Windows server 2008 network sharing

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Fric
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 18. Dec 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Windows server 2008 network sharing

Odgovor Napisal/-a Fric » 27. Nov 2008 ob 18:33

zdravo, imam sledec problem:
pred instalacijo server verzije windows OS-ja sem imel windows xp sp2 in je bilo vse vredu, ko pa sem instaleral server 2008 standard pa zadeve niso vec tako roznate. Namrec, ko dodam disk v share, dodam npr. grupo administrators, kateri dam pravice pisanja, spreminjanja in branja sharanega diska, imam z oddaljenega racunalnika na mrezi samo pravico branja. User s katerim sem prijavljen v sistem je tudi na serverju v grupi administrators in ima dolocen password.
Ce odstranim iz pravic se grupo Everyone, ki ima doloceno samo branje do diska ne morem vec dostopati (administrators ostane).

Ocitno me sistem ne doda pod Administratorje ceprav povsod kaze da sem je vse OK. Na XPjih teh problemov nisem imel. Sistem je up-to-date, resetiran itd itd.
Ima kdo kaksno idejo oz znanje kako resit zadevo? pomoc je dobrodosla :/ :grrpc:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Windows server 2008 network sharing

Odgovor Napisal/-a NoName » 28. Nov 2008 ob 15:55

sicer ne vem kak to pr win 2k8 to zgleda, ampak ce se ne motim, je potrebno nastaviti permissione v ntfs acl-jih ter na share-u samem
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori