Spet pregrevanje

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a BOBI » 7. Feb 2009 ob 17:34

Da še jaz izkoristim to temo in napišem par besed!
Pri zadnjem primeru, ki ga je objavil music95, je nepoznavanje zakonov od strani potrošnika. Kupec bi lahko monitor mirno vrnil nazaj in zahteval povračilo denarja. Rok za vračilo nakupljene robe je 8 dni, imeti pa moramo račun in pa original embalažo!

Pa še eno manjše opozorilo vsem uporabnikom računalnikov! Servisi so pogruntali novo foro, ali kako od vsake stranke nekaj iztržit. To je čiščenje virusov, ob prinesu PC-a v popravilo. Cena za "opravljeno" storitev je od 25€ naprej, odvisno, koliko butasti se jim zdimo prinašalci. V tem novem nategu najbolj izstopa podjetje AGT!

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 7. Feb 2009 ob 18:18

Ni res, noben zakon ne obvezuje prodajalca da robo vzame nazaj. Razen pri spletnem nakupu, kjer gre za sklenitev pogodbe na daljavo.

Kar se mrtvih pixlov tiče je to stara zadeva. Jebat ga, tak LCD ima 2,3 miljona pik, škoda da bi vrgli cel monitor stran zaradi ene pokvarjene. Se pa strinjam da je zadeva moteča, zato jaz če se le da vedno svetujem pregled monitorja pred nabavo.
Slika Optika od 30.5.2008

MarkoP
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 14. Sep 2006 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 1× VoIP, 1× IPTV

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a MarkoP » 7. Feb 2009 ob 18:26

Moraš razumet, da so oni serviserji, vedo vse, znajo vse. Priporočam, da vzameš PC, monitor,... v trgovino kjer si kupila oz. servis, priklopiš v vtičnico in začneš igrat, dokler se napaka ne ponovi, ker pri takih ljudeh samo to zaleže. Oni priklopijo PC, vidijo login screen ter rečejo, da dela.
Podobne izkušnje pred kratkim.... menjane 3 matične, ter 12 ploščic rama (6 paketov, enostavno ni šlo skozi memtest, PC se je pri 2% obesil), pri škatlici št. 7 je bilo OK.
Slika VDSL čakal 56 dni, ftth 11 dni.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a music95 » 7. Feb 2009 ob 19:30

@Bobi

Monitor je bil vrnjen samo hočem povedat: Ti njim daš 300€ dobiš pa pokvarjen monitor, ki ti ga nočejo popravit. Saj res ni tak problem ampak verjetno se vsi strinjamo, da je zadeva moteča in (vsaj jaz) če kupim hočem logično tudi uporabljati in če ne kupim "klup" in dam 300€pričakujem da bo tudi kakovostno delovalo.
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a BOBI » 7. Feb 2009 ob 19:49

Seveda te razumem music95, saj to pričakujemo vsi ko kupujemo!
Moj primer se nanaša na napajalnik, v novi mašini, za katerega sem odštel 250€ in ima 5 letno garancijo. po parih dneh sem mašino nesel nazaj, ker nekaj ropota v napajalniku in dobil odgovor. Ne priznamo da se popravilo šteje pod garancijo, ker smo opazili da je napajalnik zaprašen :D . V 5 dneh je bil zaprašen :D
No inšpektor jim je dopovedal da se motijo, našel še par napak in jih olajšal za lepo vsoto €.
Tudi pri monitorjih je enako in če je par pixlov mrtvih pri novem monitorju, to pomeni da ne deluje 100% in se povrnejo stroški nakupa, ali pa se zamenja. Ko pride inšpektor je zadeva krepko dražja, ti kot kupec, pa dejansko čakaš cca 2 - 3 mesece.
Napaka pa je seveda da hočeš uveljavljati garancijo in potem se ven vlečejo na število mrtvih pixlov

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a music95 » 7. Feb 2009 ob 20:07

Ja sej to je to... predn kupš maš 3000 pravic pa usi so prou prjazni k pa enkrat kupš jih pa ne briga nč več pa se grejo ene forenzike pa najdejo da je recmo u tvojmu primeru napajalnik v petih dneh zaprašen :grrpc:
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Mark » 7. Feb 2009 ob 21:35

Moralo bi pisati v deklaraciji produkta v kateri razred spada. Tole govorim za monitorje, kjer se proizvajalec lahko sklicuje na standard ISO 13406-2.

