UPS

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: UPS

Odgovor Napisal/-a weidah » 23. Okt 2008 ob 21:04

Jst tud kupujem en UPS, sam ne vem kaj bi vzel. Men zdej server na idle porab 200W z routerjem in modemom (router+modem 26W). Gledal sem tega http://www.mimovrste.com/artikel/210001 ... a#pictures

Samo se mi zdi nekam kurčevo pocen. Pa kr 70 min -.- ja mogoče če mam prklučem telefon gor. Mika me, da bi kr tega kupu k ga maš ti komar. Kakšne so kej izkušnje, pa tud za kaj točno je un USB :>
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: UPS

Odgovor Napisal/-a KoMar » 23. Okt 2008 ob 21:11

USB računalniku sporoči, kdaj je UPS prazen in da naj se varno ugasne. Izkušnje so dobre, zadeva pri 50 W porabe zdrži 100 minut brez elektrike :) Nekih jajčk, kot so npr. Trust, jaz ne bi nikoli kupil, ker jim ne zaupam... vsaj pri UPSih ne, kjer je bistvo zanesljivost in A-testiranost.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: UPS

Odgovor Napisal/-a Mark » 23. Okt 2008 ob 21:17

APC je super, res pa je da ni poceni. Presodit je potrebno ali se splača ali ne. Sem že razmišljal o kakšnem podobnem UPS-u, ampak se še nisem odločil. Mam sedaj enega, ki je zelo slab, zdrži samo cca 5-10 min (Mustek), dober je le kot zaščita pred sunki in kratkimi prekinitvami.

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: UPS

Odgovor Napisal/-a weidah » 23. Okt 2008 ob 21:44

Uh se pravi bi men zdržal mogoče 20min :> to ni prav veliko, sam se bom moral s tem zadovoljit. No sej, važn, da se mi PC lepo ugasne. Če je pa res nuja ga pa na agregat prklopm :D. Hmm, sam a ve kdo za kšn majhen, poceni agregat, k ta k ga mam zdej je res ropotulja velika, pa še čist premočno za moje potreba. Rabu bi neki do 500w al pa še manj. Če slučajno ve kdo za kaj takega :) po možnosti električen vžig, da ga probam magar na samo-vžig narest.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: UPS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Okt 2008 ob 11:38

Trust so jajca od jajc. V bivši firmi meli 4 truste in dva stara APC tako kot komar samo da 620VA. Ko je 4 truste vn vrglo zarad sunka in resetiralo kible oz so se kar ugasnle sta APC sam klik nardila in preklopla na baterijo in klik nazaj ko je štrom bil ok. Za moje pojme ko iščeš kvaliteto kupiš APC :namrec: so med najstarejšimi proizvajalci te opreme in obladajo zadevo, tako kot orodje kupiš hilti ali makito tako tist ki ve kupi APC in kvaliteta se plača :namrec:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori