Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
mojcam
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Jul 2012 ob 17:35
T-2: Že imam

Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a mojcam » 4. Jun 2013 ob 23:49

Nekaj mi ne gre v račun. Klici preko T-2-ja v tujino so "praktično zastonj" (5,2 centa za vse države, kamor kličem), cene klicev na Telekom so zelo konkurenčne, cene klicev v mobilna omrežja so znosne (visoke, vendar ok, glede na to, da gre za mobilno omrežje), cene v ostala slovenska stacionarna omrežja pa naravnost oderuške (13,2 centa - skoraj trikrat dražje je klicati soseda kot kolega v Ameriko), pri čemer vse več ljudi brez spremembe številke preklaplja na Siol/Telemach/Amis in se z vedno več klicanimi po novem pogovarjamo po teh oderuških cenah.

Na koncu meseca vsakič ugotavljam, da sicer damo smešno malo za klice v tujino (a je teh zelo malo), za klicanje sorodnikov in znancev pa nanese toliko, da utegne to postati povod za menjavo ponudnika vseh storitev, čeprav sem nad vsem ostalim (razen s cenami stacionarne telefonije) navdušena. Še predplačniški SiMobil Simpl je cenejši ...

Mi lahko kdo pojasni, zakaj tako visoke cene?

Alien8
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 06:46
T-2: Še nimam
Paket: Vesoljski

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a Alien8 » 5. Jun 2013 ob 07:10

Tukaj ni kaj za pojasnit. Požrešni operaterji.

Če ceno v domačem prometu dvignejo za 1 cent, kujejo milijonske dobičke. Če dvignejo za tujino, dobijo za to drobiž.
99% klicev se zaključi v domačem omrežju.

Tudi sam sem že razmišljal, da bo evrotarifa kmalu cenejša (v povprečju) kot pa domači pogovori.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Jun 2013 ob 07:24

enostavno, prepričaj tiste ki so najdražji ko jih kličeš, da gredo na T-2, pa jih kličeš zastonj.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a Skorc » 5. Jun 2013 ob 09:18

Ja, ves svet se vrti okoli T-2, ker je oh in sploh :blbl:

OK, osebno sem zadovoljen s storitvami T-2. Še zdaleč pa družba T-2 ni biser.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a RobertM » 5. Jun 2013 ob 13:04

In tudi ni povsod možen :;
Tašča je na Siol-u in ona mene dražje kliče kot jaz njo. Sedaj se je naučila, da "pozvoni" in jo potem kličemo nazaj :)
Nikakor pa je ne morem naučiti, da nas na mobilni kliče za isto ceno :)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

mojcam
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Jul 2012 ob 17:35
T-2: Že imam

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a mojcam » 8. Jun 2013 ob 20:40

Medtem sem opazila novico, da T-2 s 1. julijem niža cene stacionarne telefonije (http://www.t-2.net/novice/2013/05/nizje ... emach.html), vendar je cena še vedno sorazmerno visoka iz zdaj sem podrobno preučila tudi konkurenco.

Če ostanem na T-2, bom dala najprej 20 EUR za odklopnino, 300 EUR priključnine in vsak mesec preko 20 EUR samo za telefonske impulze. Če grem h konkurenci, bom namesto priključnine sicer res plačala terminacijo optike (baje okrog 50 EUR), vendar bo internet cenejši, naročnina na telefon cenejša in z že vključeno minutažo (trikrat več kot porabimo sedaj) in skoraj 200 EUR dodatnega popusta ob dvoletni vezavi.

Prehod na T-2-jevo telefonijo se je v začetku splačal, ko so imeli vsi telefon na telekomu, jaz in domači pa oboji T-2. Zdaj, ko je ponudnikov telefonije malo morje, pa so cene telefonije enostavno previsoke, razen morda za super duper družinske pakete za primeren profil uporabnikov. Res mi je žal, ker sem bila vsa ta leta zagovornik T-2-ja, a kaže, da ga zapuščam. Če se konkurenca ni uštela in ne bo kar enkrat vmes dvignila cen, se bo po mojem izračunu po dveh letih nabralo skoraj 1000 EUR razlike v stroških.

