Problem s telefonijo

Vse o T-2 IP telefoniji
Thomy
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 8. Jul 2006 ob 19:16
T-2: Že imam
Paket: Ta najjači

Odgovor Napisal/-a Thomy » 17. Avg 2006 ob 21:10

Jah, pol maš pa res srečo...oz. vaš blok ima srečo. :?

Če je s tvoje strani bilo vse oddano tako kot je treba ni drugega, kot da si vztrajno klicariš in jih nadleguješ s tvojim (vašim) problemom. Probaj se vedno naslanjat na isto osebo, čeprav vem, da so operaterji (beri študentje) včasih manj vešči od uporabnika :cry:

Ampak res čudno, da niso telefonskih prenesli ob priklopu :roll:

Uporabniški avatar
DemonD
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Avg 2006 ob 14:55
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Ljubljana-okolica

Odgovor Napisal/-a DemonD » 17. Avg 2006 ob 21:26

Ja, tudi jaz bi isto naredil...ko kličeš vedno zahtevaj istega operaterčka, ker imaš potem neko osebo, na katerega se naslanjaš in ga loviš za besede, pa še s kakšnim nadrejenim se lahko potem spustiš v debato.

Če pa vedno govoriš z drugim imaš vedno "ponovljene govorne vaje" za isti problem!!! :?

Ko imaš imena je dostikrat veliko lažje premikat gore... :wink: Človeček bo vedel, da ga boš vsak dan klical in klical dokler ne bo stvar urejena; Sprašuj za časovne roke in jih drži za besedo....
Vem, da nič ne vem, a mnogo vem, pa ne vem zakaj?

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 18. Avg 2006 ob 17:31

Ej, superca!

Danes so mi telefonsko končno prenesli! Bil bi zelo zadovoljen, če bi to pomenilo spremembo na bolje.

KER:

- Zdaj stari telekomov telefon je odklopljen in ne dela (pričakovano, saj je številka prenešena)
- VoIP pa ne dela! Nikogar ne morem klicati in nihče ne more priklicati mene.
-na lcd je sicer izpisana tista prenešena telefonska cifra (04XXXXXXX) sam to mi bore malo pomaga.
-kar je za zjokat je to da zdej niti na t-2 ne morem klicat, saj z mobitela tega res ne mislim počet.

A mislite da je to normalno in da naj samo malo počakam pa se bo porihtalo ali pa naj jim pošljem vljuden mail?

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 20. Avg 2006 ob 13:18

Ok. Update na zgornje stanje telefonskega priključka. Zdej čisto nič več ne dela in je spet tisto tipično (pokvarjeno) stanje - "PRI. STREZNIK" + rdeča lučka. S to razliko da mi sedaj telekomov telefon ne dela in jih ne morem klicat, le mail sem jim poslal vendar pa niso še nič odgovorili (razen avtomatskega odgovora, kar pa ne šteje).

ps: sori za double post.

maremare
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 23. Jul 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + IP tel + IP TV
Kraj: Bela krajina - Kočevska

Odgovor Napisal/-a maremare » 21. Avg 2006 ob 10:03

jest mam tud problem.Pokličejo me lahko,jaz pa drugih ne morem,pa čeprav dam spredaj vse omrežne številke, tak kot treba.Kje je napaka?Samo nekaj piska ko odvrtim številko.....

Uporabniški avatar
DemonD
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Avg 2006 ob 14:55
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Ljubljana-okolica

Odgovor Napisal/-a DemonD » 21. Avg 2006 ob 16:18

Ok. Update na zgornje stanje telefonskega priključka. Zdej čisto nič več ne dela in je spet tisto tipično (pokvarjeno) stanje - "PRI. STREZNIK" + rdeča lučka. S to razliko da mi sedaj telekomov telefon ne dela in jih ne morem klicat, le mail sem jim poslal vendar pa niso še nič odgovorili (razen avtomatskega odgovora, kar pa ne šteje).
Sej ne vem kako bi vse to komentiral, preko mailov bo to res mal teško rešljivo. Pa dej se zategn dol v Črnuče pa jim osebno povej...jest bi zih neki naredu na to temo. Težave so, amapk tisti, ki so bolj energični, rešijo zadevice prej.
Pa nekaj za v razumevanje: T-2 ima 5 ekip napakarjev, ki letajo po Sloveniji, Telekom pa kar nekaj 100... :roll:
jest mam tud problem.Pokličejo me lahko,jaz pa drugih ne morem,pa čeprav dam spredaj vse omrežne številke, tak kot treba.Kje je napaka?Samo nekaj piska ko odvrtim številko.....
...ponavadi traja dana ali dva, da ti omogočijo klicanje... :roll:
Vem, da nič ne vem, a mnogo vem, pa ne vem zakaj?

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 22. Avg 2006 ob 20:42

Heh, s pomočjo božanstva s tega foruma mi že od ranih jutranjih ur dela tut telefon!!!

maremare
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 23. Jul 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + IP tel + IP TV
Kraj: Bela krajina - Kočevska

Odgovor Napisal/-a maremare » 22. Avg 2006 ob 20:46

he, men tud po dnevu dveh vse dela. :)

grif
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 20:23
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a grif » 25. Avg 2006 ob 20:33

jaz imam podobne tezave s telefonijo... sprva kaksen teden ali dva je vse normalno delovalo lahko smo klicali ven in tudi telefon je normalno zvonikl ce je kdo klical...
sedaj pa cez noc ni mogoce klicati noter... ugotovil pa sem da ce vpisem msn xxxxxxx(brez podrocne kode) je mogoce klicati ven ce pa vpisem 02xxxxxxx pa je mozno klic sprejemati... hhmm... meni ni najbolj jasno kako se mora glasiti talle msn stevilka po nasvetu t2 jevca jje rekel da se mora glasit 4000033862xxxxxxx oz nekaj takega samo problem nastane ko lahko v telefon vpisem zgolj 10 mestno msn stevilko(ISDN telefon hagenuk)
torej kaj naj napisem za msn oz ali je v tem problem ali je kaj narobe pri t2jevcih??

naslednji problem pa je prenos stevilk 2 stevilki so prenesli in kljub veckratnemu poosredovanju pa ostalih 3 se niso oz jih se niso priklopilli ko klices tiste stevilke prvo pove da so prenesene h t2ju potem enkrat zazvoni pa prekine brez kaksrnega koli znaka drugega... kaj res to toliko casa traja (ze ene 3 tedne) da to priklopijo z aktivirajo ??


hvala za odgovor in lp

Uporabniški avatar
Quakke
Faca
Prispevkov: 196
Pridružen: 9. Apr 2006 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 50/50 + IPTV + Telefon
Kraj: Ljubljana - Šiška

Odgovor Napisal/-a Quakke » 1. Sep 2006 ob 15:27

Mam znance, ki imajo telefon na Voljatel in so nam rekl, da nas na omrežje T-2 ne morejo poklicat. Enkrat nazaj sm poklicu na helpdesk in so rekl, da še nimajo urejene neke pogodbe s Voljatel in da bo kmal urejeno.
VDSL uporabljal od 20.5.06 do 15.6.07, skupaj 391 dni.

Slika

Odgovori