Siol v tožbi

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Siol v tožbi

Odgovor Napisal/-a Jaka » 5. Dec 2006 ob 22:03


T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Dec 2006 ob 22:36

Tukaj se moram postaviti na stran SiOLa - vedno sem proti omejevanju svobode govora. In objava na spletnih blogih in Forumih ni nič drugega kot govor, odnosno izražanje svojega mnenja. :evil:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 5. Dec 2006 ob 23:00

To ustavno pravico lahko prakticiraš samo dokler z njo ne posegaš v pravice drugih ...
Sicer pa načeloma tut jaz podpiram freespeach.
SlikaSlika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Dec 2006 ob 23:05

Spletni Forum ali spletni Blog je pač le izražanje mnenja. OK, morebiti je Blog bolj "ošter" od Foruma, saj je pisec ponavadi podpisan na tak ali drugačen način.

Ampak zanimivo, da se ni Hanžek nič oglasil glede svobode govora. A ni to zanimivo? :P :evil:

Vse kar bodo državno-birokratski fičfiriči dosegli s tem je, da se bodo blogi in Forumi selili na strežnike izven države (recimo v ZDA), kjer bodo pisci lahko pisali svoje zgodbe naprej. In državni organi bodo lahko cepetali, skovikali in jadikovali, ampak Forumi in Blogi bodo obstajali še naprej. In vedno več folka bo hodilo tja brat in pisat, saj ne bo cenzure Beda, zguba cajta, zguba dnarja, zguba energije. Hanžek si pa še naprej po nosu vrta... :evil:
Optika 100/10

stojko123
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 30. Avg 2006 ob 22:42
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + TV + TEL (PSTN)
Kraj: KRANJ T2 OPTIKA

Odgovor Napisal/-a stojko123 » 5. Dec 2006 ob 23:34

pa ne vem kaj si misli ta naša vlada.zadnje poteze so katastofa



39. člen USTAVE RS

(svoboda izražanja)

Zagotovljena je svoboda izražanja misli, govora in javnega nastopanja, tiska in drugih oblik javnega obveščanja in izražanja. Vsakdo lahko svobodno zbira, sprejema in širi vesti in mnenja.

Vsakdo ima pravico dobiti informacijo javnega značaja, za katero ima v zakonu utemeljen pravni interes, razen v primerih, ki jih določa zakon.

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 6. Dec 2006 ob 09:35

Ravno tako:


34. člen

(pravica do osebnega dostojanstva in varnosti)

Vsakdo ima pravico do osebnega dostojanstva in varnosti.


35. člen

(varstvo pravic zasebnosti in osebnostnih pravic)

Zagotovljena je nedotakljivost človekove telesne in duševne celovitosti, njegove zasebnosti ter osebnostnih pravic.


38. člen

(varstvo osebnih podatkov)

Zagotovljeno je varstvo osebnih podatkov. Prepovedana je uporaba osebnih podatkov v nasprotju z namenom njihovega zbiranja.

Zbiranje, obdelovanje, namen uporabe, nadzor in varstvo tajnosti osebnih podatkov določa zakon.

Vsakdo ima pravico seznaniti se z zbranimi osebnimi podatki, ki se nanašajo nanj, in pravico do sodnega varstva ob njihovi zlorabi.
SlikaSlika

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Dec 2006 ob 12:05

Sodna prepoved je pač sodna prepoved.
Tudi v drugih medijih (in drugih državah) povsem običajen pojav, če tožeča stranka to zahteva.

S tem proces ni končan, saj gre v teh primerih običajno še za druge postopke (tožbe) in so to večinoma začasne prepoved/odredbe.

Tu mislim, da ne gre za cenzuro medijev (konec koncev bo zdaj avtor moral dokazati resničnost svojih navedb, sicer bo izgubil tožbo), ampak zgolj za zavarovanje integritete tožeče stranke.

Drugače povedano: problem bi bil, če bi sodišče prepovedal BLOG na SIOLu v celoti.
Slika

Uporabniški avatar
LyLa
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 13. Jun 2006 ob 07:37
T-2: Že imam
Paket: 10/2 & ipTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LyLa » 6. Dec 2006 ob 16:01

Aja, gdč. Judova lahko pa kar po vrsti objavlja intimne dogodke tistih, ki jih pač navaja v svojem delu?
A to pa ni poseg v njihove pravice in zasebnost, blatenje, obrekovanje, .. ?

Če je vse to kar je Gušti objavil lahko rečem samo, da taki bolniki po pozornosti slej ko prej grdo potonejo in da se mi ženska kratko/jedrnato smili v vsej svoji patetiki.

Ana Jud
Iz Wikinavedka, proste zbirke navedkov in pregovorov
* Poglejte, spim tako z LDS-ovci kot z SDS-ovci. Ne delam strankarskih razlik. (o nadstrankarski intimi)
* Zakaj ima ženska pičko, če ne zato, da fuka? (o funkciji spolnega organa)
* Urednica Obolnarjeva pa je po vsej verjetnosti zrela za trajno terapijo s kosmodiskom. Zaradi sesedanja hrbteničnih vretenc, seveda. (o neobjavi provokativnega intervjuja z Joschko Fisherjem in bolezni njenih šefov)
Pa tale prostaškost se ji bo vrnila kot bumerang. Aj, aj, aj ...
Slika

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Dec 2006 ob 16:12

Jaz nisem bral njenih knjig.
Poznam primer samo toliko, kot je bilo o tem govora po nekaterih medijih; pa še to površinsko.

