Ne delajo dohodni klici

Vse o T-2 IP telefoniji
mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 22. Apr 2010 ob 15:09

Kaj boš ti delal je povsem tvoja stvar. Tukaj smo zato, da svetujemo o pravilnih postopkih za rešitev napake. Na ta način ne boš rešil težave, ne glede na operaterja.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a kekoke » 22. Apr 2010 ob 15:57

Pa kaj majo na TS za vznemirjat Gizomanovo mamo, če ona sploh ne sme prijavit napake? Zakaj niso klical tistega, ki je prijavil napako? A se jim zdi bedasto? Nam se pa tak "uveljavljen postopek" ne sme zdi bedast?

Mitja i, dej prosim svetuj še Franclnu kaj naj stori. Kakšen je pravilen postopek, če tisti, ki te ni dobil, ne želi prijaviti napake. Kot ste vidl iz stvarnega primera (Gizoman, ne Francl) uporabniku sploh ni tako enostavno odkrit take napake. Zakaj raje ne zaženete vik in krik znotraj firme, da pritisne na vse svoje partnerje, da uvedejo ob neuspešno izvedenem klicu kak znak, ki ga bo slišal klicatelj, kot pa da nas klele podučujete z nesmiselnimi pravilnimi postopki?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 22. Apr 2010 ob 20:03

Če to še ni vse dobim danes ob pol 19h sms na mobitel od T2:
"Pri pregledu odprtih postavk smo ugotovili, da še niste poravnali svojih obveznosti iz naslova naročniške pogodbe..."
Še nikoli nisem dobil sms od T2. Ali je to stalna praksa?
Plačana je bila do 20. v tem mesecu, sem pogledal še servisne strani in vidi to: nimam zapadlih obveznosti. :?: Kako to, da je postavka odprta?

Tisti, ki si je vzel čas napisat ta sms, bi ga prosil raje naj mi pomaga pri mojmu problemu. :?

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 23. Apr 2010 ob 07:28

v primeru da je racun poravnan je zadeva brezpredmetna.. piše...
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Cobane » 23. Apr 2010 ob 07:44

astras napisal/-a:v primeru da je racun poravnan je zadeva brezpredmetna.. piše...
:jao:

Moram oporekat. Stranke, ki svoje obveznosti poravnajo v doglednem času (tudi, če je kakšen dan čez rok), se NE obremenjuje. To bi vam morala narekovati že poslovna politika. Če ste toliko požrešni na denar, potem pri naslednjem računu obračunajte obresti za dnevne zamude. Nikakor pa ne bi smeli pošiljati sporočil... opažam, da tudi tistim ,ki so svoje obveznosti poravnali v roku! :grr:

Počasi boste neuradniki morali nehati zagovarjati vaš sistem, ki je daleč od tega, da bi držal vodo! V bistvu, čedalje bolj pušča!

P.S. Glede na to, da izginjajo prispevki nad mojimi, sem jih primoran navajati!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 23. Apr 2010 ob 07:51

:jao: :jao: :jao:
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a dal » 23. Apr 2010 ob 10:11

Gizoman napisal/-a:Pazite to: včeraj kliče nekdo iz TS k nam domov, na žalost me ni bilo doma, se je mati oglasila in ji pove majstr da neki rihta linijo in da če ne bo delalo da naj pokliče nazaj. Seveda ni znala kaj konkretnega prašat, tako da ne vem spljoh za kaj se je šlo. Seveda ni še nič zrihtano.
Kako pa je nekdo iz Telekoma Slovenije lahko poklical k vam domov, če pa se iz njihovega omrežja ne da klicati k vam? :hmm:
Gizoman napisal/-a:Na številko iz katere je klical telekomovc pa se noben ne oglasi.
Mogoče pa je enak problem kot pri tebi, da mu ne zvoni? Glede na navodila na tem forumu, moraš to številko prijaviti na T-2, da preverijo, ali je problem na liniji, ali pa klicani dejansko ne dvigne. :nevem:

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 23. Apr 2010 ob 10:48

Za enkrat vem, da me ne mora dobit 5 TS naročnikov (od tega sta dva fizična naročnika).
Ko me je astras opozoril, da je prišel skozi en klic od TS (se mi zdi da je klical nedeljski dnevik), sem šel na servisno stran in pregledal kdo me je lahko dobil, se pravi sprejeti klici in ugotovil, da nas lahko ena kolegica od mame tudi dobi, ampak je kot je meni znano na optiki od SIOL ponudnika, se pravi IP telefonija. Številko pa prikaže na "kje se nahaja številka" kot da je TS.
Iz tega raziskovalnega dela je po moje problem pri klasični telefoniji pri IP telefoniji pa ne ali se motim?

