Ne delajo dohodni klici

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a turist » 21. Apr 2010 ob 13:33

Res lep odgovor! Torej, če kliče en tujec, pa ne more dobiti klicanega uporabnika T-2 naj on kliče in raziskuje, zakaj se uporabnik T-2 ne javi!
Pa madona, saj nismo v kameni dobi. Al stvari že enkrat porihtajte, al pa se nehajte it, ker to nikamor več ne pelje.
Že par let se vlečejo "začetne težave" ! :jao:

Kolk časa se boste še delali norca iz uporabnikov vaših storitev ? :grr:
Slika
Slika - Mobilno

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a astras » 21. Apr 2010 ob 13:35

pa kdo se dela zdaj tu norca??

NE RAZISKUJE TUJEC AMPAK OPERATER OD TUJCA... (tisti iz katerega omrezja gre ven klic!!!)
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a turist » 21. Apr 2010 ob 13:41

Logično bi bilo, da se operaterji pomenite med seboj, stvari rešite, da bi vse skupaj funkcioniralo, uporabniki pa sploh ne bi bili seznanjeni, da je bilo kaj narobe.
Mi nočemo nič drugega, kot le 100% delujoče storitve, ki jih tudi pošteno plačamo.

Kolikor vem, nisem nikjer v pogodbi zasledil, da sem naročil nedelujočo ali le delno delujočo storitev, tako, da mislim, da imamo pravico zahtevati, da zadeva funkcionira in nas uporabnike boli k... , kdo je kriv, če kaj ni v redu! :beri:
Če nekaj plačamo, hočemo da to tudi dela ! :hudicek:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 21. Apr 2010 ob 13:45

Prosim naj mi kdo navede vire za to mlatenje slame, se pravi v kateri pogodbi/zakonu piše, da ponudnik odgovarja samo in rešuje probleme samo za odhodne klice?

astras:
T2 mi je dejal naj pokličem jaz na TS.
Po vaše APEK laže?

Mater šalabajzerstva :jao:
edit:

TS vs T-2
Slika

help, jaz sem mala rumena žogica

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Apr 2010 ob 13:59

Tako se govori!

P.S. Nestrpno pričakujem še mnenje g. White, ki nam bo povedal še svoj vidik, ker da iščemo dlako v jajcu in da če smo neumni, ker se nam ne da dopovedati, da t-2 ne more biti kriv... torej so krivi vsi drugi z uporabniki vred!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 21. Apr 2010 ob 14:06

Kot da je T-2 izumil telefonijo in postopke... Gre za postopke, ki so bili udejanjeni že dolgo pred T-2! In žal mi je, ampak meni se zdijo logični. Če ne bom dobil na telefon nekoga v ZDA, bom to prijavil svojemu operaterju in ne kar nekomu v ZDA...

In ja postopki so žal zelo omejeni, še posebej v odnosu T-2 TS. Pa ne mi rečt, da je samo T-2 kriv za to.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a kekoke » 21. Apr 2010 ob 14:32

Obožujem banalne primere.
V deželi Vukojebina z dvema telefonskima operaterjema je bil topel, sončen dan.
Jožica od prjatlce Poldke dobi telefonsko številko od Franclna, Poldkinega bratranca iz sosednje vasi. Jožica kliče vsak dan en mesec Franclna, čeb šva kdaj skup u kino. Po dveh mescih potoži Poldki, da je pa Francl res skoz zdoma, k ga nikakor ne dobi. Pa prav Poldka: "maš pa smolo, ti kr klič, enkrat ga boš že dubla". Po enem letu so v lokalnem kinu nehali vrteti film Duh in Jožica obupa nad Franclnom ter pretrga stike tudi s Poldko, ker je prepričana, da si jo je mal privoščila in ji dala napačno telefonsko. Pa Poldka vseen pol Franclna vpraša kje hod, k se je ena cel let zanga zanimala pa ga ni nkol dubila. Ker je Francl priklenjen na domačo posteljo se mu stvar zdi mal sumljiva in pokliče svojga operaterja kva je zdej to, kjer mu razložijo, da ni njihov problem če je njihov naročnik nedostopen. Kar se njih tiče se lahko le dela nedostopnega. Po nekaj pogovorih z zelo prijaznimi operaterji na številki za tehnično pomoč lastnega operaterja, Francl ugotovi, da bi napako morala svojemu operaterju prijaviti Jožica. Čeprov že cel okraj ve, da Jožica zdej hod v kino s Safetom na začasnem delu, Francl kljub vsej žalosti ne želi, da bi se mu to še kdaj zgodl in požre vs svoj ponos in pokliče Jožico. Kliče cel mesec, a telefon zvoni v prazno. Ker ne ve ali se Jožica dela nedostopna ali pa je dejansko nedostopna zaradi napake na telefonskem omrežju, ji napiše pismo, kjer ji proba po najboljših močeh razložiti situacijo. Po dveh dneh dobi kratko pismo:

Cel let s'me jebov, zdej nej ti pa jest še babo pomagam zrihtat. As' normalen?

Francl, zvit kukr je, na spletni strani nphc.vj ugotovi pri katerm operaterju je Jožica, a hkrati ugotovi, da ne pozna nikogar v tem omrežju, ki bi ga lahko prosil naj simulira neuspešen klic in ta neuspeli klic prijavi svojemu operaterju. No po pravici povedano Francl sploh ne pozna nikogar. Zato začne s pomočjo že omenjene strani z vnašanjem naključnih števil iskati uporabnike Jožičinega omrežja, da bi jih prosil naj prijavijo napako. Po letu dni, ko je vtipkal že vse možne kombinacije številk in ni dobil nikogar, ki bi mu bil pripravljen narediti uslugo, je še vedno osamljen in ker je njegova edina možnost, da koga spozna dostopnost po telefonu, se odloči zamenjati operaterja.

Nekega dne od poštarja izve, da je Safet moral odditi, saj se je gradnja telekomunikacijskega omrežja v okraju končala. Odloči se, da še enkrat proba poklicati Jožico, a po parih mesecih je ne prikliče. Vpraša še Poldko, če se je kej slišala z Jožico, pa je tud ona nikakor ne dobi. Pol ji je pa zihr Safet kej naredu, al jo je štihnu in v kevder pospravu, al ji je otroka naredu al ji je pa operaterja zamenu, zaskrbljeno zaključi Francl.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Apr 2010 ob 14:45

Nauk zgodbe je, da bo najbolje, če gremo vsi spet nazaj na Telekom in Mobitel, kjer teh problemov nikoli nismo imeli... kajti nov operater nam samo megli razum in nas in naše klicatelje poziva, da prijavljamo napako drugim operaterjem, kajti pri njih je omrežje v stanju normalno http://t-2.net/?ctxID=001865&funcID=1.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a The Menace » 22. Apr 2010 ob 08:57

Tako ali drugače je znano da mora klicatelj napake prijavljati svojem operaterju, kaj vas tako matra pri tem? Tako je, in nima smisla jamrat.... Meni ni problem prijavljati napake če jaz nekoga dobim, kot ni problem tistim ki mene kličejo prijaviti napake svojem operaterju, kaj tisti ki vas kličejo in vas ne dobijo dejansko ne želijo kaj preveč dobiti da ne prijavljajo napak pri sebi? :mrgreen: Sploh pa če si pri t-2 in si ti klicoči, bodo takoj prijavili napako in jo odpravili, kar se pa tiče prijave napak na TS pa bolje da ne razpravljamo, kot sem že napisel tisti ki me kličejo in me ne dobijo lahko prijavljajo napako na TS, a kaj ko jih zavrnejo že na helpdesku, češ "to mora tisti ki ga kličete prijaviti, pri nas je vse ok"... in glej ga zlomka, po kar nekaj časa j*****a je bila napaka le pri TS :hudicek:
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Apr 2010 ob 10:32

Astras, narobe si razlagaš... preveč gledaš iz operaterjevega zornega kota. Predlagam ti, da stopiš še kdaj v cvetličarno ali pa pekarijo in še tam povprašaš, kako gledajo na vso situacijo. :D

