Mozilla Firefox problem

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a lazyass » 9. Feb 2008 ob 11:13

Še komu danes po update-u Firefoxa ne odpira več nobene spletne strani ?

V Explorerju mi dela tko da je definitivno problem v Firefoxu (nimam vklopljenga dela v brez povezavnem načinu.
Potegnu sm tudi dol še enkrat zadnjo verzijo mozile in jo inštaleru čez prejšnjo.


Lp Lenart
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a dal » 9. Feb 2008 ob 11:20

Kateri OS uporabljaš? Ali uporabljaš kakšen dodaten požarni zid? Imaš nameščene kakšne dodatke za Firefox (extensions)?

Firefox 2.0.0.12 mi zaenkrat povsod deluje brez težav. Kakšno napako pa ti javi?

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a lazyass » 9. Feb 2008 ob 11:26

OS je XP sp2, požarni zid samo od XP (na KIS je izključen), dodatek imam DownloadThemAll!, javi mi tisto občino napako ''Naslova ni mogoče najti'', morda ste se zmotili..., morda je kej narobe z DNS-ji..., preverite FW... .

V Internet Explorerju deluje normalno, prenehal je pa odpirat strani po update-u na 2.0.0.12. Sem tut restartal mašino, pa kot sm reku še enkrat dl-ju 2.0.0.12 in povozu prejšno inštalacijo.

Moram probat še uninstall, sam morm pazt da ne pobrišeme gesel, certifikatov pa favoritov :)
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a lazyass » 9. Feb 2008 ob 11:37

Tut uninstall ni pomagal :(
Niti ko sem inštaliral 2.0.0.11, zdaj mi pa ni več jasno kje bi bil problem :(

KIS sem tudi ugasnu, tudi FW izklopu in je enako :( :( :(
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a Mark » 9. Feb 2008 ob 11:46

Firefox nebi smel bit problem, vsaj meni na večih PC-jih deluje ok (Tudi najnovejša verzija)!

Očitno pa nimaš samo ti tega problema!

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a lazyass » 9. Feb 2008 ob 12:12

Evo problem rešen:
Kaspersky firewall
Because of a bug, the Kaspersky firewall may continue to block Internet access even though it is supposed to be disabled. [7][8] Access may be blocked even if only the Kaspersky Antivirus program is running.[9] As with any firewall, the best solution is not to disable it, but to configure it to allow the updated application.

Users also have the option of blocking domain-name service (DNS) for some programs but not others. [10][11]. You must allow DNS access for normal Web browsing.

The Kaspersky firewall can also interfere with pipelining [12]

In some cases, it may be necessary to delete the application rule for Firefox/Thunderbird/Mozilla Suite/SeaMonkey, then grant access the next time you are asked. The following instructions are from the article, Firewall rules for applications in Kaspersky Internet Security 7.0:

Open the Kaspersky application Settings window
select Firewall under Protection.
Click on Settings under Filtration System.
In the Settings: Firewall window, select the Rules for Applications tab.
Using the Delete button, you can delete a rule for the selected application (e.g., Firefox.exe).

If you need more help, visit Kaspersky Technical Support and Knowledge Base and also see this web page.
http://kb.mozillazine.org/Firewalls


Čeprav imam ta FW stalno na OFF, in neglede na to da sem KIS čist zaprl, je to blokiralo odpiranje strani v FF :)


Lp Lenart
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a music95 » 9. Feb 2008 ob 15:31

lazyass napisal/-a:Še komu danes po update-u Firefoxa ne odpira več nobene spletne strani ?

V Explorerju mi dela tko da je definitivno problem v Firefoxu (nimam vklopljenga dela v brez povezavnem načinu.
Potegnu sm tudi dol še enkrat zadnjo verzijo mozile in jo inštaleru čez prejšnjo.


Lp Lenart
Js sm inštaleru pa mi normalno dela...
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a BOBI » 9. Feb 2008 ob 19:38

Antivirusni programi, četudi damo neki na OFF, izklučimo, zadaj še vedno delujejo, celo ko ga odinštaliramo in če ne zbrišemo vsega, se še vedno nekaj posodablja in oddaja raporte nazaj!
Zadeva zna naredit celo štalo in pametno je da se držimo enega in ne sprobavamo vsak teden nekaj novega.
Nimam osebno nič proti Kaspeskemu, vendar opažam da je ravno pri njih vedno več problemov z novimi programi, ali updajti.

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a lazyass » 9. Feb 2008 ob 21:16

Do zdej nism mel težav s KIS razen ko sem iskal key pa še to ker sem zmeraj spregledal da sem uporabil KAV key :mrgreen:
Seveda pa lahko pride do kakšnih ''nekompatibilnosti', pač razne verzije, mogoče kaj na novo spišejo, in se pač ne ujema, ponavadi take stvari popravijo ob naslednjem popravku/izdaji, recimo da ima en xyz program novo verzijo 1.2.1 in je izšel 1.1.2008, zyx program pa se ne ujema v določenih primerih s xyz, njegov popravek/update pa pride 11.1.2008 :)
Če bi bil en razvijalec za vse programe na tem svetu, ali pa če nebi poznali konkurenčnosti in bi si razvijalce med seboj posredovali podatke, teh težav vrjetno nebi blo :)


Lp Lenart
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Mozilla Firefox problem

Odgovor Napisal/-a lazyass » 10. Feb 2008 ob 16:51

T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Odgovori