gigaset 7030 isdn bazno postajo, s 4 slušalkami.
- Canon FAX-jx200 telefaks.

Idealno bi želeli vsako slušalko vezati na svojo številko(s pomočjo MSN nastavitve), zadnjo, peto številko pa bi imeli za faks. Zanima me, če bo dovolj ena bazna postaja, in bi to podpiralo 4 hkratne izhodne klice, ali pa bi morali kaj dokupiti.

Zainteresirani smo predvsem za čim cenejšo rešitev.

Upam da nisem postavil preveč vprašanj, in da se bo tukaj našel kak strokovnjak, ki bo na vse to znal odgovoriti.

Lep pozdrav, Nace

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Postavitev telefonije v podjetju

Odgovor Napisal/-a astras » 10. Sep 2009 ob 07:57

Pozdravljeni,

glede na to da se gre za podjetje bi vam priporocal da se z istim tekstom kot ste ga napisali tukaj obrnete na narocniska-sluzba@t-2.net

drugace pa ja... seveda je mozno... in ceneje

lepo pozdravljeni
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Postavitev telefonije v podjetju

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Sep 2009 ob 18:08

WebMajstr napisal/-a: Zanima me, če bo dovolj ena bazna postaja, in bi to podpiralo 4 hkratne izhodne klice, ali pa bi morali kaj dokupiti.
Lep pozdrav, Nace
Bazna postaja Gigaset 3070 podpira samo dva sočasna klica na liniji - omejitev ISDN telefonije.
Omogoča pa registracijo 8 MSN številk.

Moj predlog - s strani se zmontira dva ISDN vmesnika Patton za telefonijo in Vood 322(342) za priklop fax naprave
Z vaše strani nakup še ene Gigaset 3070 (4170) in registracija po dveh prenosnih telefonov na vsako.
Tako bi imeli lahko vseh 5 številk naenkrat aktivnih(govoriš na vseh)
O cenah najema pa je najbolje poklikati interaktivni cenik na www.t-2.net
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori