Patton router skurila strela,priključitev novega

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
gornik
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Avg 2010 ob 19:25
T-2: Že imam
Paket: VDSL

Patton router skurila strela,priključitev novega

Odgovor Napisal/-a gornik » 25. Avg 2010 ob 09:53

Posledica včerajšnje strele je skurjen Smart Mode VoIP Gateway router, , ki sem ga dobil od T2 poleg modema SVM 104. Sem namreč uporabnik T2 tv, interneta in isdn telefona.
Ker imam namen vzpostaviti domače brezžično omrežje sem kupil router Buffalo WHR-HP-G300N, ki podpira vse priključke kar rabim.
Priključil sem novi router na modem. Na modemu sem pustil vse priključeno kot prej: telefon, tv, 2x pc in povezavo z routerjem. Z novim routerjem bi rad pridobil še wireless za laptop in mobilni telefon.
PO priključitvi se vse lepo poveže in deluje tv,internetna povezava, telefon pa ne. Zanima me, ali moram za telefon še dodatno kaj nastavit?

Za pomoč bom hvaležen, Lp.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Patton router skurila strela,priključitev novega

Odgovor Napisal/-a RobertM » 25. Avg 2010 ob 17:08

V kolikor je bil Patton (Smart mode...)samo menjan poklici tehnicnicno pomoc (059000002)-naceloma mora delovati par minut po priklopu :)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

gornik
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Avg 2010 ob 19:25
T-2: Že imam
Paket: VDSL

Re: Patton router skurila strela,priključitev novega

Odgovor Napisal/-a gornik » 25. Avg 2010 ob 22:49

Router ni isti pač pa Buffalo WHR-HP--G300N. Ta ima možnost brezžične povezave. Ni kupljen pri t2.

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Patton router skurila strela,priključitev novega

Odgovor Napisal/-a The Menace » 26. Avg 2010 ob 00:07

Če ti je skurilo SmartNode/Patton/Črna škatlica na katero je priključen telefon pokliči na t-2 da je v okvari, pa ti jo pridejo zamenjati, ker ti telefonija drugače ne bo delala....Si ti slučajno priklopil telefon direktno v modem? :hmm:
"Kako je lepo biti glup "

gornik
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Avg 2010 ob 19:25
T-2: Že imam
Paket: VDSL

Re: Patton router skurila strela,priključitev novega

Odgovor Napisal/-a gornik » 26. Avg 2010 ob 09:40

Ja, v modem sem pustil vse tako kot je bilo prej. Samo novi router sem priključil namesto starega.Razlika je le v tem, da je bilo pri pattonu poleg napajanja še napajanje v vtič "line".

Odgovori