Na pomoč glupi windowsi na delu

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
pangro
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 00:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: kranj

Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a pangro » 27. Sep 2007 ob 10:55

Problem je sledeči.Vsakič ko je kolega zagnal windowse mu je začek monitor utripat pa karkol si naredu v windowsih je monitor utripnu potem so se ikone začele spreminjat in zadeva se je stopnjevala do popolnega kolapsa in comp se je kar sam resetiral.Pa zmeraj ko si na novo štartal windowse je bilo isto praktično v windowsih nisi mogel narediti nič.Ja nič sem rekel bomo pa še enkrat inštaliral windowse pa bo ,očitno je en virus na delu ki mu ne moremo do živega.Jaz lepo dam not inštalacijski cd za windowse xp, zbrišem particijo, novo particijo nardim ,sformatiram hd in na novo naložim windowse.Spet zalaufam frišne windowse in spet isto, comp je bil tak kot da ga je hudič obsedu.Pa sem rekel bom pa linux gor dal pa da potem vidim.Naložim linux puppy na hd in zadeva normalno deluje nobenega utripanja nobenega kolapsa(očitno linux zakon).Pa si rečem daj bom še enkrat naložil windowse pa da vidmo.Naložim windowse spet ista zgodba.Naložim nazaj linuxa,normalno deluje pa sem kolegu kar linuxa gor pustil ampak linux je malo bolj zajeban pa bi mu rad gor windowse dal.Ljudje pomagajte mi prosim.Ali je možno da obstaja tak virus da se enostavno zažre v hard disk pa tudi če hd sformatiraš nič ne pomaga in se pač virus še enkrat aktivira ko naložiš windowse.Ali bom moral uporabiti kakšen tak program ki enostavno hd rasfuka ga zbriše v nulo pa kakšnega priporočate.In ali je možno da se je virus naselil v ram ampak kakor jaz vem se ram popolnoma zbriše ko resetiraš comp.Lahko pa da je kaj drugega narobe.Ljudje če lahko pomagajte.Hvala.Aja administrator se opravičujem moral bi to temo dat v splošni pogovori ki niso povezani s t2 pa sem zajebal a se to da zrihtat.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a pack » 27. Sep 2007 ob 11:34

Sklepam, da si vsakič nalagal iste gonilnike?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

pangro
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 00:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: kranj

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a pangro » 27. Sep 2007 ob 11:54

pack napisal/-a:Sklepam, da si vsakič nalagal iste gonilnike?
A misliš tiste gonilnike ki jih dobiš na cd ju zraven računalnika ko ga kupiš kao driverji za zvočno, usb,grafično pa to?Še preden
sem te zadeve hotel naložit je windowsu začel dogajat ,ko sem jih pa začel nalagat je pa vse zabrejkal tako da nisem mogel nobenih zadev naložit do konca.Sem pa naložil čist osnovno windows xp pač tiso kar je inštalacijski cd naložil.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a Fry » 27. Sep 2007 ob 12:19

Si morda pomislil, da je s instalacijskim CD jem od windowsov kaj narobe?
Najbrž so pobrani kje z neta, tam pa krožijo vse mogoče varijante.
Lahko so okuženi, pokvarjeni ali kakorkoli patchani.

pangro
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 00:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: kranj

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a pangro » 27. Sep 2007 ob 12:24

Fry napisal/-a:Si morda pomislil, da je s instalacijskim CD jem od windowsov kaj narobe?
Najbrž so pobrani kje z neta, tam pa krožijo vse mogoče varijante.
Lahko so okuženi, pokvarjeni ali kakorkoli patchani.
Z inštalacijskim cd jem je vse v redu.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 27. Sep 2007 ob 12:46

Kako pa veš da je vse uredu a si ga na kateri drug pc naložil.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a pack » 27. Sep 2007 ob 12:48

Imaš CD z verzijo s SP2 gor?

pangro
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 00:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: kranj

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a pangro » 27. Sep 2007 ob 13:04

pack napisal/-a:Imaš CD z verzijo s SP2 gor?
Ja

Deadeye
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 15. Feb 2007 ob 14:10
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optik
Kraj: Koper

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a Deadeye » 27. Sep 2007 ob 14:57

Po mojem je crknila grafična kartica oz. osnovna plošča. V Linux-u zadeva dela, ker linux ne naloži pravih gonilnikov ampak samo generic da zadeva dela za silo.

Da bi virus preživel brisanje particije pa je bolj malo verjetno. Za 100% bootaj z xp cd-ja in pojdi recovery console in napiši "format /mbr". Jaz vsekakor sumim osnovno ploščo, še posebej, če se zadeva resetira/postane nestabilna.