(Po drugi strani imam pa tudi slabo izkušnjo od druge konkurence, ko je akviziter trdil eno, ko so prišli priključit, pa na pogodbi povsem druge cifre.)
Zadnjič spremenil mojcam, dne 8. Jun 2013 ob 21:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Jun 2013 ob 20:46

tvoji izračuni so malo .... čudni ?

ok 20 eur je odklopnina, ampak 300 eur ? 20 eur imaš pogovorov vsak mesec ?

kaj ti to govoris za navaden domači telefon ?

imaš optiko na voljo ?

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a Atoll » 8. Jun 2013 ob 21:15

Pa je teh 20 € treba plačati, tudi če odstopiš od pogodbe zaradi spremembe splošnih pogojev?
Cord cutter.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a rossi » 8. Jun 2013 ob 21:22

Hmmm. 1000 EUR razlike pri IP telefoniji? Toliko ni vse storitve skupaj v enem letu... tale izračun je kratkomalo... fail.

mojcam
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Jul 2012 ob 17:35
T-2: Že imam

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a mojcam » 8. Jun 2013 ob 21:44

Ja, optiko dobim čez kak mesec, morda dva. In ja, priklopnina je 300 EUR. To postavko sem opazila šele ta teden. Ko sem kak mesec nazaj spraševala, so mi zatrdili, da se lahko - če ni drugih gradbenih del - terminacijo optičnega kabla opravi "uzput" in da je priklopnina brezplačna. Zakaj zdaj kar naenkrat 300 EUR priklopnine, se mi ne sanja (možno je, da morajo dati 150 EUR občini in da 150 EUR računajo za delo lastnega monterja, ampak alternative ni).

In ja, ta mesec moram za 237 minut telefonskih v stacionarna slovenska omrežja pogovorov plačati 20 EUR, plus 3.5 EUR za telefon. Pri konkurenci je v 3 EUR vključenih 600 minut brezplačnih pogovorov.

Od kod 1000 EUR? 24 mesecev x 20 EUR = 480 EUR prihranka pri telefonskih impulzih. 300 EUR - 50 EUR = 250 EUR prihranka pri priključnini. 200 EUR prihranka zaradi akcijske ponudbe pri konkurenci. Potem pa še prihranek pri naročnini, pri čemer želim samo internet in telefonijo. Identična hitrost (100/10) + telefonija je pri T-2 24 x 10.5 EUR = 252 EUR dražja, a tudi če se zadovoljim z nižjo hitrostjo na T-2, je T-2 še vedno vsaj 24 x 3.50 EUR = 84 EUR dražji. Cenik je tule: http://www.t-2.net/ponudba/odprto-sirok ... mrezje/oso

Razumem, da je cena optike dražja kot v Ljubljani, ker občina kljub subvenciji, ki jo je dobila od EU, računa ponudnikom mastne pare, da lahko uporabljajo optiko, ampak isto ceno mora plačati tudi konkurenca. In neglede na vse ostalo se mi 20 EUR za dobrih 200 minut pogovorov zdi preveč.

Če je moj račun čuden, se z veseljem pustim podučiti o tem, kje ga biksam. (Povsem možno je tudi, da se je konkurenca kje uštela in da bo v kratkem malo popravila svoje cenike, ko ugotovijo, za koliko jih bo upravljalec omrežja dejansko ožel. Jaz sem informativno vprašala, koliko bi nas stalo, če bi se skupina ljudi dogovorila, da nekdo naroči gigabitno linijo, sam kupi vso potrebno infrastrukturo/routerje, plača vsa potrebna gradbena dela, in bandwidth po "oprti" optiki deli z ostalimi. Pa mi je postalo slabo, ko sem izvedela mesečno postavko na gospodinjstvo.)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Jun 2013 ob 22:14

optika, čigava optika ? to je zelo pomemben podatek. kateri kraj ?

