problemi z explore.exe

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
nSk
Faca
Prispevkov: 153
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: Mengeš

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a nSk » 20. Jun 2007 ob 20:08

SUSE je med najbolj grafičnih in najbolj podobnimi Windows desktopu... Tko da žal ti ne morm pomagat prov nič... verjetno se moraš samo navaditi na malo drugačno zasnovo... Malo se zajebavaj.... Sj so vse funkcije približno enake...

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a KoMar » 20. Jun 2007 ob 22:24

No, težav se res ne rešuje tako, da se reče "pojdi na Linux". Pač reinštaliraš Winse, pa je...

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a madpanter » 20. Jun 2007 ob 22:26

@ axl: ne daji enterprise desktop ampak si cukni lepo open suse in izberi KDE namizje ki je lepo in uporabno. Zelo dober linux je tudi mandriva. ;-)

@ komar: rešitev je pojdi na linux ;-) :D :D
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a KoMar » 20. Jun 2007 ob 22:36

Linux niti slučajno ni lažji za uporabo - sicer pa, če bi bil, bi imel večji tržni delež ;)

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a madpanter » 21. Jun 2007 ob 07:33

Mislim, da sva že imela dolgo nazaj debato o tržnih deležih med lin-win. In če malo spremljaš vidiš, da vedno več ljudi in vedno več državnih uprav ima linux kot sistem, dobr primer je recimo dell kjer je začel ponujat ubunto kot opcijo, ker pri večina brand name kiblah kaj druzga kot windowse tudi nemorš naročit in zato so bili razširjeni. Nažalost včasih ni bilo alternative kot pač microšit in ima zato velik tržni delež, marsikateri ljudje se pa ob besedi linux ustrašijo kao, da je zajeban za uporabo. Ja bil je zajeban 5+ let nazaj pa še takrat ni bil toliko :razz:. Skratka linux je lahek za uporabo in se ga hitro naučiš uporabljat.

Torej kratki razlogi za velik tržni delež microšita:
- prednaloženi na brandname kiblah
- priznam da so user bolj friendly kot linux (ampak počasi linux tudi napreduje)
- veliko igric in programja napisanega za njih (tudi to se spreminja počasi)

Skratka če mene vprašaš so to edini razlogi da microsoft windows še plava na površju ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a Razor » 21. Jun 2007 ob 08:15

Alternativa je bila, sam ni bla tok "prjazna" :)
Slika
Slika
Slika
» MG.

Axl
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Feb 2007 ob 11:59
T-2: Že imam

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a Axl » 21. Jun 2007 ob 11:36

bom ¹ou kr na windows server 2003 enterprise edition
èe bo pa kj tak¹nga bom pa puppy linux vzel
Slika

LP

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a oyoy » 21. Jun 2007 ob 12:35

čeprav je debata winsi vs. linux offtopic, bom dodal svoje mnenje in izkušnje.
kot popoln računalniški noob sem pred 4. leti kupil prvi računalnik, na katerega je kolega inštaliral seveda winse. dolgo časa sem se potem mučil z winsi, jih spoznaval, se z njimi boril (pač težave, kot ji ima vsak neuki uporabnik) in se nazadnje z njimi spoprijateljil.
ko sem šel korak naprej in se začel ukvarjati z igralnimi serverji, sem želel serverje postavit na linuxu - pač priporočila izkušenih uporabnikov. sprobal sem najprej ubuntu, pa potem suse, mandrivo in še nekaj distribucij. nikakor se nisem mogel navaditi na linux - verjetno je krivo tudi to, da sem nekoliko starejši, tako da v šoli nisem imel nikoli niti ure pouka iz računalništva, zato nimam nobenega (pred)znanja. saj ne, da mi ni uspelo nič, ampak niti približno nisem mogel stvari obvladovati tako kot na winsih. še največja muka pa je bila konzola in ukazi. kljub vsem vodičem, ki sem jih našel na netu, sem zmeraj obupal. mogoče tudi zato, ker se mi na winsih zdi določena stvar tako enostavna, na linuxu je pa taista stvar zame problem, ki ga pogosto nisem znal rešit.
zato sem vedno "pristal" nazaj na windowsih.
Slika

Uporabniški avatar
Quakke
Faca
Prispevkov: 196
Pridružen: 9. Apr 2006 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 50/50 + IPTV + Telefon
Kraj: Ljubljana - Šiška

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a Quakke » 10. Jul 2007 ob 21:41

Ta problem, ko explorer.exe zasede ves CPU imam tud jest. Rešm ga pa tko, da ta proces skenslam v Task Managerju in kliknem File -> New Task (Run...) in vtipkam explorer.exe in stvar normalno funkcionira... za nekaj časa. :neutral:
VDSL uporabljal od 20.5.06 do 15.6.07, skupaj 391 dni.

Slika

Axl
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Feb 2007 ob 11:59
T-2: Že imam

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a Axl » 12. Jul 2007 ob 07:02

jaz sm mogu explorer.exe vsakih pet minut skenslat

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: problemi z explore.exe

Odgovor Napisal/-a dal » 12. Jul 2007 ob 14:13

Kaj pa delaš, predno explorer.exe skoči na 100%?

Vzrokov je lahko več, od kakšnih spyware .dll-ov do prikazovalnikov vsebine (naprimer imaš kakšen .avi ali .mpg in ti zabije procesor, ko prideš v tak direktorij, ker hoče pokazati lastnosti datoteke).

Odgovori