Instant internet pri Mobitelu

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 10. Avg 2007 ob 23:17

Helou, zanima me vaš mnenje o tej ponudbi. Namreč, delam preko neta in večkrat bi šla na vikend, pa je itak nekje za devetimi gorami in devetimi vodami, kjer nimajo urejenega neta. Pa mi je zanimiva in seveda cenovno najugodnejša varianta za 100 MB, čeprav nisem ravno prepričana, da je to dovolj, ker nimam občutka, koliko je sploh to. Potrebovala bi samo za pregledovnje e-pošte, loudanje kratkih priponk - word dokumentov in njihovo pošiljanje naprej. Jasno mi je, da loudanje vseh treh delov Lord of the rings odpade :D :D :D !!!

Mi lahko prosim razloži to kaka dobra duša recimo v verziji "za telebane"? :oops: :razz: ;-)
Muchas gracias!

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a Jaka » 11. Avg 2007 ob 00:05

Jaz grem gor preko simobila nimam nobenega paketa pač plačam koliko porabim. Samo je to še vedno kar drag špas tako, da se probam tega čim bolj izogibat, če se le da.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a BOBI » 11. Avg 2007 ob 00:51

Kot prvo, moraš imeti signal na vikendu, v nasprotnem ti to nič ne pomaga.
100m. ni tako malo, če računaš da uporabljaš samo za konec tedna in še to bolj za surfanje in pošto. V primeru, da pa presegaš 100. pa naslednji mesec uzameš večji paket.
Včasih je Mobitel to imel na vezan sistem (24mesecev), sedaj pa ne vem, upam da ne več.

Če se ti ravno ne mudi, počakaj na jesen, ko T2 štarta z UMTS-om, ker verjamem da bo bolj ugodno ;-)

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 11. Avg 2007 ob 09:15

jaz sem najdo tale program sicer velja samo 30 dni in grem lahko na net preko pc ja preko simobila brez dodatne kartice ali naročnine,sam kot je Jaka reku je verjetno predrago,pa tud strani mi je odpiralo po 30 sekund in še več.
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a BOBI » 11. Avg 2007 ob 09:45

Malo sem raziskoval okoli "instant interneta" pri Mobitelu in podatki so sledeči:
Za uporabo moraš sklenit novo naročniško razmerje, kjer dobiš sim kartico za ta usb modem. Plačilo modema je 20€ in pa za paket mini, to je prenos podatkov do 100mega še dodatnih 8€ na mesec. Lahko se odločiš tudi za večje pakete, tako da za paket do 1giga prenosa pride naročnina 20€.
Brzina prenosa podatkov, je odvisna od samega signala, kar pomeni, da v mestih in na določenih krajih, kjer je UMTS signal, pride do 3,6mbit, tam kjer pa je samo GSM signal pa brzina krepko pade.
Če se odločiš za nakup po teh pogojih se zavežeš z pogodbo v trajanju 24 mesecev, če pa kupiš modem po polni ceni, pa znaša modem 320€ in pa seveda brez vezave.
Omogočena je tudi uporaba v tujini, kjer pa se ne upošteva paket, ampak cenik tujega operaterja.

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 11. Avg 2007 ob 10:51

skratka za preseravanje ni... me tudi mika, ampak bom raje počakal na t-2...
Slika
Slika - FTTH optika

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 11. Avg 2007 ob 13:12

BOBI napisal/-a:Malo sem raziskoval okoli "instant interneta" pri Mobitelu in podatki so sledeči:
Za uporabo moraš sklenit novo naročniško razmerje, kjer dobiš sim kartico za ta usb modem.
ni nujno skleniti novega narocniskega razmerja... lastniki laptopov so ze navajeni, da imajo se eno dodatno SIM kartico, ki je zaklenjena zgolj za prenos podatkov

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a BOBI » 11. Avg 2007 ob 16:49

wifi4all napisal/-a:
BOBI napisal/-a:Malo sem raziskoval okoli "instant interneta" pri Mobitelu in podatki so sledeči:
Za uporabo moraš sklenit novo naročniško razmerje, kjer dobiš sim kartico za ta usb modem.
ni nujno skleniti novega narocniskega razmerja... lastniki laptopov so ze navajeni, da imajo se eno dodatno SIM kartico, ki je zaklenjena zgolj za prenos podatkov
Saj sem napisal da ni potrebno. V tem primeru plačaš modem polno ceno (320€), kar se mi pa zdi nenormalno visoka cena.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a pack » 12. Avg 2007 ob 02:09

Instant internet - saj je debata o tej ponudbi, ali ne? Na tej strani je vse lepo napisano, samo tiste **** je treba spodaj prebrati.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a madpanter » 14. Avg 2007 ob 15:49

Fotr ma gprs pcmcia kartico pri mobitelu z 1gb prenosa. Potem je kupil pcmci za PC in sva nardila iz enega starega pc-ja switch in tako ma net po celi bajti. Zdej razmišljam o routerju, da bo še wireless sam bomo videli. Drugače sva kupila še dodatno zunanjo anteno, da je dober signal sam nažalost več kot 7-8kb/sek negre (gprs, umts ne vleče) ampak net je net in za nlb klik ter malo pobrskat je dober. Naročnina za 1gb paket je pa če se nemotim 5000 bivših SITnic.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 22. Avg 2007 ob 22:23

Hja, če se obeta ena mikavnejša ponudba na t2 ... seveda, se ne mudi tako zelo zelo! :D
Ej, super hvala za vse infote, seveda bom verjetno še butnila kako oslovo vprašanje vmes, če mi kaj ne bo jasno, držim pesti za ponudbo s t2.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Instant internet pri Mobitelu

Odgovor Napisal/-a madpanter » 23. Avg 2007 ob 07:23

No popravek glede hitrosti. 17kb/s trenutno dela ker je mobitel nadgradil anteno na edge :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori