Ne delajo dohodni klici

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a toni » 19. Jan 2010 ob 08:08

Čedalje več klicev iz tujine mi ne dela. Telefon sicer uporablja samo žena :hudicek: ampak jo mam vrh glave ko mi jamra da jo kolegice iz tujine ne morejo priklicati da kakor številka ne obstaja ali nekaj podobnega. To se ne dogaja vedno ampak čedalje bolj pogosto, medtem ko če mi kličemo nazaj dela normalno. To se dogaja že nekaj časa, samo sem ignoriral ker ne uporabljam telefona, zdaj me je pa za zajtrk napadla :jao:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 19. Jan 2010 ob 10:14

ce nase stevilke niso dosegljive iz tujih omrezij mora tisti ki klice k nam prijaviti napako svojemu operaterju..

ce vasa zena ne more dobiti nekoga v tujino pa seveda uporabite znano stevilko 059000000 in prijavite napako

lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a toni » 19. Jan 2010 ob 11:24

Pa čeprav so to že enkrat naredili in je delalo, zdaj pa spet ne dela??! :hmm:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 19. Jan 2010 ob 11:27

da, ker ce klic ne pride do nas ne moremo nic.. ce pa je zveza ze vzpostavljena in da je ne vem neslisnost ali kaksne druge tezave potem pa se zadeva lahko preveri iz nase strani..

v vseh drugih primerih pa so tukaj mednarodni operaterji...
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a toni » 1. Feb 2010 ob 15:40

Stvar je sledeča :hmm: , mene ne morejo dobiti iz tujine recimo Nemčije, Srbije, itd. To sem napisal že v prvem postu in dobil odgovore kakor so napisani nad mano. Sem pa zdaj mal sam testiral ker se T2 ne da (mal krivično napisano, saj na HD nisem javil,ampak tudi tam bi dobil odgovor tak kakor so v postih nad mano) in ugotovil sleeče. Tašča ima isti priključet, pomeni T2, optiko, od mene je oddaljena cca 1km (ravno prav da ne more pridt v copatah na obisk :mrgreen: ) in njej delajo točno ti klici ki meni ne delajo :nevem: . Pa mi zdaj razložite zakaj bi moral klicatelj v Nemčiji ali kjer koli že urejati pri svojem operaterju, če pa njemu dela BP na eno številko, na drugo pa ne. Operater je pa isti. Edina razlika je v tem da ima tašča prenešeno številko od T1 ampak to ne bi smel bit problem
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 1. Feb 2010 ob 19:48

da, tocno tukaj je problem...

lahko mi pa podate podatke na ZS in konkretno preverim...
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a toni » 2. Feb 2010 ob 11:20

Astras, hvala za pomoč na ZS :plosk: , ampak stvar se tako ne rešuje. Kaj briga klicatelja iz tujine če nima klicajoči urejeno s svojim operaterjem nastavitve. To je stvar T2 da pokliče operaterje po svetu in jim pove da obstaja en operater ki ga oni nimajo zavedenega. Sicer smo to enkrat že urejali preko NN :plosk: , in je delovalo nekaj časa, zdaj pa ponovni postopek za blažćen žegen delat se m izdi pa nesmiselno in potrata časa. Klicatelj si pa misli kaj čm jst urejat prri svojem operaterju če tam vse dela in dobi vse samo enega T2 pa ne. Imete službe in naj urejajo te zadeve. Saj če je, ne vem, 2000 operaterjev (karikiram) boste jim pa ja poslali 2000 dopisov in jim podedali da obstajate :nevem: . Moje je da vam plačujem storitve in za ta denar upravičeno upam da bom dosegljiv in bom lahko klical ven. Če pa to ni možno bom pa enostavno odjavil telefon, šel na T1 ali kamor že in se mi fučka kako rešujejo oni probleme, važno da dela. Ne jemat tega osebno, samo v teh letih kolikor sem na T2 sem dal že marsikaj čez in tudi marsikatero težavo smo preko foruma rešili, precej več kakor preko HD.
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 2. Feb 2010 ob 13:45

torej po vasem mnenju ce nasa stranka nekoga ne dobi v tujini to nic ne briga??


prilagam še enkrat post iz ZS
lp

pozdravljeni,

obvezno je potrebno prijavit napako svojemu operaterju v tujini....
da vam razlozim...

ce bi vi recimo klicali eno izmed navedenih stevilk in je ne bi mogli dobiti, potem bi mi urgirali. Preverili zakaj ne gre klic skozi, ali se dogaja še pri katerem drugem operaterju, itd itd.. In v koncni fazi prijavili napako pri MEDNARODNEM operaterju (ce seveda napaka ne bi bila na nasi strani)...

Prav tako morajo tisti ki klicejo vas in vas ne dobijo prijaviti napako svojemu operaterju, da on prijavi mednarodnem!

Druge resitve tukaj ni.. Zakaj se dogaja da je dejansko vasa tasca dosegljiva? Zaradi ranga stevilk ki ga ima.. se pravi 07xxxxxx je stevilka ki je pripadala ze znanem slovenskem operaterju in zaradi tega pride skozi to sito; medtem ko nas rang 059 pa seveda iz tujine ni dosegljiv, ker ga ali nimajo vpisanega ali kaj drugega...

Tukaj mi ne moremo nic, tako da prosim da obvestite tistega ki vas klice da prijavi napako da vas ne more dobiti in bodo oni to uredili...

lepo pozdravljeni!
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a toni » 2. Feb 2010 ob 15:46

Še enkrat poudarjam, ta problem smo pred cca 2. leti že enkrat rešili in se mi neumno sedaj spet delat eno in isto. Zakaj je takrat delalo, zdaj pa spet ne :car: . A bodo zdaj klicatelji najprej poklicali svojega operaterja če imajo neko 0590 številko zavedeno pri sebi nato pa šele mene :shock: . Dajte bodite resni pa javite svetu da obstajamo a ni nek protokol da se to uredi?! Recimo da imam jst privat neko omrežje, priključim stranko in se pritoži da ji dohodni klici ne delajo jst pa ležerno to ni moj problem, rešite pri svojemu operaterju. A operater klicajočega sploh ne ve da nekdo nekje obstaja saj jst nisem dal ven da poslujem.
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 3. Feb 2010 ob 08:01

torej po vasem mnenju zadeva poteka tako, da če VI ne morete dobiti dolocene stevilke v tujini... Torej VI KLICETE recimo +381xxxxxx(RS) in te stevilke NE DOBITE mora operater ki ima tisto stevilko (+381xxxxxxx) prijavit napako nam, kljub temu da VI ne dobite stevilke???

Omenjali ste protokol.. Razlozil sem ga in v tej "debati" ne mislim vec sodelovati...

LP
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Cobane » 3. Feb 2010 ob 08:17

No, no, ne se jezit... škodi zdravju!

Razumi tudi uporabnika... če plača storitev, ga ne zanima kdo je kriv... želi, da zadeva deluje 100%.

Ta primer me spominja na tistega s Simobilom in SMSi. Simobilovci so prijavljali napake Simobilu in ta je odgovarjal, da je problem na T-2 strani. T-2jevci so pa prijavljali T-2ju in ta je rekel, da je problem na Simobil strani. Na koncu uporabnika ne zanima, kje je problem, rešiti ga morata Simobil in T-2 medsebojno, ne pa da se zgovarjata drug na drugega in "šetata" uporabnika, ki to storitev pošteno plača - nič ni dobil zastonj!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a toni » 3. Feb 2010 ob 12:42

Najlažje, v tej debati ne bom več sodeloval in oprat roke uporabnik pa naj se j**e :jao: . Saj če bi znal tekoče govoriti nemško in švedsko bi že sam poklical in jim javil da obstaja en levi T2 na tem svetu. Cobane je povedal bistvo in to je to. Za naročnino katero plačujem hočem da stvar dela in me ne zanima kje je problem. Sicer pa najboljše da začnem dopise pošiljat da mam črno na belem da stvar ne deluje in ko bom zavrnil plačilo storitve imam dokaz ( s katerim si bom lahko verjetno samo rit obrisal če ne bo pretrd papir)
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 18. Apr 2010 ob 09:45

Si bom sposodil to temo:

Imamo rahel problem pri dohodnih klicih (imamo pstn/fax umesnik). Sem klical na T2 in so mi rekli preden prijavim napako, da naj si zapišem uro in iz katere številke je bil klic opravljen... Vem za 3 številke ki nas ne morejo dobit, vprašanje je koliko jih je še. Iz davčne, iz enega od ministerstev in iz mojega delavnega mesta (sistem internih številk).
Se pravi ko kličem iz šihta domov dela normalno (normalen zvočni signal ko kličeš - tututurutu), doma pa kot da nihče ne kliče, pa tudi na servisnih straneh tega klica ne zabeleži. Meni se zdi malo čudno/neumno, da si moram zapisat čas klicanja in številko, ker doma tako ali tako ne prejmemo klica :jao:

Mislim da bi T2 moral zrihtat vse številke ne samo tistih, ki smo jih že pogruntali da ne delajo... Kaj mi svetujete? :hmm:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 18. Apr 2010 ob 09:51

Prijavi napako neglede na to ali imaš podatke o številkah. probaj samo še s kake mobilne, v vsakem primeru pa prijavi napako!

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 18. Apr 2010 ob 10:16

Sem klical in so mi rekli, da ko bom imel podatke bodo napako dali naprej..... torej?
Kolikor jaz vem nima nihče problemov iz mobilca na domačo tel.

Odgovori