Velja izpostaviti, da največ proizvajalcev svoje produkte deklarira kot Pixel Fault Class II. V zgornji tabeli je pojasnilo. Osebno še nisem imel nesreče pri nakupu LCD-ja, ampak sem pa že videl pri enem kolegu, ki je imel podoben problem. En piksel je bil nonstop bel, kar je po tistem standardu premalo za menjavo (Razen, če bi ga menjali zaradi "dobre volje" prodajalca).

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 8. Feb 2009 ob 11:42

Pa se nekaj zgodb in en nasvet....

Kolega si je kupo nov comp pred enim letom. Kupo ga je po komponentah in ga neso na Rolan, da mu ga sestavijo.
Povedal jim je točno kak ga želi met, tako da ni pričakoval problemov. Ampak bili so...

1.) Komponente (diske in dvd rome) so mu vstavli v drugačnem vrstnem redu kot je želel. Ampak ok. No big deal.

2.) Ker je (tak kot jaz) bol gamer, si je nabavo 8800 GTX (prva serija--->sej veste, tista ki zasede dva slota, žere štrom, da moreš met nuklearko zraven in se greje, da ne rabiš centralne pozimi :D ).

Po igranju CODa je ugotovil, da se mu grafa tak greje, da se mu trothla (hitrost delovanja se zaradi vročine zmanjša, da se prepreči uničenje čipa).

Ko je odprl kišto je ugotovil, da tako imenovani "strokovnjaki" v Rolanu niso odstranili zaščitne folije iz grafične(BTW ta folija prekriva ventilator, tak da hence why it overheated :lol: ). Največja fora je, da na foliji piše REMOVE BEFORE USE.


In še ena zgodba... Oziroma dve.

Ko sem kupoval komp, sem htel solidno zmogljivost, za ne preveliko ceno. Ustrezala mi je ponudba v Big Bengu, kjer so prodajali serijske računalnike Fujitsu Siemens. Ker pa sem tudi wannabe gamer :razz: mi je bilo 512MB vgrajenega RAMa premalo, zado sem se odločo, da ga kar takoj dokupim, saj so mi zagotovili, da mi bo tako veljala garancija, ker mi bodo oni odprli kišto. Fajn sem si mislo... Dokupo sem še 512MB in šel malo po trgovini.
Nakar vidim, da trgovci nekaj debatirajo pri mojem računalniku. Hitro sem ugotovil, da so me hteli nasrat in mi vgradit 2x po 256MB RAMa in mi tako zapolnit vse slote (comp je namreč že imel 512MB v dual channel načinu 2x 256 MB). Seveda sem bil proti in videlo se je, da so bili jezni, ker jim ni ratalo.


Po dveh letih špilanja in delanja z računalnikom mi je crknila originalna grafa (ki BTW ni bla glih kaj--->Radeon x700SE, ampak še vseeno boljše od integriranih grafičnih, ki jih ponujajo v Comtronu v računalnikih s solidnimi procesorji in za velike dnare)[SE= simplified edition].

Novo sem se odločil kupit prek neta. Ker sem dovolj našparal sem se odločo kupit 8800 GT(druga serija, tanka, manj požrešna, tišja in hladnejša).
Razlog je bil seveda, da sem htel špilat Crysis :lol: . Ko sem pobrskal po Ceneje.si se je kot najugodnješi (zmogljivost za ceno) izkazal Mojcomp.net.
Ker vem da je XFX ena izmed boljših firm, ki zastopajo 8800 sem htel njihovo. Bila je ugodna in imela je fan control. Vsaj tak je pisalo na strani.
Toda surprise surprise, čez tri dni dobim grafo, ki je pa drugačna od naročene. XFX 8800 ampak z drugo verzijo čipovja (hlajenje obrano do kosti in brez fan controlerja--->z drugimi besedami, ventilator laufa na 100% ves cajt in se sliši, kot da bi Boeing 747 vzletal v sobi).

