Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Vse o T-2 IP telefoniji
zajc
Znanec
Prispevkov: 98
Pridružen: 25. Sep 2009 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant FTTH

Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a zajc » 23. Okt 2009 ob 09:32

Pri meni je zadeva naslednja. Ob naročilu na T-2 storitve sem pomotoma odkljukal da želim "vrvični (IP) telefon" namesto "analogni vmesnik".
Izgleda nisem "poštekal" kaj želi obrazec od mene :nevem: Napaka je bila seveda moja.

Skratka, monter je prinesel telefon in me opozoril na to možnost. Na delovni nalog je kot opombo zapisal, da želim zamenjavo in rekel, da se bo nekdo oglasil po enem tednu. Ker od tega ni bilo nič, sem pisal na info@t-2.net in takoj dobil odgovor, da podpisano in skenirano prošnjo pošljem na narocniska-sluzba@t-2.net. To sem seveda naredil in poslal, od takrat pa nisem dobil nazaj nobenega odgovora.

Kaj sedaj? Ali se res tega ne da urediti preko elektronske pošte :hmm: Po telefonu namreč ne želim težiti :oops:

Drugače bi pa izkoristil priložnost in pohvalil delovanje telefonije, deluje dosti bolje kot na SIOL-u. Glede na negativne izkušnje nekaterih jeznih uporabnikov (teh se na žalost najbolj "sliši"), sem zelo prijetno presenečen nad storitvijo.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 23. Okt 2009 ob 09:35

Po ZS mi pošlji svoje podatke in številko priključka pa bom preveril.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a gjural » 23. Okt 2009 ob 14:33

če si kraja kjer imaš poslovalnico, je najhitrejša rešitev, da vzameš IP telefon, greš do poslovalnice in ti bodo zadevo zamenjali. v primeru, pa da želiš počakati na monterja, pa lahko zaposlenim posreduješ številko priključka pa ti bodo probali zadevo dostaviti čimprej (če je seveda dopis viden).
Slika
Slika
Slika

zajc
Znanec
Prispevkov: 98
Pridružen: 25. Sep 2009 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant FTTH

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a zajc » 23. Nov 2009 ob 08:14

Samo sporočam, da sem po natanko po 5-tih tednih :shock: dobil zamenjano. Res, da je traaaaajalo nekaj časa :roll: ampak mi ni bilo treba niti enkrat poklicati oz. težiti po telefonu :mrgreen: Še vedno sem nad T-2 navdušen, pri SIOL-u sem bil namreč 7 let navadna molzna krava za slabše storitve kot jih imam zdaj.
Slika

zajc
Znanec
Prispevkov: 98
Pridružen: 25. Sep 2009 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant FTTH

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a zajc » 4. Dec 2009 ob 09:29

Aaaaa... Danes sem dobil račun za mesec november in na njem sta postavki

Koda: Izberi vse

NAJEM DODATNEGA TELEFONSKEGA VMESNIKA
NAROČNINA STACIONARNI TELEFON
:shock:

Če se ne motim, je tista prva postavka napačno zavedena, saj sem IP telefon zamenjal za analogni vmesnik in bi moral biti analogni vmesnik zaveden v NAROČNINA STACIONARNI TELEFON?!
Kam moram poslati reklamacijo? Se lahko reklamira preko elektronske pošte, tako da skeniram podpisan dokument?

Pa ne, da bom tudi jaz padel v kolesje neskončnega pošiljanja reklamacij :shock:
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Dec 2009 ob 09:30

Lahko skenirano reklamacijo pošleš po mailu.
ne bi smelo biti težav, če bodo se lahko obrneš na kakšnega T-2jevca
lp

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 4. Dec 2009 ob 11:47

Pogledat bo treba še koeficient, za koliko časa so ti zaračunali! Primer: 0,3 za toliko časa kot si imel IP telefon in 0,7 za analogni vmesnik. Skupaj mora biti 1,0.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

zajc
Znanec
Prispevkov: 98
Pridružen: 25. Sep 2009 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant FTTH

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a zajc » 4. Dec 2009 ob 12:17

Koda: Izberi vse

Naziv                                      Količina
NAJEM DODATNEGA TELEFONSKEGA VMESNIKA        0,63
NAROČNINA STACIONARNI TELEFON                1,00
Skupaj koeficient=1,63
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 4. Dec 2009 ob 12:54

