Spet pregrevanje

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 6. Feb 2009 ob 06:56

Očitno mojih težav s compom še ni konec. Nov računalnik (od decembra) že bil na servisu dva tedna nazaj ker se je ugašal med igranjem zahtevnejših igric - zamenjali matično ploščo. Doma smo ga lepo formatiral in na novo vse naložil. Zdaj pa se je spet začel ugašat po pribl. 15 minutah igranja določenih igric. :grr: Vse temperature so ok, kar me skrbi je MCP = 57 stopinj še 10 minut po tem, ko se je ugasnil. Kaj sploh je MCP in ali je to previsoka temperatura - prosim za kakšno pomoč. :grrpc:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Feb 2009 ob 07:55

Imaš še t.i. box hladilnik ali kakšnega drugega? Če se računalnik izklaplja pod obremenitvijo bi bilo dobro namontirati še kakšen dodaten ventilator v ohišje. Lahko tudi s potenciometrom, da se ročno prilagaja št. vrtljajev v odvisnostjo od obremenitve. Preveriš lahko tudi za northbridge, če so gor kakšna pasivna rebra in da ni preveč praha v ohišju.

MCP bo kot kaže Media and Communications Processor. Preveri, če je vsaj pasivno hlajen.

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 6. Feb 2009 ob 08:01

Ker je računalnik še v garanciji, rajši ne bi sama ničesar dodajala in nasploh odpirala ohišja, se znajo že tako na servisu na vsako malenkost obesit. Ampak sej te "fore" počne že od novega. Kaj mi lahko v takem primeru sploh naredijo na servisu. Predvidevam, da dodatnega ventilatorja sigurno ne bodo vgradili. Bodo spet zamenjal kakšno stvar (tako kot so matično) pa bo spet isti ..... :jao:
Kako pa preverim, če je pasivno hlajen MCP?? :hmm:
Slika

Lp, ladyhawk

zmeden
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Jan 2009 ob 00:37
T-2: Že imam
Paket: Nebesa

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a zmeden » 6. Feb 2009 ob 08:08

Pogledaš v računalnik in vidiš če imaš kje na matični plošči bakrena rabra nalepljena :D

Titan
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 15:45
T-2: Še nimam
Paket: Odšel drugam
Kraj: Polzela

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Titan » 6. Feb 2009 ob 08:13

A slučajno veš kateri tip matične plošče maš.

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 6. Feb 2009 ob 08:43

zmeden napisal/-a:Pogledaš v računalnik in vidiš če imaš kje na matični plošči bakrena rabra nalepljena :D
Ja, to je spet treba odpret računalnik - zaradi garancije si ne upam.

Matično pa imam - Gigabyte GA M68SM-2SL - mislim da je prava, ker trenutno nisem doma, da bi preverila.
Slika

Lp, ladyhawk

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Feb 2009 ob 08:54

GA-M68SM-S2L to je pomoje tvoja plata, ima pa res samo rebra,
a poveš kje si kupila računalnik?

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 6. Feb 2009 ob 08:55

Jep, v Harveyu, računalnik je od PCX computers.
Slika

Lp, ladyhawk

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Feb 2009 ob 19:39

Nauk zgodbe je verjetno jasen... ne kupovat sestavljenih PCjev v štacunah s pohištvom :grrpc:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Feb 2009 ob 19:46

Jaz bi vseeno zahteval, da se ta problem uredi. Če se računalnik pregreva in izklaplja se pravi, da ne deluje, kot je v skladu z navodili. Hlajenje je osnovna stvar, ki mora biti poštimana.

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 6. Feb 2009 ob 21:22

Točno tako! :beri: Nima veze kje kupiš in kakšnega, delati mora vse 100%. :grrpc:
KoMar napisal/-a:Nauk zgodbe je verjetno jasen... ne kupovat sestavljenih PCjev v štacunah s pohištvom :grrpc:
A če bi isti comp kupili v npr. Big bang bi blo pa ok ali kako :blbl:
Slika

Lp, ladyhawk

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 6. Feb 2009 ob 21:59

Ma itak je v Sloveniji težko dober računalnik v trgovini kupit.

Kar zona me je oblila, ko sem zadnjič vido, da v Comtronu za velike dnare še veno prodajajo računalnike z ENOJEDRNIMI procesorji, medtem, ko v svetu postajajo štirijedrni procesorji že standard.

Tak je pri nas. Naši trgovci imajo očitno namen najprej staro robo v promet spravit, potem bodo šele nabavli novo...

Žalost.... :cry:


PS: To sem povedal kar tak, ker mi je ležalo na srcu in nima nič (vsaj upam) s tvojo zgodbo. ;-)

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 7. Feb 2009 ob 13:27

Se čisto strinjam. Potrošniki moramo kar dobro poskrbeti sami zase :namrec: Na žalost pa smo slovenčki navajeni požreti ves sh.... :jao: Takoj naslednji teden gre comp nazaj na servis in če še sedaj ne bo hlajenje urejeno kot je treba, bom zahtevala v kompletu nov računalnik oz. povrnjeno celotno kupnino. :beri: Saj smo kupili ta računalnik z namenom, da bomo lahko igrali zahtevne igrice - če bi hotla igrat tetris, bi kupila comp za 200 EUR.
Trenutno pa 2 leti star računalnik (seveda s slabšim in starejšim hardwarom) dela bolje kot pa ta nov. :grr:
Se javim, ko bo kaj novega - upam da spodbudnega. :car:
Slika

Lp, ladyhawk

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 7. Feb 2009 ob 14:25

Za igranje Tetrisa ne potrebuješ računalnika za 200€.


Tetris imaš na obeh Motorolah in ga igraš z daljincem.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a music95 » 7. Feb 2009 ob 17:21

bismarck & ladyhawk:

Se čisto strinjam z vama. Danes nam pač vsak trgovec poturi vse samo da proda. Tisti, ki pa se na to ne spoznajo, pa potem kupijo npr. enojederni procesor, čeprav trgovec pravi kako je to moderno. Skratka ladyhawk; naslednjič ko boš šla na servis povej tako kot misliš: uštimajte zadevo, da bo delala tako kot je treba če ne, naj ti dajo pa zamenjajo računalnik ali pa vrnejo denar.

Je pa res tudi to kar sta rekla in sicer da če bi vgradil še kakšen dodatni ventilator v računalnik, v hipu nebi bil več upravičen do garancije, serviserji bi za vsakršnjo motno krivili tebe ki si pač dodatno opremil njihov (nesposobni) računalnik... Še vedno je najbolje, da računalnik sestaviš kar sam in tako saj veš kaj imaš notri in veš da je zanesljivo. Če ne znaš pa vprašaš - zato so pa forumi.

Ker pa smo že ravno pri garanciji bi pa dal eno veliko grajo čez Merkur. Prijatelj je pri njih kupil en lcd 16:9 22" monitor. Doma ga priklopi in glej ga zlomka sredi zaslona mrtva dioda (ali po domače: rdeča pikca sredi ekrana). Po 2 dneh nese monitor nazaj in ugotovi, da monitorja ne vzamejo v garancijo, ker je rdečih pikic premalo!!! PREMALO!!! Za monitor da 300€, pričakuje, da deluje a nato mu na servisu rečejo, da je monitor premalo pokvarjen. Zakaj potem sploh je garancija? OK nerečem, če ta pika nekje v kotu tako pa je na sredini ekrana in je prav moteča (predvsem v igrah), ampak oni rečejo da jih je premalo... :roll: :roll:
Slika<-- Čakal 60 dni.

Odgovori