HP ali CANON?

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 11. Jan 2009 ob 14:31

Živ!

Sem v postopku kupovanja multifuncijske naprave (kopirc, tiskalnik in skener), pa sem itak (as usual) v dilemi :shock: , kaj je boljše. Prečekirala sem že vse možne forume :hmm: , kjer na veliko razpravljajo o tiskalnikih in podobnih zadevah. Eni priporočajo in prisegajo na HP, drugi pravijo, da je Canon sedaj boljši (pa tudi kartuše so cenejše), ... :nevem:
Zato sem si rekla, da naj tudi vas, prijazne dečke T2 foruma, mal povprašam za nasvet, priporočilo, karkoli :car: . Budget je do 130 €, zahteve pa kopirni stroj, optični čitalec in tiskalnik.
Trenutno sicer imam HP tiskalnik, sem z njim razmeroma zadovoljna, včasih sicer doživi fleš in mi črne barve na zgornji strani lista ne printa ok, ampak drugače se ne pritožujem.

Hvala za vaše odgovore. ;-) ;-) :rtmT2:

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 11. Jan 2009 ob 15:51

po moje se najbolj splača canona ker ima ločene kartuše, tako da menjaš barvo ki ti je je zmanjkalo, ne pa da menjaš celo kartušo, pa še MP 540 je bil povsod v akciji okol 100 evrov :nevem:
LP Robert

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a flier » 11. Jan 2009 ob 18:22

Preveri se cene kartus. Pri dolocenih HPjih neoriginalne kartuse ne delajo v redu in si prisiljen kupovati predrage originalne kartuse. Kako je s tem pri Canonu pa ne vem.

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 11. Jan 2009 ob 19:17

jaz multifunkcijske naprave od HP-ja ne vzamem več, pa če mi jo zastonj dajo. :roll:

sem pa splišala nasvet za nakup modelov tiskalnikov, ki se mi zdi dokaj smiseln: vedno kupi eno serijo starejši model, kot je trenutno na trgu, zato, da se dajo dobiti neoriginalne kartuše.

Definitivno bom pa naslednjič, ko bom kupovala multifunkcijsko napravo kupila lasersko... recimo nekaj takega.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a BOBI » 11. Jan 2009 ob 19:58

Tudi sam lahko potrdim da je moj HP all in one, en navaden jajc, kjer tudi ena od zadev ne deluje dobro :evil:
Ko bom kupoval nov komplet, se bom verjetno isto odločil za Samsunga, saj vse kar sem do sedaj prebral o njih je sama pohvala!

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 11. Jan 2009 ob 20:42

men pa canon mp540 dela ko urca :pivo: sem pa nasploh zadovoljn z canonom to mi je že 3 sicer prvi multipraktik a veno sem imel modele z ločenimi kartušami, moj prvi tiskalnik pa je bil hp in ga ne bi nikol več mel, ker ko ti ene barve zmanka morš celo kartušo menjat
LP Robert

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a andrejs » 11. Jan 2009 ob 21:39

- pred nakupom preveri če se za tiskalnik dobijo neoriginalne kartuše (pa ne kupuj kartuš katere polnijo razni naši prodajalci ali pa kompletov za polnjenje, če že potem kupi kartuše katere polnijo tovarniško, je bistveno manj problemov)
- pri HP je tako da ima dve serije tiskalnikov (PSC in OfficeJet) prvi so največje jajce katere lahko dobiš na tržišču in ti jih toplo odsvetujem (sem včasih delal na HP servisu in vem kakšni problemi so bili z njimi), druga serija officejet je pa druga pesem in tiskalniki z vsemi dodatki delujejo kot urca imajo pa ubčutno višjo ceno. Je pa res da PSC serija stane toliko kot komplet kartuš za njih.
- drugače pa določene modele canona zelo hvalijo, prav tako je vredu izbira tudi akšen samsung.
Slika

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a buneech » 12. Jan 2009 ob 08:35

Ne bi znal svetovat, če HP ali Canon, ker ne uporabljam nobenega od njih, če se pa že odločiš za HP, vzemi OfficeJet.

Sam uporabljam Epsonovo multifunkcijsko napravo DX9400F, pa sem kar zadovoljen.
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Jan 2009 ob 08:44

Torej jaz ti lahko svetujem tako, tenutno uporabljam Officejet pro od HPja, in sem zelo azdovoljen z njim je pa cena nad tem kar imaš ti,
kolega ki ima računalniško trgovino pa mi je rekel da je v tem cenovnem razredu Canon zelo dober in se ga splača imeti.
Večfunkcijska naprava Canon PIXMA MX310 tole napravo mi je ponujal :) sem pa zelo zadovoljen s skenerjem od canona :)

Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 12. Jan 2009 ob 09:34

Super hvala za vse nasvete - kartuše HP so zafranasto drage, zdej ičem MF-napravo, za katero obstajajo kompatibilne neoriginalne kartuše.

Mislim, da bo padel Canon ;-)

Hvala! :rtmT2:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Jan 2009 ob 09:44

Torej jaz se ne strinjam da so HP kartuše tako zelo drage :) Kupujem XXL verzije in glede na število kopij anrejenih je cenovno čist nekje kot pri ostalih :)

Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 15. Jan 2009 ob 20:25

Haudy!

Padel je Canon pixma mx300 , problem pa je nastal pri nameščanju programske opreme. Ko mi v 3. koraku napiše, naj povežem kable in dam napravo na on, mi jo po opravljenem ne zazna sploh. Poskusila sem vse mogoče variante in predloge na Pomoči (od reboota do try again).
Sem poskusila na mojem prenosniku, pa vse laufa kot treba, na navadnem pa noče. :jao:

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 15. Jan 2009 ob 20:39

Si poskusila kabel vtaknit v drug USB?

Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 15. Jan 2009 ob 20:49

:cry: Jp, tudi to sem poskusila! NIČ! Naj omenim, da oba komp uporabljata iste windowse XP. Je lahko problem v tem, da so eni blacklistani?

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: HP ali CANON?

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 15. Jan 2009 ob 20:51

Načeloma to nebi smel biti problem.

Odgovori