Telefonija - pregled porabe

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 29. Jan 2010 ob 10:46

Cobane napisal/-a:Edit: Sicer pa v zakonu piše, da je potrebno skriti samo zadnje tri cifre! Meni ste jih skrili za cele tri tedne! Očitno si vi zakon drugače razlagate. Tole je zrelo za APEK! :grr:
Edit2. Ravnokar preveril zadevo v Mobitel Monitorju... Očitno ima Mobitel boljše tolmače zakona, kajti tam vidim vse cifre! :jao:
Zadnje tri številke pri vsaki številki je potrebno zakrit. :namrec:

Morda pa Mobitel samo še ni updejtal svojih servisnih strani :)


22. člen
Za šestim odstavkom 91. člena se doda nov sedmi odstavek, ki se glasi:
»(7) Operater izda razčlenjeni račun višje stopnje s takšno stopnjo členitve klicanih in klicočih oseb, pri kateri ni mogoče razpoznati njihove identitete, tako da izpusti oziroma izbriše zadnja tri mesta telefonskih številk. Celotno telefonsko številko klicane in klicoče osebe sme operater razkriti le na izrecno zahtevo naročnika, ki ji ta priloži pisno soglasje te osebe. Identitete klicanih in klicočih oseb operaterju ni potrebno prikriti v primerih razčlenjenega računa za klice med telefonskimi številkami istega naročnika. Razčlenjeni račun višje stopnje operater izda v elektronski obliki, razen če naročnik ne zahteva drugače.«.
:rtmT2:

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 29. Jan 2010 ob 10:58

Simobil ima tudi že zakrito. Super zakon, ni kej.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a oyoy » 29. Jan 2010 ob 11:15

res bi rad spoznal tega pravnega strokovnjaka, ki vam je zgornji odstavek predpisa tolmačil na način, kot ga izvajate.
- predpis govori o računu in kar na 1 x servisne strani tretirate kot račun,
- predpis govori o klicanih IN klicočih osebah, torej v servisne strani, pardon račun, vključite tudi podatke o klicočih,
- zakaj so prikrite tudi številke za klice med telefonskimi številkami istega naročnika - verjetno zato, ker piše NI POTREBNO - to pa vidite!
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 29. Jan 2010 ob 12:33

Pregleda porabe na servisnih straneh zakonodaja detajlno ne ureja. Prikaz porabe na servisnih straneh ima nekaj lastnosti računa, zato se je v tem delu smiselno uporabila veljavna zakonodaja.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Jan 2010 ob 12:57

Ne razumem, kako lahko imajo servisne strani nekaj lastnosti računa:
1. če pa ne delujejo, kot bi morale (polno postavk manjka)
2. vedno pravite, da servisne strani so informativne narave in niso podlaga za reklamacije računa

Sedaj pa razumi, če lahko! :jao:

Po moje obstajata samo dve opciji:
- ali se boste še naprej izgovarjali, da so SS info narave - potem vklopite celoten prikaz cifer, ker z računom nimajo blage veze
- ali pa naj delajo tako kot morajo, da bodo tudi podlaga za reklamacije računa

Zaradi mene jih lahko tudi ukinete, ker so izgubile svoj pomen!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 3. Feb 2010 ob 10:13

Dostop do servisnih bi moral bit spet normalno mogoč.

@Cobane: Saj sem zgoraj navedel zakaj je tako.
:rtmT2:

mipax
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + VoiP

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a mipax » 3. Feb 2010 ob 22:39

To so po moje uvedli, da mož ne bo videl koga je klicala žena in šef ne bo videl kam kličejo zaposleni. :D

petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a petrusko » 3. Feb 2010 ob 22:58

Am... a je še kdo opazil da Servisne strani hitreje/normalno delajo...

Zdi se kot Modri Dirkač (sedaj), prej nekje med želvo in polžem...

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a veiztex » 4. Feb 2010 ob 08:22

ja delajo servisne/poraba zdaj normalno... :-)

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 8. Feb 2010 ob 07:19

To je res... ali tisti trije XXX si pa za moje pojme debilizem... Če bo šlo tako dalje kot gre... še bodo tudi na mobilnih aparatih izpisovali nakoncu trije xi...
Kot da koga zanima na T-2ju kdo kliče mene oz. koga kličem jaz...

Prosurfer
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 22:40
T-2: Že imam

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a Prosurfer » 8. Feb 2010 ob 17:04

Hevidi napisal/-a:Pregleda porabe na servisnih straneh zakonodaja detajlno ne ureja. Prikaz porabe na servisnih straneh ima nekaj lastnosti računa, zato se je v tem delu smiselno uporabila veljavna zakonodaja.
Haha, to pa je ena od močnejših for zadnje dni...

Račun je račun samo takrat, ko ima VSE ELEMENTE računa (in ne le nekaj). Nekaj lastnosti računa ima ja vsako drugorazredno pisanje (če ne drugo, pa vsaj par črk, številk, imen, naslovov,...), pa zato to še ni račun.

In v tem delu se zelo nesmiselno uporablja ta zakonodaja. V dnevniku klicev na servisnih straneh številke namreč niso zakrite, v pregledu porabe pa. Morda pa je namen zakrivanja pregleda porabe (in s tem kontrole izdanih računov)?!?! Po mojih izkušnjah je kontrola zaračunanega na izdanih računih močno potrebna in koristna.

Se bojim, da ne gre le za eno slabo novico (s katero se hvali T-2 celo na svoji uradni spletni strani). Sicer pa gre danes vse to zelo enostavno. Trg pač neusmiljeno izloča. Up or out! Sicer še vedno upam, da ne bodo vse novosti pri T-2 v tej smeri.

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a srus » 9. Feb 2010 ob 14:05

Več let sem bil uporabnik Siol telefonije. Tudi tam so v nekem obdobju skrivali klicane številke na servisnih straneh, ker naj bi jim to ukazala Pirčevka. Ampak pri Siolu so to elegantno obšli z dvema linkoma na seznam klicanih številk - preko novega linka si dobil zakrite številke, preko starega linka so bile še vedno na voljo kompletne številke. Trajalo je nekaj mesecev, da so zopet omogočili neokrnjen pregled številk.

Predlagam, da na T-2 naredijo nekaj podobnega npr. razširijo pregled klicev še z klicanimi številkami.

Določene stvari v Sloveniji se morajo očitno dje časa gnojiti, da se pregnojijo. Očitno je na odgovornih mestih (javna uprava, operaterji) preveč ljudi, ki ne znajo misliti z lastno glavo in kar je pri vsem skupaj še najhuje - gre za usklajeno potezo operaterjev. Bojim se, da bo takih potez v prihodnje še več - me prav zanima kako bo Telekom odreagiral na T-2 podražitve optike.

Ali prihaja čas za T-3?

Locutus
T-2jevec
Prispevkov: 26
Pridružen: 24. Nov 2009 ob 10:35
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a Locutus » 9. Feb 2010 ob 14:18

O kakšni usklajeni potezi govoriš?

Nekje sem prilepil člen kateri nas zavezuje k skrivanju številk. Servisne strani bi mogoče spadale v kategorijo osnovnega izpisa, kateri mora bit na voljo strankam in mora bit brezplačen. Vsekakor pa ne moremo na servisnih straneh iti preko računa oz. posredovati več podatkov kot račun. Izpis klicev, ki se ga dobi na zahtevo v administracijski službi je tisti, ki je po zakonu zahtevan, servisne strani pa so elektronska oblika tega izpiska oz. so malo bolj okrnjene.

GregecSLO
Navdušenec
Prispevkov: 638
Pridružen: 29. Sep 2009 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a GregecSLO » 15. Feb 2010 ob 14:31

Mi pa imamo en problem pri pregledovanju porabe... Namreč ne prikaže nam vseh tel številk že 1 teden...

Lahko kdo uredi?

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Telefonija - pregled porabe

Odgovor Napisal/-a veiztex » 15. Feb 2010 ob 14:45

za nekatere specificne cifre al kaj? daj meni na ZS..
za katere cifre ne prikaze

Odgovori