če je OŠO, potem teh 300 eur pokasira izvajalec del in ne operater - T2

kari paket imaš ?

jaz bi ti vseeno svetoval paket TERA pri katerem dobiš 200 minut pogovora vštetih, hiter internet + ostale stvari. pa pol leta je -50%

mojcam
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Jul 2012 ob 17:35
T-2: Že imam

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a mojcam » 8. Jun 2013 ob 22:58

Trenutno imam VDSL 1/256 + telefon, preklapljam pa na OŠO optiko.

T4 Tera stane 46 EUR, kar je za vse, kar vključuje, zelo spodobna cena. Stane enako, kot plačujemo sedaj na VDSL-ju skupaj z impulzi, s tem da bi imela 100-krat hitrejši internet + dodatke, a ne potrebujem ne novega brezžičnega routerja ne mobilnika ne televizije (vse ogleda vredne programe v shemi S lovi že antena; če pa bi že televizijo, potem ima smisel samo, če se dokupi vsaj M ali L paket). Pri T-2-ju torej dobim 13 EUR višjo ceno kot pri ostalih brez dodane vrednosti oz. 22 EUR višjo ceno na mesec z vključenim L paketom za TV (in verjetno bi večkrat prekoračila 200 minut).

Ampak nečesa vseeno ne razumem. Če mi do hiše pripeljejo optični priključek in ne sklenem naročniškega razmerja, moram plačati "samo" 150 EUR, pa še upravljalec omrežja ne dobi niti ficka na mesec. Zakaj potem:
a) Izvajalec T-2-ju zaračuna 300 EUR, ne glede na to, ali je pri naročniku potrebno samo terminirati optični kabel (potem pa itak še vsak mesec upravljalec mastno zaračuna T-2-ju)?
b) Ni absolutno nobene razlike v ceni priklopa, če se vežem na dve leti. Zakaj za bele lise strošek priključnine ob vezavi odpade, za sive pa niti za cent?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Jun 2013 ob 23:08

za teh 300 eur se najbolje da se obrneš za izvajatelja ki napeljuje optiko in jo tudi vzdržuje, te podatke dobiš pa na občini.

ne mores pa primerjat pakete z konkurenco ker za to ceno ki je višja dobiš več kot pa konkurenca.

maš pa tudi paket t4 start
- internet 1/1
- 1x domača številka za stac. tel.
- tv z 90+ kanali
- 1x mobilna številka

mobilno kartico lahko daš tisti osebi ki jo največ kličete in potem to osebo kličeš iz domačega telefona brezplačno
(sim kartico daš v en star gsm ki je lahko tudi na polnicu ves čas)

33 če se ne motim je na ošotu ?

pa mislim da bi se dalo zmenit ob vezavi za 6 mesecev -50%

mojcam
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Jul 2012 ob 17:35
T-2: Že imam

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a mojcam » 25. Jul 2013 ob 17:45

S 50% popustom bi sicer prišparali 102 EUR (še vedno bi morali plačati 300 EUR priključnine, torej še vedno 200 EUR v minusu), vendar bi s T4 start za 11 EUR dražjo mesečno naročnino (v primerjavi z VDSL-jem) dobili enako počasen internet, enako drage telefonske impulze (torej še vedno 20 EUR mesečno dodatka na osnovno ceno paketa). Sicer še TV in mobilno številko, a tega ne potrebujemo. Ne pravim, da je sam T4 drag - zares je precej ugoden, vendar je namenjen drugačnemu profilu uporabnikov. (Poleg tega se nam, če bi že vzeli T4 start, cenovno ne splača na optiko, ampak bi lahko ostali na VDSL-ju.)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previsoke cene slovenske stacionarne telefonije

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Jul 2013 ob 20:50

je*ni OŠO ...

Odgovori