Ali IP DECT centrala moti Wi-Fi?

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
SteelCat
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 11. Avg 2009 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + TV

Ali IP DECT centrala moti Wi-Fi?

Odgovor Napisal/-a SteelCat » 20. Maj 2011 ob 00:08

Ojla,

Se opravičujem, če sem slučajno kje spregledal neko obstoječo temo, ki govori o tem, ampak sem iskal in nisem našel ničesar. Tem o različnih »IP DECT« aparatih je pa malo morje gor.

Pred kratkim smo doma preklopili iz posameznih naročnin na paket »T-4 DECT«, (če ne zaradi drugega zaradi cene). V paketu, za aparat dobiš prenosni »DECT« telefon "NEC G355" z lastno bazo. Ko sem prvič pisal na T-2 za določene tehnične podatke sem v odgovor dobil link do NEC-ove domače strani, katero sem že prej našel sam, vendar pa podatka o frekvenci bazne postaje tam ni.

Doma imam namreč tudi Wi-Fi omrežje in prenosni telefoni, vsaj običajni so znani po tem da delujejo na frekvenci 2,4 GHz, kar pa je enako kot pa Wi-Fi router-ji, kar lahko privede do motenj v signalu.

Ker sem od T-2 prejel odgovor, da oni niso seznanjeni z kakršnimi koli težavami glede tega me zanima me ali je kdo izmed vas, ki ima omenjen model telefona in Wi-Fi doma že imel kakršne koli težave?

Trenutno sta zaradi lokacije "MILAN-a" ter vtičnic »DECT« baza in router skupaj.

Hvala za vse odgovore,

Lep pozdrav,
Zoran

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Ali IP DECT centrala moti Wi-Fi?

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Maj 2011 ob 12:14

DECT sodeč po wikipedii dela na "Frequency: 1880 MHz–1900 MHz in Europe". Jaz imam DECT postajo manj kot 1m od routerja pa ni nobenih motenj.
Slika Optika od 30.5.2008

SteelCat
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 11. Avg 2009 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + TV

Re: Ali IP DECT centrala moti Wi-Fi?

Odgovor Napisal/-a SteelCat » 21. Maj 2011 ob 13:09

Hvala, kolega. Da bi iskal podatek, ki ga potrebujem na Wikipedi-i pod splošnim pojmom tehnologije "DECT" mi pa sploh na pamet ni padlo.
Zdele sem si članek prebral skoraj v celoti in celo piše stavek, da ne moti, ker ne deluje na enaki frekvenci. LOL.

LP,z

Boter
T-2jevec
Prispevkov: 146
Pridružen: 10. Okt 2006 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4 optika na optiki TS 100/10
Kraj: Celje

Re: Ali IP DECT centrala moti Wi-Fi?

Odgovor Napisal/-a Boter » 7. Okt 2011 ob 20:30

Ne moti, ne
Slika

Odgovori