Telefon ne dela

Vse o T-2 IP telefoniji
Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 23. Mar 2006 ob 19:43

St. Peter napisal/-a:Mene zanima, ali analogna linija kaj vpliva na samo kvaliteto telefoniranja, se pravi ali bi se stvari kaj izboljšale? :?:

Sedaj uporabljam VOIP pa nisem zadovoljen (prekinjanje, linija občasno pade).
Če ti linija pada, definitivno prijavi problem na 0590 00002, ker telefonija pri T-2 je pač VoIP telefonija, pa če uporabljaš IP, ISDN ali analogni telefon. Pri slednjih dveh je vmes pač še ena škatlica, ki pretvarja signal v VoIP, tako da bi ti problem z prekinjanjem ostal.

Je pa tudi tako, da je kar nekaj ljudi imelo probleme s telefonijo pri T-2, če so istočasno vlekli fajle z interneta preko torrentov, edonkey-a, limewire-ja in ostalih P2P klientov. Namreč, če je VDSL linija malo slabša, lahko te reči "popapajo" vso upload pasovno širino VDSL linije in potem telefonija trpi, ker ne dobi dovolj pasovne širine za lastno delovanje.

Ogo

nodes
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 18:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a nodes » 23. Mar 2006 ob 21:52

bom naredil zadnjo izjemo
Bine napisal/-a: (Mimogrede: nevednost & neznanje vsekakor ni opravičilo. Zakaj se pa nisi pravočasno pozanimal kakšne možnosti telefonije so na voljo? Da se svet ne vrti okrog tebe pa upam, da ti je le jasno :? :?: )

Lp,
B.
točno tako.. izkoristili so mojo nevednost in potem še odsotnost pri montaži
dopuščam možnost, da nekdo, ki npr. operira slepič ne ve kaj je PSTN ko izpolnjuje el. prijavnico in da je to potrebno dodatno označiti

sam sem urigiral 10 min. po odhodu monterja od katerega sem dobil zagotovilo, da bo telefon zamenjan za CPE napravo

po klicu na help desk se mi je gospod rekel, da mu je prav žal ker ne more nič več storiti, ker sem pač tako označil (ne vem niti kje, ker sem imel v mislih ves čas ISND telefon), možnost dodatnega nakupa CPE naprave za trideset tisoč SIT (skrbi me ali bom potem tudi to moral sam skonfigurirat, kam potem z IP telefonom in njegovo škatlo?), lahko pa podate odstopno izjavo na Brnčičevo 41...konstruktivno, ni kej!
Bine napisal/-a:Če nočeš razumeti, pač ne morem pomagati.
Če imaš pripombe na kvaliteto opravljenega priklopa, lepo napišeš konkretno pritožbo.
kaj si nor, da bom po štirih dneh nedelujočega telefona sedel križem rok in pisal pisma, ko sem še komaj miril strasti v familiji
niti nimaš telefona, da bi kam poklical...iz GSMa v nedogled poslušat "vsi operaterji so trenutno zasedeni, počakajte trenutek" na liniji 0590 tudi ni prijetno za denarnico.

no ja, s sam svoj mojster sem si naredil še medvedjo uslugo.

mediji?

vsekakor bi bila npr. Trenja na tole temo zelo dobrodošla, tako za uporabljene kot potencialno zlorabljene v (ne)omrežju T-2

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 23. Mar 2006 ob 22:09

možnost dodatnega nakupa CPE

tu tiči zajec. IP telefon zamenjaj za analogni pretvornik...napiši dopis, vrni telefon na brnčičevo, vzami s sabo tudi Vood in boš fertik v 10 min. Tako sem naredil jaz.
Slika Optika od 30.5.2008

nodes
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 18:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a nodes » 23. Mar 2006 ob 22:45

se opravičujem
zadnja izjema
gulikoza napisal/-a:možnost dodatnega nakupa CPE

tu tiči zajec. IP telefon zamenjaj za analogni pretvornik...napiši dopis, vrni telefon na brnčičevo, vzami s sabo tudi Vood in boš fertik v 10 min. Tako sem naredil jaz.
dodatni nakup (kot mi je bilo zaukazano na helpu; dec zagaman (ni problema, če se ne bi počutil izigranega)) ali menjava je nekaj popolno drugega in bi že včeraj pri nas vladala družinska harmonija

tko sem pa še vedno bolj skleptičen in s trajnim grenkim priokusom

in to prvič po menjavi paketov od analognega 33.6 do VDSLja

zakaj ne morem klicati?

linija je še v testni fazi, poskušajte z večkratnim zaporednim klicanjem, da bo to naš operater opazil in vas potem priklopil....ali pa tudi ne?


:D

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 23. Mar 2006 ob 22:47

Nodes, nisi edini na tem forumu, ki mu stvari ne delujejo, kot bi morale, zato se, prosim, ne obnašaj tako ;)

O ne delujočem klicanju ven smo že debatirali, priporočam ti uporabo iskanja, kjer ti lepo piše, kako se reč porihta.

HardwareMaster
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 00:38
T-2: Že imam
Paket: 1/1Mbit + 2xIPTV + 1xIPVO+UMTS
Kraj: Domžale - Pšata

Odgovor Napisal/-a HardwareMaster » 25. Mar 2006 ob 00:51

Zdravo! Zgoraj je nekdo omenil (pa ne vem ce sm prav zastopil), da je zamenajl IP telefon za Pattona? Pri nas doma mamo same ISDN telefone (3 zicne + 1 brez zice), ker pa je predraga mati malo zabrljala na pogodbi in oznacila IP telefonijo smo seveda dobili IP telefon brez Pattona (pod opombe je sicer napisala da bi radi uporabljali tudi obstojece ISDN telefone, samo mislim da opomb niti nobeden ni bral). Zdej pa me zanima ce je mozno (brez doplacila) menjat IP telefon za Pattona, ker mi je res skoda da mi doma brez veze stoji tolk telefonov.

Aja pa se to. Odmevanje in prekinjanje telefona. Odmevanje se baje da resit s tem da zmanjsas glasnost slucalke, kaj pa prekinjanje? nikjer na forumu nisem zasledil tega problema, zato sprasujem tu.

Kar se pa tice tebe nodes, ti bom pa takole rekel. Zakaj si navalil ko svinja v buce na T-2, ce se prej nisi pozanimal kaksni dolgotrajni postopki so, ter kaksne probleme ima folk z opremo (tisti ki jih imajo). Jst preden sm narocil T-2, sem se pripravil na najhujsi scenarij, pa se je na koncu (sicer po mojem zelo grdem in krutem napizdevanju telekomovcev) vse prav lepo koncalo, s tem da mi vsake tolk casa TV narise velike kocke (kot da mu zmanka linije in buffering fila), telefon pa sicer zelo redko, ampka vseeno, prekinja. Pa kaj. Stvar sem hotel imeti in jo imam (prav tako sem imel doma kregarijo, lala hopsasa da ne dela tko k more, pa kaj, so se sprijaznili in cas tece dalje). Zacni uporabljat T-2 z vidika da je to nekaj novega in da se ni cisto 100% vse, pa se prilagajaj, ne pa da pizdis kako ti nic ne dela, poleg tega pa si sam, oprostite izrazu, dost smotan da si zadevo se dodatno zakompliciras. T-2 se BO postavu tako kot telekom, samo cas jim je treba dati. Pa nehaj jokat in stokat, naredi kar mislis da je najboljse zate, samo ne nakladaj in obtozuj vse po vrsti!

(mal sem se razprical, upam da nisem komu prevec stopil kam)


LP,

Jure

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 25. Mar 2006 ob 12:30

HardwareMaster, a ti telefon prekinja, ko kaj vlečeš z interneta?
Drugače pa pokliči na T-2 tehnično pomoč in jim povej problem, da ti preverijo s kakšno brzino se ti VDSL modem povezuje.

Ogo

HardwareMaster
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 00:38
T-2: Že imam
Paket: 1/1Mbit + 2xIPTV + 1xIPVO+UMTS
Kraj: Domžale - Pšata

Odgovor Napisal/-a HardwareMaster » 26. Mar 2006 ob 12:17

Mnja, sem tudi sam pomislil na to. Pa vendar je telefon prekinjal kjub temu da je bil router off in da sta bila oba Aminota ugasnena, tko da mislm da problem ni tu.

Sej morm poklicat na T-2 ze zarad TVja, k tud vsake tolk casa mal "pokvari" sliko. Hecno je da internet dela 100% brez problema (za enkrat, ne da bi se hvalil, niti enkrat nism se imel disconneta, ze skoraj 4 mesece).

Razdalja voda od centrale do moje hise je tocno 1564m (T-2 zagotavlja polno ponudbo paketov, max. hitrost +3TV + usi telefoni do 1500m, vsaj tko so meni rekli na T-2, se pravi da tu nebi smelo bit problemov glede na to da imam 1/1 povezavo +1telefon +2TVja, hisa je pa stara 3 leta, se pravi je napeljava nova)

Upam da se se te male malenkosti odpravjo, ki pa konec koncev niti niso tako zelo nadlezne.

Lp,

Jure
Slika

frenki
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 08:32
T-2: Že imam
Kraj: celje

Odgovor Napisal/-a frenki » 31. Mar 2006 ob 11:23

Ali ima mogoče kdo podoben problem,da mu analogni telefon ne
kaže ID klicočega

Uporabniški avatar
bcar
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:06
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL
Kraj: Povžarija

Odgovor Napisal/-a bcar » 31. Mar 2006 ob 12:10

frenki napisal/-a:Ali ima mogoče kdo podoben problem,da mu analogni telefon ne
kaže ID klicočega
Men na siemensu A140 dela caller ID

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 17. Avg 2006 ob 12:29

Meni res ni jasno v čem je fora, da ko priklopiš vso naročeno opremo zadeve ne delajo. Pa saj je ja jasno napisano katere storitve so naročene.

Od včeraj sem odjemalec T-2 storitev. Net in IP-TV delata OK (v prvi fazi ga je net nekaj sviral ampak s časom se je zadeva uredila - jasno po N klicih na tehnično pomoč). Telefon pa nedeljujoč - v statusnem oknu preberem, da je telefon "naložil" nastavitve (LAN vrata, PC vrata ter Telefonska številka). Na displeju pa piše "Pri. Streznik". Le kaj je treba tako kompliciranega storiti, da zadeva zalaufa. Na drugi strani telefonskega drata mi pojasnujejo v stilu "Bom dal tehnikom ... tekom dneva bo ... ". Pa nič od tega. Zdaj sem pa že mal preveč nestrpen :roll:

Če bere kdo od pristojnih - gre za pogodbo 42497.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
sstone
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Jul 2006 ob 13:30
T-2: Že imam
Paket: 10/1

Odgovor Napisal/-a sstone » 18. Avg 2006 ob 16:36

Mene so priklopli danes, telefon ne deluje, Pri. Streznik :D, me je pa ze klical njihov tehnik in povedal, da bo se nekaj probal, pa me nazaj poklice.
Slika <- čakal sem
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Avg 2006 ob 16:49

Stone, obvesti nas, kako se bo razpletlo. :)
Optika 100/10

Odgovori