Imam še eno če vprašanje:

Jaz kot naročnik T2 kličem kolega, ki je naročnik pri TS in meni v slušalki zvoni on pa tega klica ne dobi in prijavim napako na T2. Se pravi prijavim napako odhodnega klica.
Če je v T2 omrežju vse OK ali T2 kontaktira TS, če je napaka pri njih? Oziroma kakšen postopek ima T2 v takem primeru?

edit: Sem že omenil, da tisti TS naročnik ki me ne dobi, dobi vseeno drugega T2 naročnika? Mene ne mora dobit recimo 125.647 ljudi. Vsi ti ljudje pa samo mene ne :neutral: iz tega sledi da imam jaz 125.647 problemov oni pa samo enega :? (smeh je pol zdravja)
Zadnjič spremenil Gizoman, dne 23. Apr 2010 ob 10:59, skupaj popravljeno 1 krat.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 23. Apr 2010 ob 10:58

tocno tako..

ce gre klic od nas ven (odhodno) potem se seveda lahko preveri kje se zadeva ustavi oziroma zakaj ni na drugi strani odgovora. In ce se ugotovi, da je napaka na TS jo seveda mi prijavimo njim, oni to zadevo odpravijo in je napaka rešena...
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 23. Apr 2010 ob 11:01

Uff, da bi bilo res vse tako lahko...

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 23. Apr 2010 ob 11:08

iz naše strani definitivno je tako lahko :rtmT2:
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a white » 23. Apr 2010 ob 11:29

Cobane napisal/-a:Tako se govori!

P.S. Nestrpno pričakujem še mnenje g. White, ki nam bo povedal še svoj vidik, ker da iščemo dlako v jajcu in da če smo neumni, ker se nam ne da dopovedati, da t-2 ne more biti kriv... torej so krivi vsi drugi z uporabniki vred!

Uf tole sem pa spregledal....ampak žal Cobane te moram razočarat in se ne bom vmešaval v to debato, bi ti pa z veseljem rekel kakšno "sočno" :blbl:

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 23. Apr 2010 ob 12:25

astras napisal/-a:tocno tako..

ce gre klic od nas ven (odhodno) potem se seveda lahko preveri kje se zadeva ustavi oziroma zakaj ni na drugi strani odgovora. In ce se ugotovi, da je napaka na TS jo seveda mi prijavimo njim, oni to zadevo odpravijo in je napaka rešena...
lp
Če je tako lahko klicat na TS, bi pa jih lahko T2 klical in se pogovoril z njimi, da ima T2 naročnik težave. Saj takoj ko naročnik TS-ja želi prijavit napako, da ne mora dobit moje cifre ga že v štartu skenslajo češ, da mora T2 rešit naročnika (ne vem zakaj na APEK-u isto govorijo, da mora T2 zrihtat tudi dohodne klice) - spet se vrtimo v krogu, vem

se pravi je rezultat 2:1

Ne vidim izhoda iz te težave (razen menjave ponudnika - kar pa ne mislim storit), da podam prijavo na APEK, ampak se bojim, da bo tudi T2 nasrkal kar pa niti ne želim. Zato se tudi SAM trudim da bi rešil to zadevo s čim manj komplikacij.

V končni fazi bi rad imel samo zrihtano na lep, pošten in človeški način. :roll:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a tonimona » 23. Apr 2010 ob 12:46

Srečo imaš, da ti ni crknil zvonec na telefonu, ne da bi ti vedel, saj bi potem cel svet moral težit svojim operaterjem, da te ne morejo priklicat. :hudicek:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 25. Apr 2010 ob 09:17

Mislite, da je možno, da se je kaj "fizično" staknilo ob prehodu iz klasične telefonije TS-ja na IP telefonijo T2-ja? Klasična telefonija TS-ja ne pride skozi do mene. A se komu sanja kaj bi lahko bil vzrok za to? :nevem:

V službi sem se pogovarjal z IT-jevcem in mi je dejal, da so enkrat staknili v eni pisarni kabel iz telefona in probali poklicat iz druge pisarne na ta staknjen telefon (sistem internih številk) in je bil primer isti kot pri meni (razen to da imam jaz doma telefon vkloplen v omrežje :) ); klicalo je kot da ne bi bilo nič narobe.

Kakšen je postopek prehoda iz klasike TS na ip T2? Še vedno sem 98%, da je ta napaka prisotna od samega začetka, se pravi od samega prehoda na T2 lani.

Odgovori