Na srečo sem screenshotal stran pred naročilom, ker ko sem jih kontaktiral zakaj so mi poslali napačno grafo, so mi odgovorili, da take grafe sploh ni. No potem so le priznali, da te grafe že več mesecov ne naročajo. Zahteval sem zamenjavo.
Ker med XFX modeli niso meli take s fan contolerjem, sem nazadnje kupo BFG 8800 GTX OC2. Zdaj seveda zadovoljno špilam :D , kar pa ne pomeni, da sem zadovoljen z odnosom naših trgovcev, pa če so v trgovini, ali online.
Če nebi bil sam dovolj previden, bi me lahko odrli za 100%. Žalostno je da so naši trgovci tako nestrokovni in neevropski. Mogoče bi jih lahko primerjal s kako rusko mafijo, vsekakor pa bi radi imeli potrošnika za norca.

Nasvet: 1.) Če kupujete nov računalnik, ne kupite sestavljenega of slovenske firme (ne kupite računalnika, ki mu piše Troncomputers itd.).
Nakupite dobre komponente prek neta (približno veste kolko lahko porabite in pri komponentah je tako, da za malo dnara dobiš malo muzike[če potrebujete računalnik za delo se prilagodite temu in enako velja, če ga potrebujete za igranje igric]) in naj vam računalnik sestavi kak prijatelj, ki se na to sposna. BTW naj vas ne skrbi "Joj, če bom tak naredo pa kišta nebo mela garancije". NI RES. Danes ima vsaka komponenta (matična plošča, grafa, procesor, RAMi) svojo garancijo, ki pa ni nič krajša, kot tista, ki vam jo dajo pri sestavljenih računalnikih (nekateri RAMi imajo celo doživljenjsko garancijo).

Če nimate prijateljev, ki se na to spoznajo, lahko poskusite računalnik sestavit sami (če imate spretne roke IN NIČ NE DELAJTE NA SILO, če ne paše zlahka, verjetno delate narobe), ali pa odnesite komponente k Rolanu ali drugi firmi, vendar je dobro, če ste zraven, ko vam računalnik sestavijo( tudi če vam rečejo TO BO DOLGO TRAJALO lahko greste domov, vas bomo že poklicali, al pa pridite jutri. Vzamite si ČAS in počakajte da vam računalnik sestavijo, saj vam tako kasneje ne bo potrebno izgubljati časa s popravili. Ko vas namreč ni zraven, vam namreč lahko mimmo vaše vednosti vgradijo kako poceni komponento, ki je vi niste naročli in potem, ko je na kišti enkrat nalepka in je ne moreš odpret sploh ne veš, da so ti vgradili poceni robo.)

Ko kopujete preko neta še priporočam, da pred nakupom neke komponente naredite screenshot, na katerem bo vidna komponenta in informacije o njej, saj boste le tako lahko dokazali, če vam pošljejo napačno komponento, da ste naročili drugačno komponento.

2.) Če vam kupovanje preko neta ne diši in bi radi kupili računalnik, ga prinesli domov, priklopili in uživali, je moj nasvet, da kupite ti. serijski računalnik.
To so računalniki, ki jih velike firme (Fujitsu Siemens, HP, Dell itd.) množično delajo, vsi so testirani, pod garancijo in jih kupiš v škatli. Pri teh namreč ni možno da vgradijo na skrivaj neke poceni komponente, ki jih potem ne navedejo v informacijah o računalniku. To je po mojem NAJBOLJŠA VARIANTA za tiste, ki se ne spoznajo dosti na računalnike ali pa (tako kot jaz) nimajo časa in/ali denarja, da bi računalnik kupili po komponentah.

Zanimivo (in smešno za mene, ker se spoznam na to) je namreč, če se boste odpravili v trgovino z računalniki boste ugotovili, da se informacijske ploščice na polici pod računalniki zelo razlikujejo po tem kakšne informacije vsebujejo. Procesor imajo ponavadi vsi naveden, trdi disk tudi. Trgovci pa "petrigajo" predvsem pri RAMih in grafičnih karticah. Ponekod navajajo vse o teh komponentah vse, samo bistvenega ne. NE ZAMAŠAJTE se tudi 100% na mnenje trgovca.

Ti so namreč ponavadi "dijaki", ki so pravkar končali trgovsko šolo in vejo o računalnikih ponavadi ravno tolko kot kakšen frizer ali slaščičar, ali Damjan Murko :lol: (brez zamere, to je samo za grobo primerjavo).

Ko mi je namreč izdihnila stara grafična, nisem bil prepričan, če je s sabo potegnila še matično ali procesor (in navsezadne sploh nisem bil ziher ali je kriva grafična).

Če ste v precepu sta 2 stvari, ki jih lahko naredite.

1.) Če imate 2 računalnika doma, lahko probate s tako imenovanim sistemom izločanja. Iz pokvarjenega računalnika vstavi po eno komponento naenkrat v računalnik, ki veš da dela. Tako ugotoviš katera/e komponenta/e so/je pokvarjena/e.

2. Če nimaš 2 računalnikov (tako kot jaz). Greš v trgovino in kupiš NAJBOLJ POCENI komponento, zA KATERO NAJBOLJ SUMIŠ, DA JE POKVARJENA.
Če računalnik, dela, ko komponento zamenjaš z novo, je vse OK in lahko uporabljaš poceni komponento, ali pa lahko brez skrbi kupiš novo, ki je boljša, brez da bi ob tem reskiral denar, ali bo delala ali ne.


Pri tem moram še omenit, da ko sem v Comtronu kupoval to "poceni preizkusno grafično" mi je pri izbiri hotel prijazen študent (verjetno pravkar s trgovske), ki pa se mmu je videlo, da se spozna na računalnike ravno toliko kot 0.

Svetoval mi je namreč naj kupim pasivno hlajeno grafično, da je prihodnost namreč prav smeri pasivno hlajenih grafičnih in da so te dosti boljše :D .
Toliko o profesionalnosti. No ja mogoče je bil dober trgovec, ker mi je htel prodat robo, ki je tak nobeden ne kupi. :roll: Ampak meni je žal ne bo. 8)

Če imate še vprašanja vprašajte. :pivo:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Mark » 8. Feb 2009 ob 11:59

Vse pc-je sem kupoval po komponentah, razen seveda prenosnih. Najraje sem šel po hardware v avstrijo, kjer sem dobil točno določene artikle, ki jih pri nas ni bilo. Npr. Rame s točno določenimi pomnilniškimi čipi, stepping cpu-ja, itd. Včasih, ko sem igral kakšne igre sem si naredil sam vodno hlajenje cpu-ja in northbridga. Pred kakšnim letom sem to odstranil, ker ni bilo več časa.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a music95 » 8. Feb 2009 ob 12:44

Jst sm že 3 računalnike kupil po komponentah na nakupi.net (tudi monitorje, tiskalnike...) in moram reč da vse deluje tako kot je treba in vedno dobim kar naročim razen enkrat so me klicali, naj jim povem drugo ohišje, ker željenega niso imeli.

Pohvala! :pivo: :car:
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 8. Feb 2009 ob 16:50

Vidim, da ste se kar razpisali. Te nasvete (glede kupovanja po komponentah) bomo sigurno upoštevali pri naslednjem nakupu računalnika. Vedno sem mislila, da pač potem ni garancije, če sam to skupaj zmečeš. Ker sedaj že imamo kar pač imamo doma, gremo jutri naprej v boj za pravico do delujočega računalnika. :namrec:
Slika

Lp, ladyhawk

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a music95 » 8. Feb 2009 ob 19:08

Kr u vojno :pivo: :plosk: :plosk:
Slika<-- Čakal 60 dni.

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 8. Feb 2009 ob 23:15

Še eno vprašanje z moje strani...
se slučajno komu sanja, kako dokazati, da so bili novi, originalni tonerji za laserski tiskalnik že v osnovi premalo napolnjeni (namesto 8 000 natisnjenih strani, natisneš samo slabih 500)?

lp nina

MarkoP
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 14. Sep 2006 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 1× VoIP, 1× IPTV

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a MarkoP » 8. Feb 2009 ob 23:34

Nekateri tiskalniki ti to napišejo v testni strani, ali imaš gumbek ali v gonilnikih izbereš printanje testne strani. Eni modeli imajo napisano skupno število natisnjenih strani + št. natisnjenih strani s trenutnim tonerjem.
Verjetno pa to ni zadosten dokaz, ker bi toner lahko šel v drug tiskalnik, tam natisnil 6k strani,...

Priloženi tonerji pri nakupu novega tiskalnika ponavadi niso polni, ampak 500 strani je res premalo, še posebej za tak toner.


LP
Slika VDSL čakal 56 dni, ftth 11 dni.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Feb 2009 ob 05:51

Ne moreš dokazat... drugače pa tonerji in kartuše, ki so zraven novega tiskalnika, nikoli niso polne (recimo polovično ali manj).
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori