Telefonija - pregled porabe

Vse o T-2 IP telefoniji
tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a tojla » 22. Feb 2010 ob 22:37

Ker si ta recimo mu "zakon" o skrivanju številk razlaga vsak po svoje bi rad vedel, če kdo ve, katera institucija bi lahko podala natančno razlago te nebuloze o skrivanju številk. Ali se vam ne zdi debilno, da lahko točno vidim kdo me je klical, ne morem pa videti koga sem JAZ klical. Res zanimivo tolmačenje nekega priporočila. Če jaz koga kličem pomeni, da že imam tel. številko od te osebe. To pomeni: da je ta oseba vidna v telefonskem imeniku, torej je že dala soglasje za vidnost telefonske številke ali pa sem dobil to telefonsko številko direktno od osebe katero sem/bom klical, kar tudi pomeni, da sem dobil soglasje.
Se popolnoma strinjam s tistim kar je napisal Cobane...pa tudi to ima prav, da so telefonske servisne strani izgubile svoj namen...tudi če jih ukinete...po vsem tem ne bo nobene škode, ker so neuporabne.

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a turist » 22. Feb 2010 ob 23:18

Res bi bilo bolje, da take servisne strani kot so sedaj z zakritimi številkami ukinete! Tako nepregledno, kot je to sedaj, je slabše kot nič ! :jao:
Pa primerjava servisnih strani z računom ! :hmm:
To pa že res presega vse meje dobrega okusa ! :hmm:
Sami bonbončki, res pohvalno! :blbl:
Slika
Slika - Mobilno

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 25. Feb 2010 ob 13:55

Heh...baje je nekdo slabo prepisal predlog. Zdaj imamo pa golaž :twisted:

http://www.finance.si/272285

"Res pa je, da je nekdo (nismo še ugotovili kdo, naš prvotni predlog »pokvaril« in operaterjem nakopal kar precej težav. Dikcija neznanega avtorja »Celotno telefonsko številko klicane in klicoče osebe sme operater razkriti le na izrecno zahtevo naročnika, ki ji ta priloži pisno soglasje te osebe« je v praksi povzročila težave pri interpretaciji in implementaciji."

Kar je popolna neumnost ki jo imamo sedaj (soglasje koga, tistega ki ga kličeš...za vsako številko??)

"Predlog Pooblaščenca je bil namreč takšen:

»Operater izda razčlenjeni račun s takšno stopnjo členitve klicanih in klicočih oseb, pri kateri ni mogoče razpoznati njihove identitete, na primer tako da izpusti oziroma izbriše zadnja tri mesta telefonskih številk. Celotne telefonske številke klicanih in klicočih oseb sme operater razkriti le na izrecno zahtevo naročnika, ki ji ta priloži pisno soglasje vseh polnoletnih uporabnikov."

Kar bi imelo smisel...se pravi daš samo SVOJE soglasje (kot uporabnik telefona), da se razkrijejo številke. Ta člen je zato, da šef (plačnik računa...) ne more gledat kam si ti klical, in ne da se varuje tiste ki si jih klical. Če se strinjaš da šef (ali pa če si sam plačnik) pač vidiš številke, potem bi jih moral videti...

ah, ja...take šalabajzarje plačujemo da pišejo zakone :jao: :jao:
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a Cobane » 25. Feb 2010 ob 14:13

To ima veliko večji smisel, kot pa trenutno sranje, ki ga imamo sedaj! Pa še s prvotnim se ne bi strinjal... če nekdo plačuje nekomu račune ima pravico vedeti, kam ta kliče. Drugače naj vrne službeni telefon in kliče iz privatnega, če želi anonimnost! Vsi bi srali s službenimi stvarmi, odgovarjali pa ne bi! Grem stavit, da je ta zakon pisan ravno za poslance!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a tojla » 27. Feb 2010 ob 14:10

Mogoče bi lahko z malo domišljije še razumel zadevo, kar se tiče mobilne službene telefonije. Čisti idiotizem je, da jaz kot plačnik in imetnik/uporabnik stacionarne telefonske številke pri T-2 (ali pa kjerkoli), ki je MOJA številka, ne morem videti vseh številk v čisti obliki na servisnih straneh. Glede na izjave Pirc-Musarjeve bo očitno vse usmerjeno v iskanje krivca, ki je "napačno" interpretacijo posredoval operaterjem, kot pa posredovanje pravilne informacije le tem in s tem omogočiti nam uporabnikom normalen pregled in pogled porabe.

1alfa
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 18. Sep 2009 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: TDi

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a 1alfa » 29. Apr 2010 ob 13:05

Citram izjavo službe za pomoč naročnikom T-2: :namrec:

Glede objave številk na servisnih straneh vam posredujemo mnenje naše pravne službe.

Objave na servisnih straneh vsebujejo vse elemente razčlenjenega računa, zaradi česar moramo pri tem spoštovati zakonska določila. Če naročnik želi razkritje številk klicanih ali klicočih oseb, mora skladno z zakonom podati pisno zahtevo za le-to (z njegovim lastnoročnim podpisom, če je to po elektronski pošti, potrebuje elektronski podpis), kateri mora priložiti pisno soglasje teh oseb z navedbo njihovih tel. št. Predlagamo,
da v zahtevi ter v soglasjih zapišejo, da se zahteva ter soglasja nanašajo na obdobje od dneva podpisa do pisnega preklica.

Ob tem bi želeli dodati, da tudi mi ocenjujemo, da je zakonska določba neustrezna in smo pred njeno uveljavitvijo tudi podali pripombe na novelo zakona, ki pa jih žal niso upoštevali.

V upanju, da smo vam razloge za ne objavo številk pojasnili, vas lepo pozdravljamo!



Adijo pamet :plosk:

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 29. Apr 2010 ob 14:34

ja niso fajna tota prikrivanja. Ne vem zakaj so toti zakon sprejeli :neutral:

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 29. Apr 2010 ob 17:09

Jim že paše tako, se ni vidijo cifre kam kličejo a ni to idealno. Nič več tečnih novinarjev pa žene,...

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 24. Maj 2010 ob 18:32

Pozdravljeni!Mene pa zanima nekaj bolj bistvenega,od Vaših pripomb!!Zakaj T-2 ne uvede tudi porabe za Umts telefonijo(poraba podatkovnega prenosa).Ali lahko nekdo od neuradnikov to razloži?!Zanima me ,ker imamo 50 mb ,kao zastonj,...in kje se po tem začne zaračunavanje...Hvala za odgovor!!

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a maxus » 24. Maj 2010 ob 21:05

gogi1, za kontrolo porabe 50mb zastonj prenosov pojdi na telefonu v menu, aplikacije, dnevnik, paketni prenos...tam je števec za vse prejete podatke, prvega v mesecu pa pojdi v možnosti in počisti števce.
Slika

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 24. Maj 2010 ob 21:50

Jaz nimam tako...do aplikacije pridem ,samo do paketnega prenosa pa po tem ne ....POMOČ prosim...

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a white » 26. Maj 2010 ob 08:04

Za kokrtolk nove nokije je orodja->dnevnik->Paketni prenos. Če imaš kaj drugega pa žal ne morem pomagat :)

Odgovori