Naročnina bo vedno 1,00. Najem dodatnega pa kaže na to, da ima T-2 zabeleženo, da si 2/3 meseca imel doma dva aparata. Predlagam, da pokličeš na 0590 00 000 in se pogovoriš o stanju ki je zabeleženo tam in ali je sploh potrebno pošiljati reklamacijo.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Ales T.
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 3. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a Ales T. » 8. Jan 2010 ob 18:12

Pozdravljeni. Nisem želel odpirat nove teme, pa bom vpisal kar sem. V ponedeljek sem poslal skeniran dopis na naročniško službo da bi rad zamenjal vrvični telefon od T-2 z vmesnikom za brezvrvični telefon, ki sem ga kupil sam, ampak do danes še nisem prejel niti odgovora ali so prejeli dopis, ali bo monter prišel, kdaj bo prišel, skratka lepo bi bilo če bi nekdo vsaj odgovoril na email pa razložil kak je situacija. Na info@t-2 so odgovorili zelo hitro, pa sem enako pričakoval tudi v tem primeru. Lp.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a RobertM » 8. Jan 2010 ob 19:13

Pokliči na 059000000 in povprašaj, če ima monter nalog za dostavo PSTN vmesnika :namrec:

Jaz sem danes napravil zelo malo ker so bile pač takšne vremenske razmere :nevem:
Za pot, ki jo ponavadi napravim v cca. 25 minutah sem danes porabil 1,45h (eno uro in tričetrt )adrenalinske vožnje po zasneženi cesti do stranke, ki ji ni delovalo nič (po njeni neumnosti) ampak vseeno imajo (in bodo imeli) taki prednost pri odpravi napake!
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Ales T.
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 3. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a Ales T. » 8. Jan 2010 ob 21:45

RobertM - saj ni problema da (še) ni prišel, ampak bilo bi pa vseeno poslovno normalno da ti javijo da so dobili dopis, da je v obdelavi, da bo monter prišel ko bo lahko. Saj zato pa je naročniška služba, ne pa da še moram zdaj klicat če ima monter nalog. Sklepam da si ti monter in nisi pri tem nič kriv, ampak tisti ki so pa za pristojni pa bi lahko sestavili en kratek mail s tem kar sem opisal zgoraj. Vremenske razmere pri tem ne igrajo vloge, ali pač?

zajc
Znanec
Prispevkov: 98
Pridružen: 25. Sep 2009 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant FTTH

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a zajc » 23. Jan 2010 ob 00:17

zajc napisal/-a:Aaaaa... Danes sem dobil račun za mesec november in na njem sta postavki

Koda: Izberi vse

NAJEM DODATNEGA TELEFONSKEGA VMESNIKA
NAROČNINA STACIONARNI TELEFON
:shock:

Če se ne motim, je tista prva postavka napačno zavedena, saj sem IP telefon zamenjal za analogni vmesnik in bi moral biti analogni vmesnik zaveden v NAROČNINA STACIONARNI TELEFON?!
Kam moram poslati reklamacijo? Se lahko reklamira preko elektronske pošte, tako da skeniram podpisan dokument?

Pa ne, da bom tudi jaz padel v kolesje neskončnega pošiljanja reklamacij :shock:
Reklamacijo sem poslal in je bila pozitivno rešena in postavke NAJEM DODATNEGA TELEFONSKEGA VMESNIKA v decembrskem računu ni bilo. V dopisu reklamacije je bilo napisano, da mi pripada dobropis, vendar ga v decembrskem računu ni bilo :shock: Po pravici povedano se mi ne ljubi ponovno pisati reklamacije, ker sem prebral na forumu, da nekateri čakajo na dobropise še iz leta 2007. Mislim, da bo zame "ceneje" da enostavno pozabim na dobropis kot pa da se :jao: in :grr:
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a KoMar » 23. Jan 2010 ob 00:49

Ne pozabit.

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Zamenjava IP telefona za analogni vmesnik

Odgovor Napisal/-a manic » 23. Jan 2010 ob 01:25

Naslednjo položnico napiši ročno in zmanjšaj znesek položnice v višini tvojega dobropisa.

Odgovori