PS. drugič prosim naredi kak odstavek, ker tisto je zelooooo mučno za prebrat, pa še dokaj nerazumljivo je :)
Slika
Na optiko čakal 45dni

N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a N7 » 27. Sep 2007 ob 17:23

Poglej kondenzatorje na matični. Če je kakšen nabrekel je problem znan. Sicer pa je treba testirat komponento po komponento, ki jo daš v drug komp in pogledaš če vse normalno dela.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a madpanter » 27. Sep 2007 ob 19:34

Deadeye napisal/-a:V Linux-u zadeva dela, ker linux ne naloži pravih gonilnikov ampak samo generic da zadeva dela za silo.
To je pa buča. Če je zadeva hin je hin in v linuxu in v windowsu, unix, dos kar koli pač imaš gor. Skratka ti mal odpri tisto kiblo, spucaj, posesaj preveri kondenzatorje, sposodi si grafično od nekoga in izloči pač krivca. Lahko da se zadeva samo pregreva kje.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Deadeye
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 15. Feb 2007 ob 14:10
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optik
Kraj: Koper

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a Deadeye » 29. Sep 2007 ob 16:17

madpanther: raje ti ne govori buč. Sem imel že par primerov, kjer je zadeva v Linux-u bp delala, v Win pa samo v safe mode, v trenuthku ko si naložil gonilnike je zmrznilo/bsod.
Slika
Na optiko čakal 45dni

eTheBlack
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 10. Okt 2007 ob 19:38
T-2: Še nimam
Paket: Optika Tritel, A1 100/20
Kraj: Železniki

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a eTheBlack » 10. Okt 2007 ob 20:05

eh kup si Unix pa boš vsega rešen

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Okt 2007 ob 21:05

Deadeye napisal/-a:madpanther: raje ti ne govori buč. Sem imel že par primerov, kjer je zadeva v Linux-u bp delala, v Win pa samo v safe mode, v trenuthku ko si naložil gonilnike je zmrznilo/bsod.
Torej je zadeva kriva v windowsih in gonilnikih za njih če praviš, da je v linuxu delalo pravilno torej :roll: :roll: sklepam pa to, ker si v win dobil BSOD v linux pa ne. In verjemi ne trosim buč vem kako zgleda hin grafika v linux, na kaki unix eksotiki, ter na šrot windowsih. Če stvar dela v linux brez problema in v win ne je izključno problem potem v sistemu oz gonilniku. Kar se tiče o tvoji buči. Linux naloži pravi gonilnik. Sploh če so kake stare grafične. Problem je izključno ponavadi z novimi ATI in nvidia čeprav se tudi to rešuje
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a NoName » 10. Okt 2007 ob 21:17

kar se tice problemov z windowsi.. kdo jih pa nima... folk ma vcas tud probleme z linuxom... js recimo sm na fertik pluval po visti zadnji teden ali dva, ker je bila prej izjema kot pravilo, da se mi masina vsaj 1-2x dnevno sesipa :evil: mislim.. to.. da se 3/4 programov, ki jih uporabljam, sesipa (outlook 2007, live messenger, windows mobile device center sync host za sinhronizacijo dlancnika pa windowsov, ...) sem se ze nekako privadil... ampak da mi med delom, ko mam vzganih ene 10 programov, reboota kisto (bsod slika tukaj) je pa za znoret! no.. vcer sm skor poslal vse u tri pohane marele ko sm se med slatanjem komponent dotaknil cpu 'hladilnika'.. v narekovajih pa zato, ker je vse prej kot hladil :roll: ... v biosu sm preveru pa je meu cpu 82°C! v tem zajcu torej tici grm... zram kiste sm postavu en licen 17" ventilator pa dal na ful... temperatura padla na zavidljivih 45°C :D zal pa se je vista od vceri na danes kljub prizganemu ventilatorju sesipala.. tokrat mi je hotl zbootat kisto kr prek bootp :lol: zal pa moj dhcpd na slacku nima pojma kater sistem naj mu nalozi, prav tako nimam niti tftpdja pa nic... no u glavnem.. dans razstavu kisto na prafaktorje.. s kompresorjem (od dans naprej je teh 10 kil zeleza moj najbolsi prjatu) spihal zadnje molekule praha iz napajalnika, ventilatorjev, ohisja naspljoh.. no... cpu ma zdle zavidljivih 36°C, ce bi pa priklopil se zunanji 17" ventilator pa.. bi po mojem lahk kr klimo nazaj v trgovino nesu 8) no.. pac...
mal offtopic sem ze... js priporocam folku k ma probleme z masino, da se lotijo analize problema.. najprej preverijo ves hardver (magar razsraufajo masino na prafaktorje), pol pretestirajo vse, kar se stestirati da... memtest86+ za delovni pomnilnik, spinrite za trdi disk... pa ene par utilityjev sm se nasu za cekiranje... skor vsak racunalnicar, ki da kaj nase rabi en cd s takimi programi.. js sm z dosti uspeha uporabljal System Rescue CD, sm pa nekje ujagal Hiren's Boot CD, k ma poleg teh 'gadgetov' se en kup drugih uporabnih programov...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori