Kaj ste vzeli?

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
sonny
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12. Sep 2006 ob 13:26
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Kaj ste vzeli?

Odgovor Napisal/-a sonny » 14. Sep 2006 ob 12:47

pozdrav

Zanima me katero opcijo ste izbrali tisti, ki ste imeli isdn pri telekomu pa ste presedlali na ip telefonijo. Torej a ste vzeli isdn vmesnik,ptsn vmesnik ali ip telefon, torej me zanima kaj se najbolj splača oz. je najbol.
Jaz imam trenutno isdn pa razmišljam, da bi pač vzel pstn vmesnik pa mel analogne telefone k me cenej pride k isdn, ker zdej mam itak en sam vrvični isdn telefon, pa bi nabavu prenosne, prenosni isdn telefoni so pa dražji od analognih ne. Zdej ne vem a če vzamem vmesnik dobim tud ip telefon? Pa zanima me če te T2 avtomatično odjave od telekoma al morš sam prekinit razmerje?

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 14. Sep 2006 ob 12:50

T2 te avtomatično odjavi od telekoma seveda, če ga za to zadolžiš (kar ga seveda) :D

Kero opcijo glede telefonov je pa čisto odvisno od posameznika. Jst mam naročen IP tel in PSTN vmesnik za fax. IP telefon bo v kratkem itq brezžični :P

kar se tiče vmesnika pa IP tlelefona, za vsako stevilko lahko dobiš ali IP tel, ali vmesnik.
Slika

e_boy
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 10. Sep 2006 ob 23:18
T-2: Že imam
Kraj: Lj.

Odgovor Napisal/-a e_boy » 18. Sep 2006 ob 00:13

doma imamo 2 brezvrvicna aparata ISDN (Gigaset SX) in jih bomo obdrzal, enako tud cifre..stroske pa placeval T-2... :wink: 8)

stary
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 21:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kr

Re: Kaj ste vzeli?

Odgovor Napisal/-a stary » 18. Sep 2006 ob 21:03

Testiral sem vse tri: ISDN vmesnik Patton, analogni Vood in IP telefon.

Patton sicer deluje v redu, vendar moraš imeti res razlog, da želiš obdržati ISDN aparate. Če si pred kratkim vložil in imaš ISDN telefone kolikor toliko vredne, potem ja, drugače pa nima smisla.

IP telefon Belco je katastrofa. Ker je vse zaklenjeno na MAC adreso, si z njim omejen in si nimaš kaj pomagat, če ti ne bo všeč. Všeč pa ti pri nejm marsikaj ne bo, razen če si za telefoniranje popolnoma nezahteven. Čeprav ima 100 spomina, so menuji katastrofalno urejeni, display pa je prava sramota. O pravih IP telefonih se bo splačalo razmišljat le, če bodo ponudili pri T2ju še kak drug model ali pa dovolili, da sam priključiš kak SIP telefon (Linksys, Cisco ... ).

V bistvu je najboljša rešitev analogni Vood. Res da moraš potem sam financirati telefon, ampak Panasonic ima nekaj analognih daljincev po ugodnih cenah, pa tudi Siemens ni tako nedostopen.

Odgovori