T-2 telefonija

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
bordy
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Dec 2009 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: 10/4

T-2 telefonija

Odgovor Napisal/-a bordy » 14. Dec 2009 ob 15:30

Zdravo vsem, pišem prvič, zato če sem kje spregledal mogoče kaksno podobno objavo - be gentle... :nevem:
Torej, uporabnik t2 interneta sem že dolgo, pred kratkim smo prešli še na T2 telefonijo,bili prej na telekomu na isdn liniji z dvema isdn aparatoma , dve številki, dva nadstropja..
priklopili so nam isdn/voip adapter patton smart dta ter 4 portni modem smart com svm 104....
sam se imel še staro "zalogo" isdn to pstn gigaset pretvornik sx 205 - priklopil tudi to

želel bi namreč imeti dva pstn telefona z dvema številkama ( katere imam odprte) ter alarm za katerega potrebujemo pravtako pstn torej analogni izhod,

Sprašujem namreč kaj bi bilo smiselno da se nebi kar pretvarjalo iz pretvornika v pretvornik glede napisanega,kajti ravno to me bega da imamo kaj nepotrebnega preveč...

za odgovore se vnaprej zahvaljujem...

:rtmT2:

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: T-2 telefonija

Odgovor Napisal/-a dule17 » 14. Dec 2009 ob 21:55

pstn na t2 ne bo nikoli klasičen pstn, ki deluje tudi ko pride do izpada napajanja. Samo v vednost.

Če rabiš 2x pstn + pstn alarm boš rabil imeti vmesnik za 3x pstn, za kar ta tvoj pretvornik ne bo dovolj (lahko obesiš več telefonov, cifri sta samo dve - odvisno od centrale). Najbolje da vzameš isdn vmesnik in nanj obesiš svoj sx205, poleg tega pa še en pstn vmesnik .Cenik je na uradni spletni strani.

Ne vem pa zakaj bi jemal ISDN vmesnik, potem pa gor obešal analogne linije? Razen če je želja zaradi telefonov.

Predlagam ti en isdn in en pstn vmesnik, na enega vežeš svojo isdn napravo, gor vežeš isdn telefone in na pstn vmesnike še svoje pstn telefone. Na pstn vmesnik pa samo alarm.

Za 100% delovanje v primeru izpada elektrike pri tebi pa še eno linijo na telekomu in gor vezan samo "halarm" :hudicek:

upam, da sem prav povedal, sicer pa andrejs se mi zdi pravi naslov na forumu za tovrstno problematiko.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: T-2 telefonija

Odgovor Napisal/-a RobertM » 14. Dec 2009 ob 22:09

Gigaset je baza, ki ima tudi dva analogna(PSTN) izhoda.
Enostavno naročiš do 8 številk, ki ti jih skonfigurirajo na Pattona in potem v SX205 vpišeš MSN številke.Nato vsako številko dodeliš svojemu telefonu oziroma izhodu.Informativno naj povem, da sta analogna izhoda Int21 in Int22 , USB priključek je Int41, prenosne slušalke pa so od Int11 dalje.
Če si imel že prej priključeno to bazo je načeloma potrebno popraviti samo MSN v daljšo obliko, ki ti jo povedo na 059000002 ;-)
Meni se kar zasvetijo oči, ko vidim pri stranki Gigaset centrale (SX205,3070,4170,...) in vem, da se bom lahko "igral" z prestavljanjem številk,... :pivo:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori