Račun za telefon

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
XPfrik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 16:35
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Kranj

Račun za telefon

Odgovor Napisal/-a XPfrik » 20. Mar 2006 ob 17:08

Sprašujem prisotne, če njih tudi moti da v primeru naročenih večih telefonskih številk dobiš kar lepo skupen račun.

Meni osebno je to popolnoma nelogično in mislim, da tudi ni v skladu z splošnimi pogoji (če se ne motim bi morali dati račun z vsemi klicanimi številkami, trajanjem in stroški). Vsi klici se zapisujejo v bazo in a jih je potem tak problem potegnit iz baze glede na telefonsko številko. Sicer obljubljajo vsak mesec da bo to v mesecu rešeno - ampak to že od decembra. Valjda da bi moral biti obračun glede na vsako številko.

Ali to moti še koga? Ali je morda na obzorju le kakšna skorajšnja rešitev tega problema?
Slika

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Odgovor Napisal/-a FRAN » 20. Mar 2006 ob 17:48

Ja, tudi mene moti skupen račun za več telefonskih številk :shock: .

Na samem začetku so rekli, da je možno dobiti razdeljeno po številkah, da pa je potrebno zahtevati pismeno. Sem zahteval pismeno. Nič niso naredli. Zdaj trdijo, da imajo sistem na testiranju in da bo začel delati v mesecu ali dveh in da bojo vsakemu izstavili razčlenjen račun ne glede na zahtevo. No, to bi bilo povsem normalno ob vsej današnji tehnologiji. Npr. Simobil ima to že porihtano od samega začetka delovanja od 25. marca 1999 :!: .

Sine, kakšne so kaj tvoje informacije glede tega?

Lepo se imejte.
Slika

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 20. Mar 2006 ob 21:38

Fantje imajo po mojem nek garažni obračunski sistem, ki je vkup nametan, samo da dela. Mi diši, da je reč v principu le en par nekih perl in/ali SQL skript. :?
Ker vsi spodobni obračunski sistemi brez problema podpirajo izpise pogovorov po telefonskih številkah. Slednje je nekaj povsem osnovnega, brez čigar nobena spodoben telekomunikacijski operater/ponudnik ne more živet. V principu spodobni obračunski sistemi ponujajo milijon reči več, kot zgolj izpise pogovorov.

Ogo

Vazl
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 06:40
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Vazl » 21. Mar 2006 ob 06:44

Meni je šele tretji operater pojasnil, da to ne bo mogoče še kakšna dva meseca, prva dva sta rekla da je dovolj pismena prošnja ( ki je mimogrede izginila neznano kam...)

LP, Z

Odgovori