cyber cafee

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

cyber cafee

Odgovor Napisal/-a Tody » 9. Okt 2011 ob 20:13

Živjo!

Sem dobil eno povpraševanje če znam postavit sistem za pač prostor, kjer bi tujci prišli in lahko telefoniral domov ali pač kamorkoli že. Zadeva bi morala laufat iz navadnih telefonov (torej ne preko skypa, gtalka...), ne rabijo biti pa čisto navadni navadni telefoni.

Torej iščem informacijo kdo v sloveniji zna postavit sistem za IP telefonijo in zadaj ves sistem za obračunavanje minut, ki so jih stranke porabile in podobno isto seveda potem tudi za internet. Če ne v sloveniji pa vsaj priporočilo za kak dober software, ki to zna?

Hvala,
Slika

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: cyber cafee

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 10. Okt 2011 ob 09:46

Tak primer na hitro, vzameš trunk (poslovni link 4+ številke) s parim številkam na T-2 postaviš svoj asterisk (FOSS) server (VOIP server da ne bo pomote) na katerega obesiš telefone. Asterisk je pa več kot sposoben vodit evidenco porabe s katero potem lahko obračunavaš porabo.

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: cyber cafee

Odgovor Napisal/-a Tody » 10. Okt 2011 ob 09:57

Sej v tem je fora. Rabil bi nekoga ki bo znal to skupaj zmetat, pravilen software naložit, rabil bi user frendly varjanto, da ne bodo potem blagajničarka SQL pisala da bo vidla koliko mora človeku zaračunat :)

Zaenkrat iščem ALL IN ONE varjanto oz servis.
Slika

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: cyber cafee

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 10. Okt 2011 ob 11:42

Ne poznam obstoječega softwerja za to, bi se gotovo kaj našlo - za postavite pa.. pomojem vsak ki se je kadarkoli igral z asterisk, za izvajalca direktno no idea.

En hiter gugl kasneje, http://wiki.asterbilling.org/index.php?title=Main_Page Asterbilling dela točno to kar bi rad :) Drugače pa išči "callshop" software.

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: cyber cafee

Odgovor Napisal/-a Tody » 10. Okt 2011 ob 13:07

Ja sem zdej mal guglov pa vidim da kar nekaj folka se ukvarja z IP telefonijo. Nekako nimam želje sam to postavljat, ker ni to moja firma in nimam časa skos tam viset ko bo šlo kaj narobe. Tko da se išče ena preizkušena varjanta, pa če kdo koga priporoči cool drugače pa skok v mrzlo vodo :)
Slika

kuharales
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 12. Okt 2011 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: cyber cafee

Odgovor Napisal/-a kuharales » 12. Okt 2011 ob 14:18

pozdrav
lahko me kontaktiraš zasebno na gsm t-2, ali pa kar pišeš zasebno na mail, skratka, kakor je moj znak na forumu, samo ime.priimek@t-2.net

Odgovori