Če se ne motim, so nekateri akterji vložili zahtevek za sodno prepoved prodaje njene knjige, vendar je sodišče to zavrnilo.
Predvidevam, da z utemeljenim razlogom.
Tisti, ki se čutijo blatene ali oškodovane, bodo že vložili tožbo proti njej.

Jaz sem samo pojasnil, zakaj vsaj po mojem mnenju tu ne gre za cenzuro interneta.
Slika

Uporabniški avatar
LyLa
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 13. Jun 2006 ob 07:37
T-2: Že imam
Paket: 10/2 & ipTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LyLa » 7. Dec 2006 ob 07:35

Ne me narobe razumet, moj post ni bil namenjen tebi konkretno kot odgovor, bil je pač razmišljanje naglas ;)

Tudi jaz jih nisem brala, pa jih tudi ne bom. Že tako mi dovolj neumnih informacij vsakodnevno zapolni glavo, katerim se ne morem izogniti. S kom si pa ona deli posteljo me pa v osnovi prav čisto nič ne zanima.

Prepričana sem, da Gušti ne laže in novinarka, ki se upa biti tako predrzna bi lahko bila malo manj občutljiva.

Siolu je pa vse skupaj samo dobra reklama v končni fazi.
Slika

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Odgovor Napisal/-a antjest » 8. Dec 2006 ob 10:30

Obstaja nek pregovor, da resnica boli in glede na reakcijo je Guštijeva resnica tole teto hudo zabolela.

In ker so bili nekateri očitno zelo zadovoljni z uporabo njenega organa, se je sodišče takoj zganilo, za razliko od prepovedi izida njene knjige.
Očitno niso bili omenjeni v njej. Ko pa bodo odslužili svojemu namenu, bodo razgaljeni v naslednji.
Na koncu bo pa še sama potonila v lastni gnojnici.
Še en pregovor. Za vsako rit palca raste.

Sploh pa ne razumem, da nekdo plača da bere njene nebuloze. Tut če mi jo kdo šenka bi šla direkt v star papir.

Sem pa res cepec ker sploh zgubljam čas za tole ... :oops:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Dec 2006 ob 10:49

Nisi - zavzemanje za boljši Svet zahteva žrtvovanje vsakega od nas! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stajerc » 9. Dec 2006 ob 20:01

Tukaj bi jaz kaznoval avtorja bloga. Nevem s kako pravico si eni drznejo žaliti ljudi. Očitno mu gre v nos, ker mu Ana ni dala, pa je gustek sklenil, da se maščuje.
Je pa Ana Jud po mojem mnenju edina profesionalna novinarka v smilsu izvirnosti.

Nekateri se pač zanašajo na svobodo govora. OK, pol pa naj nekdo piše laži o tebi, pa me prav zanima, kaj boš tedaj dejal!
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
LyLa
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 13. Jun 2006 ob 07:37
T-2: Že imam
Paket: 10/2 & ipTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LyLa » 10. Dec 2006 ob 00:41

Hopla, kaj pa če je vse res? PRESS

Če se prav spomnim je bila gospodična Judova ob Guštijevem postu užaljena oz prizadeta, kar pa pomeni da je Gušti povedal resnico, le da na malo manj sofisticiran način, kot bi dotična gospodična to želela ;)

Na blogu jakove misli je avtor kar dobro povedal, da si je itak sama nalepila etiketo Kurbice. S čimer se zaenkrat (žal) čisto strinjam.

Če bi Guštinov lagal, bi se še strinjala s kaznijo, ker bi šlo konec koncev res za blatenje imena, če pa govori resnico, naj se pa gdč. Jud kar lepo skrije za platnicami svojega prostaškega image-a.
Slika

Uporabniški avatar
moglasi
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 23:12
T-2: Že imam
Paket: TV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a moglasi » 23. Dec 2006 ob 18:52

stajerc napisal/-a:Tukaj bi jaz kaznoval avtorja bloga. Nevem s kako pravico si eni drznejo žaliti ljudi. Očitno mu gre v nos, ker mu Ana ni dala, pa je gustek sklenil, da se maščuje.
Je pa Ana Jud po mojem mnenju edina profesionalna novinarka v smilsu izvirnosti.

Nekateri se pač zanašajo na svobodo govora. OK, pol pa naj nekdo piše laži o tebi, pa me prav zanima, kaj boš tedaj dejal!
To se mi zdi bedasto...
Judova lahko piše o drugih kar hoče.. ko pa njej nekaj ni všeč.. prec laufa jokat na sodišče.

Sicer pa.. sem jo videl in slišal na Piramidi...
In njen nastop je samo potrdil kaj si mislim o takih osebkih...

l.p.

Odgovori