Jaz na zadevo gledam kot uporabnik in me ne zanima, kje je napaka. Jaz sem uporabnik T-2ja in ga tudi sicer v zasebnem življenju branim (na forumu pa izpostavljam vse njegove hibe).
Sicer se to meni še ni zgodilo (ali pa ne vem, ker me nihče na to še ni opozoril - da me je klical, pa me ni dobil) ampak recimo, da bi se meni to dogajalo, kar se dogaja ostalim... Vem kaj bi marsikdo rekel, ki bi me klical: "Če te ne morem doklicati, potem raje zamenjaj operaterja. Jaz ne bom prijavljal napake. Meni deluje, če kličem druge, torej je napaka pri tvojem operaterju.". Meni, ki sem pa na T-2, pa je v interesu, da se napaka odpravi, zato bom tudi sprožil postopke pri T-2ju.... ampak po vaše oz. nekih telekomunikacijskih priporočilih je to napačen pristop. Torej lahko samo lepo in na kolenih prosim sogovornika, da se me usmili in prijavi napako pri svojem operaterju :?:

Uporabniki smo postali ležerni in pred leti, ko sta na slovenskem kraljevala samo Telekom in Mobitel, so zadeve dokaj delovale. Sedaj, ko je pa prišla neka nova "napredna" IP telefonija in nek sofisticiran UMTS, je pa število napak naraslo (namesto, da bi se zmanjšale), kar nas pošilja nazaj v kameno dobo. Komu se še ljubi kar naprej sporočati ene in iste napake. Enkrat prijaviš (pa ni važno s katerega konca) in zate kot uporabnika je zadeva zaključena... ne da pa tukaj berem, kdo mora kam prijavljat in da se uporabnike šeta od enega operaterja k drugemu in spet nazaj... dvakrat se samo še v mlinu govori zaradi takih zadev smo uporabniki kaj hitro nezadovoljni...
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 22. Apr 2010 ob 10:50

Komaj čakam, da slišim tisto situacijo iz cvetličarne oz. kako tam gledajo na to.

Lahko tudi na ZS, da ne boš smetil teme.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Apr 2010 ob 11:01

No, pa je astras-ov odgovor (pred mojim prispevkom) čudežno izginil! :nevem:

Kaj naj si mislim?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a The Menace » 22. Apr 2010 ob 11:16

Mogoče pa je napisal kaj proti pravilom foruma, in je admin izbrisal post? Slika :mrgreen: Ali pa se Cobane sam z sabo pogovarja? :nevem: :lol:
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 22. Apr 2010 ob 11:45

Pazite to: včeraj kliče nekdo iz TS k nam domov, na žalost me ni bilo doma, se je mati oglasila in ji pove majstr da neki rihta linijo in da če ne bo delalo da naj pokliče nazaj. Seveda ni znala kaj konkretnega prašat, tako da ne vem spljoh za kaj se je šlo. Seveda ni še nič zrihtano. Na številko iz katere je klical telekomovc pa se noben ne oglasi. No fort je klicu na TS help desk (ne vem zakaj), seveda brez moje vednosti in spet "T2 mora zrihtat", pozabu pa je prašat zakaj je TS klical. Do zdaj se ni več pojavil skrivnosten mož iz TS in sploh ne vem kaj naj si mislim o tem klicu in kdo mu je sploh reku da pokliče in sploh kaj je mislil da rihta. To bo še zanimivo. :hmm:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Ne delajo dohodni klici

Odgovor Napisal/-a tonimona » 22. Apr 2010 ob 13:44

mitja_i napisal/-a:Kot da je T-2 izumil telefonijo in postopke... Gre za postopke, ki so bili udejanjeni že dolgo pred T-2! In žal mi je, ampak meni se zdijo logični. Če ne bom dobil na telefon nekoga v ZDA, bom to prijavil svojemu operaterju in ne kar nekomu v ZDA...

In ja postopki so žal zelo omejeni, še posebej v odnosu T-2 TS. Pa ne mi rečt, da je samo T-2 kriv za to.
1.T-2 ni izumil telefonije, jo pa trži in zato ima tudi svoje obveze.
2.Če me ljudje ne morejo priklicat, bom to prijavil SVOJEMU operaterju, saj imam z njim pogodbo. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Odgovori